Kolegové odmítají klimatizaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Svetluska.Lulu
Kecalka 297 příspěvků 20.08.18 13:18
Kolegové odmítají klimatizaci

Ahoj všichni, prosím o radu.

Situace: manžel pracuje v open space kanceláři, mají takové menší křídlo. Firma má nainstalovanou klimatizaci. 3 holky z týmu sedmi lidí jsou přesvědčené, že klimatizace je největší zlo, že jim bude zima, že to fouká, škodí zdraví, a že když teď v těch 35°c otevřou okna, tak se úplně přirozeně vyvětrá… :zed: :zed:

Holky dokonce začali otravovat vedlejší oddeleni, ať si laskavě tu klímu vypnou, to jim neprošlo.

Proč tohle řeším. Ostatní v týmu se tváří, že je sice trochu to horko obtěžuje, ale nechtějí vyvolávat konflikty. Manžel ale loni prodělal několik kolapsů z tepla, nechutenství, zvracení, zimnice, v jednom případě i ztráta vedomí.. Na pohotovosti dostal infúzi a pokrčení rameny, že když je hubený, tak je náchylnější.

Není nějaká páka, třeba přes personální, aby tu klimatizaci zapli aspoň na rozumné ochlazení? Pracovala jsem ve stejné budově, je prosklená a od dvou je tam bez klímy fakt hnusně. A jde o zdraví :cert: :cert: :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 13:22

Nezbývá než přesvědčit ty další tři, aby s klimou souhlasili. Pak to bude čtyři proti třem a milé dámy budou mít smůlu. Já vedro taky nesnášim, šla bych tvrdě za svým. Nebo ať se muž přestěhuje do kanceláře, kde je puštěná klima, pokud to jde.

Uživatel je onlinejege
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 20.08.18 13:24

https://www.bezpecnostprace.info/…-pracovisti/

Kancelář - max. 27 stupňů, u klimatizace rozdíl mezi venkovní a vnitřní max. 5-6 stupnů.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 20.08.18 13:26

Pokud má manžel zdravotní problémy, šla bych to řešit s vedením firmy. Další možnost je, aby manžel požádal o přeložení do kanceláře, kde jsou schopní se dohodnout. Případně pokud ani jedno není možné, manžel může začít dělat scénky, že se mu dělá špatně a žádat kolegy o sklenici vody a ochlazení a předstírat kolaps, než se to stane doopravdy. Předpokládám, že je jednou postraší a oni tu klímu rádi zapnou :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 26484 příspěvků 20.08.18 13:26

Já mám z klimatizace zanet dutin a stredousi,kde je zapnuta,prostě nebudu. Když jsem byla vloni s dcerou v nemocnici,taky jsem prosila o její vypnutí a bylo mi vyhověno. Malokde ji mají správně nastavenou a umí správně požívat.

Já ty kolegyně chápu.

Ou
Kelišová 5162 příspěvků 20.08.18 13:27

Musí se domluvit v tom týmu a nastavit to tak, aby to na ony tři nebylo moc studené. Tahat to přes HR jen znamená, že upozorní na to, že nezvládají komunikaci v týmu.

NEchcete vyvolávat konflikt -buď my a nebo oni, ale najít řešení pro všechny - tedy takové nastavení klimatizace, případně přesunutí stolů, aby většina týmu byla v chladu a ony tři dámy neofouklo.

Jana206
Nadpozemská drbna 26484 příspěvků 20.08.18 13:27
@Lalelale píše:
Pokud má manžel zdravotní problémy, šla bych to řešit s vedením firmy. Další možnost je, aby manžel požádal o přeložení do kanceláře, kde jsou schopní se dohodnout. Případně pokud ani jedno není možné, manžel může začít dělat scénky, že se mu dělá špatně a žádat kolegy o sklenici vody a ochlazení a předstírat kolaps, než se to stane doopravdy. Předpokládám, že je jednou postraší a oni tu klímu rádi zapnou :lol:

Nebo mu taky reknou,ať jde,ze na jeho místo čeká deset dalších :mrgreen:

Spíš by se měl adaptovat,lepší to s tím vedrem nebude.

Uživatel je onlinejege
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 20.08.18 13:31

@Jana206 Spíše by se měly adaptovat ony, lepší už to s tím vedrem nebude a klimatizace budou skoro všude.

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 20.08.18 13:34

Kolegyne tez chapu. Manzel diky klimosce pritahl domu anginu,ktera nas doma postupne sklatila vsechny. Syna 2r. i me v 7 mesici tehotenstvi. Hrabu se z toho dva mesice,fakt bajecne nacasovani :roll: a nebyl jediny,problemy tam melo vice lidi,tedy se domluvili,ze ji zapinat nebudou. Jinou moznost nez dohodu nevidim..

markyj
Závislačka 4066 příspěvků 20.08.18 13:38

@Svetluska.Lulu no to je problém skoro každého pracoviště kde je klimatizace :nevim: ono kolegyním jde taky třeba o zdraví - můžou pak mít angíny, záněty dutin, nachlazení atd.
Ony taky nemůžou za to, že je manžel,, chcípáček,, promiň ten výraz :oops:

Chtělo by to nějaký kompromis, třeba že se bude klima zapínat když budou kolegyně na obědě, nebo jen na 5 minut apod.

Bábrdl
Generální žvanilka 21360 příspěvků 20.08.18 13:41
@Svetluska.Lulu píše:
Ahoj všichni, prosím o radu.

Situace: manžel pracuje v open space kanceláři, mají takové menší křídlo. Firma má nainstalovanou klimatizaci. 3 holky z týmu sedmi lidí jsou přesvědčené, že klimatizace je největší zlo, že jim bude zima, že to fouká, škodí zdraví, a že když teď v těch 35°c otevřou okna, tak se úplně přirozeně vyvětrá… :zed: :zed:

Holky dokonce začali otravovat vedlejší oddeleni, ať si laskavě tu klímu vypnou, to jim neprošlo.

Proč tohle řeším. Ostatní v týmu se tváří, že je sice trochu to horko obtěžuje, ale nechtějí vyvolávat konflikty. Manžel ale loni prodělal několik kolapsů z tepla, nechutenství, zvracení, zimnice, v jednom případě i ztráta vedomí.. Na pohotovosti dostal infúzi a pokrčení rameny, že když je hubený, tak je náchylnější.

Není nějaká páka, třeba přes personální, aby tu klimatizaci zapli aspoň na rozumné ochlazení? Pracovala jsem ve stejné budově, je prosklená a od dvou je tam bez klímy fakt hnusně. A jde o zdraví :cert: :cert: :cert:

To máš těžký.
Já zase trpím z klimatizace na záněty nosoltanu a vůbec dýchacího systému. Navíc, aby bylo třeba 23 stupňů, musí z té klimy fučet 17 stupňový severák. Což se obvykle nelíbí tomu, kdo sedí pod ní.

Takže bych se taky bránila.

Svetluska.Lulu
Kecalka 297 příspěvků 20.08.18 13:41

@Jana206 on právě nikomu nechce vyvolat zdravotní problémy, ten rozdíl 5-6 stupňů proti venkovní teplotě by stačil. Navíc manžel nabídl výměnu místa, aby žádná z nich nemusela sedět přímo pod ní, a nejslabší intenzitu. Dostal přednášku, že když je chlap, tak má být odolnější a oni se nikomu přizpůsobovat nemusí, protože ženské tělo je citlivější.

Já taky zažila firmy, kde byla klima na 20 když venku bylo 35, ale tohle je z extrému do extrému :zed:

Bábrdl
Generální žvanilka 21360 příspěvků 20.08.18 13:46
@Svetluska.Lulu píše:
@Jana206 on právě nikomu nechce vyvolat zdravotní problémy, ten rozdíl 5-6 stupňů proti venkovní teplotě by stačil. Navíc manžel nabídl výměnu místa, aby žádná z nich nemusela sedět přímo pod ní, a nejslabší intenzitu. Dostal přednášku, že když je chlap, tak má být odolnější a oni se nikomu přizpůsobovat nemusí, protože ženské tělo je citlivější.Já taky zažila firmy, kde byla klima na 20 když venku bylo 35, ale tohle je z extrému do extrému :zed:

Blbý pro něj je, že čtyři členové týmu jsou spokojení. A on jen sám.

Ještě by se mohl dohodnout s uklízečkou, že klimu pustí ráno. Pak by se vypnula a pak by se zapnula, až kolegyně odejdou na oběd.

Podle mě by jim nevadilo, kdyby tam bylo 24 stupňů, ale vadí jim ten studený průvan.

Anik
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 20.08.18 13:47

Domluvila bych kompromis, zapnout klimu třeba po chvilkách v určité časy. Protože ta klima opravdu není nic extra dobrého, taky znám lidi, kteří jí vděčí za hnusnou angínu. U nás máme vzduchotechniku, a to je příšerný, dík ní zase já mám chycený záda, a nikdy se už toho nezbavím. Vypnout nejde, neb se táhne celým patrem, tak aspoň u svýho stolu ty průduchy ucpávám /pokládám na ně věci/, ať na mě nefouká.
On má „každej něco“, i ty tři holky třeba, a třeba i ti ostatní, jen to nechtěli řešit, kdoví. Někdy je problém domluvit se s kolegyní v kanceláři, natož v těchto otevřených prostorech.

Jeremi
Kecalka 257 příspěvků 20.08.18 13:50

Já je částečně chápu - máme v práci klimatizaci a přes den sedím u počítače ve svetru, s froté ponožkama na nohou a piju jeden horký čaj za druhým. Nastavené je to totiž podle jihozápadní strany budovy, zatímco já sedím na severovýchodní. Individuální regulování v jednotlivých kancelářích moc nefunguje. Vyjít ven na ulici je vždycky teplotní šok. Nějakou angínu jsem z toho v průběhu let taky měla a na nejsem sama.
Jestli to u nich regulovat jde, tak bych šla cestou hledání přijatelné teploty, případně přesunů pracovních stolů tak, aby víc foukalo na ty, kdo ochlazeni být chtějí a méně na ty, kdo se tomu chtěj vyhnout.
Ono dámská móda je k létu poměrně vstřícná a když někdo přijde do práce v šatech, tak holt je mu v klimatizované kanceláři chladněji než chlapovi v triku/košili a dlouhých kalhotách.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >