Kolagen - pomůže na padání vlasů po porodu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9174
14.1.22 20:29

Kolagen - pomůže na padání vlasů po porodu?

Ahoj, brzy to budou tři měsíce od porodu, tak očekávám, že brzy opět nastane to otřesné padání vlasů. :zed: Vím, že je to hormonální záležitost a že to za čas přejde, už jsem to zažila. Ale právě proto se začínám porozhlížet po něčem, co by to alespoň zmírnilo a ukrátilo. Pomohlo vám na to něco? Četla jsem o pozitivním přínosu kolagenu. Mimčo plně kojím, tak jen tak něco ale zobat nemůžu :? Budu ráda za všechny tipy na výživu, šampóny, vodičky.. prostě cokoliv :mrgreen: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2388
14.1.22 21:04

Já myslím, že to jsou všechno vyhozený peníze. :mrgreen: jak píšeš, hormonální problém no… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27339
14.1.22 21:21

Nepomůže nic, hormony neočůráš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9174
14.1.22 21:24

Doufám ještě v Methionin. Tady čtu, že přípravek Perfect hair, který obsahuje Methionin, můžou i kojící. Zeptám se na to ještě pediatra a začala bych to brát už radši v předstihu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
14.1.22 21:45

Koupila jsem si akorát bio šampon a masku, pro zlepšení kvality vlasů, co mi na tý hlavě zbyly. Ne pro růst, ani proti padání. Je to zbytečnost a fakt vyhozený prachy. Tak ukrutně mi padaly, že sem až brečela. Fakt mi to totálně lezlo na mozek, že lezu jen po baráku a kudy projdu, tam sbírám vlasy. Přestalo to těsně před 6m věku malý. Teď jsem jak Ježíšek, protože nový chmýří perfektně stojí všemi směry :zed:, ale díky za to!!! Mám hodně vlasů, troufám si říct na dvě hlavy určitě, ale to co mi vypadalo, to mě vážně vedlo k šílenství. Neutracácela bych a neřešila to, dokud to nepřesáhne tu „padací“ dobu a není to totál extrém, i když..mě se to zdálo totál extrém. Přeju, ať brzo přestanou padat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4468
14.1.22 22:00
@MartinaCV píše:
Ahoj, brzy to budou tři měsíce od porodu, tak očekávám, že brzy opět nastane to otřesné padání vlasů. :zed: Vím, že je to hormonální záležitost a že to za čas přejde, už jsem to zažila. Ale právě proto se začínám porozhlížet po něčem, co by to alespoň zmírnilo a ukrátilo. Pomohlo vám na to něco? Četla jsem o pozitivním přínosu kolagenu. Mimčo plně kojím, tak jen tak něco ale zobat nemůžu :? Budu ráda za všechny tipy na výživu, šampóny, vodičky.. prostě cokoliv :mrgreen: :kytka:

Ahoj, nechci dělat reklamu, ale mně i kamarádce pomohla docela Donna hair forte, ale právě nevím, jestli to můžou kojící… já to brala už asi 3-krát a vždy mi to pomohlo, teď se chystám znovu. Kamarádce padaly vlasy fakt hodně a po tomhle to skoro přestalo, když to dobrala, zas jí padat začaly, ale fakt nevím, jestli to nebyl i nějak placebo efekt, proto vůbec nechci tvrdit, že to pomůže tobě, ale mně to pomohlo více, než samotný Methionin, nebo Biosil plus, které jsem taky zkoušela. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9174
14.1.22 23:51
@Lollitka píše:
Ahoj, nechci dělat reklamu, ale mně i kamarádce pomohla docela Donna hair forte, ale právě nevím, jestli to můžou kojící… já to brala už asi 3-krát a vždy mi to pomohlo, teď se chystám znovu. Kamarádce padaly vlasy fakt hodně a po tomhle to skoro přestalo, když to dobrala, zas jí padat začaly, ale fakt nevím, jestli to nebyl i nějak placebo efekt, proto vůbec nechci tvrdit, že to pomůže tobě, ale mně to pomohlo více, než samotný Methionin, nebo Biosil plus, které jsem taky zkoušela. Držím palce.

Donnu doma mám a funguje na padání vlasů třeba ze stresu. Ty to máš vyzkoušený na padání v souvislosti s hormony po porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
15.1.22 10:55

Nepomůže nic. Jak to příjde, tak to odejde. Řešila bych to, až jak by to dlouho nepřestávalo. Ale taky jsem z toho šílela. Asi stejný problém, jako když jsem vysadila kdysi antikoncepci… Ale obecně mě dělá dobře užívání pupalky dvuleté, ale jako každý doplněk stravy se musí užívat déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
15.1.22 11:02

Tak nevím, kojím už skoro rok a půl, zobu celý čas minerály a vitamímy a vlasy mám pořád krásné. Nic mi vůbec nevypadalalo, takže u mě ty doplňky fungují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9174
15.1.22 11:40
@Capelucia píše:
Tak nevím, kojím už skoro rok a půl, zobu celý čas minerály a vitamímy a vlasy mám pořád krásné. Nic mi vůbec nevypadalalo, takže u mě ty doplňky fungují.

To je super a co užíváš? :) Mně doplňky taky vždy fungují, ale nevím, jestli se tomu dá zabránit v tomto případě, když je to způsobené hormony :think: Začala jsi tedy něco užívat v předstihu, proto vlasy padat vůbec nezačaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
15.1.22 13:25

@MartinaCV já nic konkrétní neporadím. Užívám, co koupím, nemám nic specifické. Jenom se dívám, co co obsahuje a kolik. Není problém dohledat denní dávky na netu. Teď pořád užívám z části vitamíny pro těhotné - to když se mi nechce přemýšlet a jíst x tablet. Začala jsem dlouho před těhu - když jsem začala mít problémy se štítnou žlázou, nějaké ty základní vitamíny + selen + jod + hořčík. Na tu mi to pomohlo taky a všimla jsem si, že vedlejší účinek jsou krásné husté vlasy, protože se mě asi 2 kámošky ptali, co mám za šampon, že mám tak lesklé a zářivé vlasy, že se to v našem věku jen tak nevidí :lol:. Tak jsem nepřestala… do toho přišlo těhu, kojení a tak a vlasy jsou pořád krásné a rostou rychle :mavam:.

Podle mě tohle pomáhá hodně - dávala jsem minerály i mým koním a na srsti/hřívě/kopytech to bylo vidět rychle. V jídle pěstovaném v roztocích a ne v zemi toho bohužel moc není a podle mě je potřeba doplňovat i když třeba my jíme hodně zeleniny a ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
včera v 22:39

@MartinaCV

Ahojky, já vyzkoušela snad všechno možný, od přírodního po nepřírodní (a že preferuji raději to přírodní) a vlasy mi doslova zachránil Alepcin, kterej používím stále po 7mi letech a nemůžu si ho vynachválit a stále nechci měnit. Cokoliv na ty vlasy dám tak je mam hnus!!! a že bych je radší pro vlastní lepší pocit potírala bahnem, kdyby to mělo lepší účinek :D Paradox, ale je to tak, A to jsem měla z krásných přírodních vlasů až po pás, fakt vlasy jako do reklamy, culíček o průměru snad milimetr, kouty jak stařena, no šílenost. Úplně se teda spravily, až když jsem je z těch dlouhých šmikla na mikádo, a to bych teda taky neměnila :lol: nicméně kolagen je za mě super věc, má naprosto skvělý učinky na plěť potamžo starnutí, je skvělej pro sportovce, nevím jak na tom jsi ty :)) a vůbec má obří škálu pozitiv, teď zkouším dál ale něco už mám a doporučuju www.modere.eu/5327673 , najdete tam i vlasovou kosmetiku, ale co se týče učinků na vlasy, to nevím, to by ses musela pozeptat, ale věřím, že něco najdeš :palec: pak co ještě vím a pomohlo to ženám v mém okolí (a bylo mi to doporučováno a výsledky byly vidět, jen jako kdyby na mě to nefungovalo) byl obyčejný Biosil či produkty z kopřivy :)) tak držím palce, ať se zadaří dobrý výběr :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
dnes v 09:30

Za mně pomáhají minerály, vitamíny a kofeinové šampony. Tělo vlasy odmítá vyživovat, protože je po těhotenství, porodu a při kojení vyčerpané. Vlasy oželí. Taky zuby trpí nedostatkem D, K, B a vápníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat