Kolega odchází do důchodu. Tipy na rozlučku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vendullinka
Kecalka 457 příspěvků 20.08.19 08:52
Kolega odchází do důchodu. Tipy na rozlučku?

Ahojte, jdu s prosbou o radu. Můj kolega odchází za cca měsíc do důchodu. Ve firmě pracoval celý život a my bychom mu chtěli udělat něco jako rozlučku a vyrobit mu nějaký dárek, který ho bude vystihovat. Zatím nás toho moc nenapadlo, tak jsem si říkala, jestli třeba nemáte někdo nějaké vtipné tipy. Chtěli bychom vytvořit noviny (po vzoru firemních novin), kde budou články o něm. Chtěli bychom udělat rozhovory s jeho kolegy (minulými i současnými), ale jak to udělat, aby to bylo trochu vtipné. Na co se jich zeptat? Napadli nás otázky typu „Co toho kolegu nejvíce vystihuje?“, „Jaký s ním máš zážitek?“ Ale to moc vtipné není :roll: On ten kolega je hrozný vtipálek a vše dokáže obrátit ve vtip, miluje češtinu a často používá dvojsmysly. Každý zkrátka není tak vtipný od přírody jako on a opravdu nechceme, abysme tam používali nějaké trapné vtípky :zed: Tímto prosím všechny místní baviče, aby nám poradili :dance: Děkuji všem za nápady

Reakce:
Lalelale
Kelišová 5455 příspěvků 20.08.19 09:01

Asi jsi o takovou odpověď nestála, ale já bych zorganizovala oběd nebo večeři v hezké restauraci a pokud miluje vtipy, dala mu nějakou vtipnou knihu. Ten nápad s novinami apod by mě osobně nebavil ani jako příjemce dárku, ani jako někoho, kdo do toho musí psát.

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 20.08.19 09:17

Měsíc je dost málo na to teď něco honit :?
My kdysi dělali pro ředitele kroniku (oslovili jsme vedoucí pracovníky, seřadili sepsali jsme firemní události, sehnali fotky a zasadili to do kontextu s tím). Bylo to něco ve stylu - vydělali jsme první miliardu a Pepa byl u toho. :wink:

Nemáte nějaké fotky s tím člověkem? Pojala bych to jako fotoalbum /fotoknihu, kde by se ke každé fotce vazal nějaký vtipný komentář, ale to si musíte vymyslet sami. Kolegu ani klima ve vaší firmě nikdo zvenku nezná.

Vendullinka
Kecalka 457 příspěvků 20.08.19 10:04

@Saarka_O My už samozřejmě něco vymyšlené máme, ale chtěli jsme to doplnit těmi rozhovory s kolegy, ale nenapadají nás žádné otázky, které by mohly pobavit. Fotek máme spoustu, teď už jen doplnit texty, ale to bude boj :nevim:
@Lalelale mě zase přijde, že bychom ho tak trochu odbili a on byl ten, který vždy inicioval rozlučky všech, kdo již do důchodu odešli a vždy to bylo úžasné a velmi vtipné. Myslím, že by mu to bylo líto, kdybychom nic nevymysleli :(

Lalelale
Kelišová 5455 příspěvků 20.08.19 10:14

@Vendullinka a nemůžeš okopírovat něco, co on organizoval, a trochu to poupravit?

Vendullinka
Kecalka 457 příspěvků 20.08.19 10:21

@Lalelale To bylo všechno tak originální, že by to hned poznal. To je blbé :( Musíme zkrátka ze sebe vyždímat maximum :lol:

Váš příspěvek
Reklama