Jak podpořit kolegu homosexuála?

Anonymní
6.1.20 20:42

Kolega homosexuál-jak podpořit?

Ahoj, mám mladšího kolegu (kamaráda) gaye, kterému bych ráda pomohla. On je velmi citlivý a v poslední době se mu ve vztazích moc nedařilo. Dnes přišel do práce polozhroucený a svěřil se mi, že prožil divoký víkend. Poprvé v životě měl sex na jednu noc, bohužel nechráněný, a pravděpodobně s rizikovým partnerem. Teď je psychicky zhroucený, a bude čekat tři měsíce na výsledky testů (ty určitě v nejbližších dnech podstoupí). Jak ho alespoň trochu podržet, ale zároveň mu dát najevo, že je nezodpovědný, a za blbost se hold platí (i když to ví moc dobře sám). Ode mě chce slyšet, že všechno snad bude dobré, a že to následky mít nebude. Jsem jeho chováním zaskočená. Doteď byl na partnery víc než vybíravý a na hygienu si velmi potrpí…co s tím? Jak k němu přistupovat?
Z pochopitelných důvodů prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1802
6.1.20 20:46

No, hlavně bych ho připravila na to, že ta nejistota bude delší. Testy má smysl podstoupit (resp. opakovat) po několika týdnech až měsících, protože chvíli trvá, než se vytvoří případné protilátky na které se testuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18099
6.1.20 20:50

Ted nemá význam podstupovat nějaký testy vir se tam musí nejdřív namnožit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
6.1.20 20:52

Podle mě je nesmysl někomu máchat čumák v něčem, o čem sám ví, že byla blbost. Pokud mu to chceš nutně dát najevo, tak říct „ano, udělal jsi blbost, teď doufej, že to dopadne dobře a pouč se z toho“ a to je všechno. A dál, pokud jste opravdu kamarádi, při něm stát a pomoct mu, jak jenom to bude v rámci tvých možností. Ono pro člověka, který si na něco potrpí a na něčem si zakládá, takovýhle uklouznutí víc než ponižující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3659
6.1.20 20:52

Testy jsou teď zbytečné.. na ty testy ať jde za ty tři měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 20:53

@ka2ka, to jsem mu říkala taky, ale na první sérii testů půjde v nejbližších dnech, a po těch třech měsících znovu…chjo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 20:58
@fera21 píše:
Podle mě je nesmysl někomu máchat čumák v něčem, o čem sám ví, že byla blbost. Pokud mu to chceš nutně dát najevo, tak říct „ano, udělal jsi blbost, teď doufej, že to dopadne dobře a pouč se z toho“ a to je všechno. A dál, pokud jste opravdu kamarádi, při něm stát a pomoct mu, jak jenom to bude v rámci tvých možností. Ono pro člověka, který si na něco potrpí a na něčem si zakládá, takovýhle uklouznutí víc než ponižující.

Předně! Rozhodně mu nechci ublížit, a potopit ho ještě víc. Já jsem mu o blbosti a nezodpovědnosti ani nic neříkala…už tak má naloženo dost. Jen vážně nechápu, proč to udělal. Samozřejmě mu držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
536
6.1.20 21:03
@Anonymní píše:
Předně! Rozhodně mu nechci ublížit, a potopit ho ještě víc. Já jsem mu o blbosti a nezodpovědnosti ani nic neříkala…už tak má naloženo dost. Jen vážně nechápu, proč to udělal. Samozřejmě mu držím palce.

To je dobře. To se bohužel může stát každýmu. Nikdo z nás není ani ctnostný ani dokonalý. Kdybysme takoví byli, tak se přes svatozáře a křídla nevejdeme na chodník. Každý z nás občas ujede, většinou tomu předchází nějaká „darda“ nebo dlouhodobější starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5355
6.1.20 21:26
@fera21 píše:
To je dobře. To se bohužel může stát každýmu. Nikdo z nás není ani ctnostný ani dokonalý. Kdybysme takoví byli, tak se přes svatozáře a křídla nevejdeme na chodník. Každý z nás občas ujede, většinou tomu předchází nějaká „darda“ nebo dlouhodobější starosti.
:palec: Tak tohle je mooc krásná hláška :lol: :D Jsem si to tak představila… :think: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1144
6.1.20 21:36

Zabavit mu na tech x mesicu co nejvic hlavu at mu to rychleji utece :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 21:44

@Mika.ella1, budu se snažit :) Hlavu by mu ale nejvíc zaměstnal nový vážný vztah…a s tím má teď útrum…hlavně ať z toho neblbne dál. O to teď mám největší starost. A taky ať z toho stresu něco „nepo“ v práci. Ještě s jednou kámoškou ho vezmeme do kina, atd…ale já mám taky svou rodinu a nemůžu s ním být pořád…chjo, tele jedno nevybouřený :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
Waterfall
6.1.20 21:48

Co jej k tomu vedlo? Nějaká depka, že nemá stálého partnera nebo proč? Protože to proč je nejdůležitější.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 21:58
@Waterfall píše:
Co jej k tomu vedlo? Nějaká depka, že nemá stálého partnera nebo proč? Protože to proč je nejdůležitější.

To my on sám nebyl úplně schopný říct…prý, že mu všichni říkali, že si má užívat, tak si užil…
Možná to souvisí s tím, že se mu po x měsících začal nějaký vztah rýsovat, ale ten potencionální partner měl původně ženu a má syna, a to pro toho mého kolegu je překážka…že prý by u toho svého idolu nikdy nebyl na prvním místě, a nikomu nebude dělat náhradního tatínka. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Waterfall
6.1.20 22:12

Hele, nemám nic proti gayům, ale on se chová jak blboun obecný. Nebyl na prvním místě? Nejspíše hodně velká vnitřní nejistota a z toho plynou takové krávoviny.
Pomoci, potřebuje najít sebejistotu. Ale jak no.

• Nahlásit
  • Citovat
1144
6.1.20 22:13
@Anonymní píše:
@Mika.ella1, budu se snažit :) Hlavu by mu ale nejvíc zaměstnal nový vážný vztah…a s tím má teď útrum…hlavně ať z toho neblbne dál. O to teď mám největší starost. A taky ať z toho stresu něco „nepo“ v práci. Ještě s jednou kámoškou ho vezmeme do kina, atd…ale já mám taky svou rodinu a nemůžu s ním být pořád…chjo, tele jedno nevybouřený :jazyk:

A jak vi, ze byl partner rizikovy? Znam jednoho gaye, zamiloval se, pritel ale HIV +. No a on aby mu dokazal, jak moc ho miluje, tak si pri sexu nenasadil kondom, ze se z lasky taky nakazi (magor no :nevim: ). Nenakazil :mrgreen: tak treba toho tveho kamarada tento pribeh trosku uklidni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama