Reklama

Kolegové odmítají klimatizaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Svetluska.Lulu
Kecalka 239 příspěvků 20.08.18 13:18
Kolegové odmítají klimatizaci

Ahoj všichni, prosím o radu.

Situace: manžel pracuje v open space kanceláři, mají takové menší křídlo. Firma má nainstalovanou klimatizaci. 3 holky z týmu sedmi lidí jsou přesvědčené, že klimatizace je největší zlo, že jim bude zima, že to fouká, škodí zdraví, a že když teď v těch 35°c otevřou okna, tak se úplně přirozeně vyvětrá… :zed: :zed:

Holky dokonce začali otravovat vedlejší oddeleni, ať si laskavě tu klímu vypnou, to jim neprošlo.

Proč tohle řeším. Ostatní v týmu se tváří, že je sice trochu to horko obtěžuje, ale nechtějí vyvolávat konflikty. Manžel ale loni prodělal několik kolapsů z tepla, nechutenství, zvracení, zimnice, v jednom případě i ztráta vedomí.. Na pohotovosti dostal infúzi a pokrčení rameny, že když je hubený, tak je náchylnější.

Není nějaká páka, třeba přes personální, aby tu klimatizaci zapli aspoň na rozumné ochlazení? Pracovala jsem ve stejné budově, je prosklená a od dvou je tam bez klímy fakt hnusně. A jde o zdraví :cert: :cert: :cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:
 
Čičorečka
Zasloužilá kecalka 929 příspěvků 20.08.18 13:22

Nezbývá než přesvědčit ty další tři, aby s klimou souhlasili. Pak to bude čtyři proti třem a milé dámy budou mít smůlu. Já vedro taky nesnášim, šla bych tvrdě za svým. Nebo ať se muž přestěhuje do kanceláře, kde je puštěná klima, pokud to jde.

 
jege
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 20.08.18 13:24

https://www.bezpecnostprace.info/…-pracovisti/

Kancelář - max. 27 stupňů, u klimatizace rozdíl mezi venkovní a vnitřní max. 5-6 stupnů.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 20.08.18 13:26

Pokud má manžel zdravotní problémy, šla bych to řešit s vedením firmy. Další možnost je, aby manžel požádal o přeložení do kanceláře, kde jsou schopní se dohodnout. Případně pokud ani jedno není možné, manžel může začít dělat scénky, že se mu dělá špatně a žádat kolegy o sklenici vody a ochlazení a předstírat kolaps, než se to stane doopravdy. Předpokládám, že je jednou postraší a oni tu klímu rádi zapnou :lol:

 
Jana206
Nadpozemská drbna 26286 příspěvků 20.08.18 13:26

Já mám z klimatizace zanet dutin a stredousi,kde je zapnuta,prostě nebudu. Když jsem byla vloni s dcerou v nemocnici,taky jsem prosila o její vypnutí a bylo mi vyhověno. Malokde ji mají správně nastavenou a umí správně požívat.

Já ty kolegyně chápu.

 
Ou
Závislačka 4986 příspěvků 20.08.18 13:27

Musí se domluvit v tom týmu a nastavit to tak, aby to na ony tři nebylo moc studené. Tahat to přes HR jen znamená, že upozorní na to, že nezvládají komunikaci v týmu.

NEchcete vyvolávat konflikt -buď my a nebo oni, ale najít řešení pro všechny - tedy takové nastavení klimatizace, případně přesunutí stolů, aby většina týmu byla v chladu a ony tři dámy neofouklo.

 
Jana206
Nadpozemská drbna 26286 příspěvků 20.08.18 13:27
@Lalelale píše:
Pokud má manžel zdravotní problémy, šla bych to řešit s vedením firmy. Další možnost je, aby manžel požádal o přeložení do kanceláře, kde jsou schopní se dohodnout. Případně pokud ani jedno není možné, manžel může začít dělat scénky, že se mu dělá špatně a žádat kolegy o sklenici vody a ochlazení a předstírat kolaps, než se to stane doopravdy. Předpokládám, že je jednou postraší a oni tu klímu rádi zapnou :lol:

Nebo mu taky reknou,ať jde,ze na jeho místo čeká deset dalších :mrgreen:

Spíš by se měl adaptovat,lepší to s tím vedrem nebude.

 
jege
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 20.08.18 13:31

@Jana206 Spíše by se měly adaptovat ony, lepší už to s tím vedrem nebude a klimatizace budou skoro všude.

 
nelamh
Kecalka 257 příspěvků 20.08.18 13:34

Kolegyne tez chapu. Manzel diky klimosce pritahl domu anginu,ktera nas doma postupne sklatila vsechny. Syna 2r. i me v 7 mesici tehotenstvi. Hrabu se z toho dva mesice,fakt bajecne nacasovani :roll: a nebyl jediny,problemy tam melo vice lidi,tedy se domluvili,ze ji zapinat nebudou. Jinou moznost nez dohodu nevidim..

 
markyj
Závislačka 4018 příspěvků 1 inzerát 20.08.18 13:38

@Svetluska.Lulu no to je problém skoro každého pracoviště kde je klimatizace :nevim: ono kolegyním jde taky třeba o zdraví - můžou pak mít angíny, záněty dutin, nachlazení atd.
Ony taky nemůžou za to, že je manžel,, chcípáček,, promiň ten výraz :oops:

Chtělo by to nějaký kompromis, třeba že se bude klima zapínat když budou kolegyně na obědě, nebo jen na 5 minut apod.

 
Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 20.08.18 13:41
@Svetluska.Lulu píše:
Ahoj všichni, prosím o radu.

Situace: manžel pracuje v open space kanceláři, mají takové menší křídlo. Firma má nainstalovanou klimatizaci. 3 holky z týmu sedmi lidí jsou přesvědčené, že klimatizace je největší zlo, že jim bude zima, že to fouká, škodí zdraví, a že když teď v těch 35°c otevřou okna, tak se úplně přirozeně vyvětrá… :zed: :zed:

Holky dokonce začali otravovat vedlejší oddeleni, ať si laskavě tu klímu vypnou, to jim neprošlo.

Proč tohle řeším. Ostatní v týmu se tváří, že je sice trochu to horko obtěžuje, ale nechtějí vyvolávat konflikty. Manžel ale loni prodělal několik kolapsů z tepla, nechutenství, zvracení, zimnice, v jednom případě i ztráta vedomí.. Na pohotovosti dostal infúzi a pokrčení rameny, že když je hubený, tak je náchylnější.

Není nějaká páka, třeba přes personální, aby tu klimatizaci zapli aspoň na rozumné ochlazení? Pracovala jsem ve stejné budově, je prosklená a od dvou je tam bez klímy fakt hnusně. A jde o zdraví :cert: :cert: :cert:

To máš těžký.
Já zase trpím z klimatizace na záněty nosoltanu a vůbec dýchacího systému. Navíc, aby bylo třeba 23 stupňů, musí z té klimy fučet 17 stupňový severák. Což se obvykle nelíbí tomu, kdo sedí pod ní.

Takže bych se taky bránila.

 
Svetluska.Lulu
Kecalka 239 příspěvků 20.08.18 13:41

@Jana206 on právě nikomu nechce vyvolat zdravotní problémy, ten rozdíl 5-6 stupňů proti venkovní teplotě by stačil. Navíc manžel nabídl výměnu místa, aby žádná z nich nemusela sedět přímo pod ní, a nejslabší intenzitu. Dostal přednášku, že když je chlap, tak má být odolnější a oni se nikomu přizpůsobovat nemusí, protože ženské tělo je citlivější.

Já taky zažila firmy, kde byla klima na 20 když venku bylo 35, ale tohle je z extrému do extrému :zed:

 
Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 20.08.18 13:46
@Svetluska.Lulu píše:
@Jana206 on právě nikomu nechce vyvolat zdravotní problémy, ten rozdíl 5-6 stupňů proti venkovní teplotě by stačil. Navíc manžel nabídl výměnu místa, aby žádná z nich nemusela sedět přímo pod ní, a nejslabší intenzitu. Dostal přednášku, že když je chlap, tak má být odolnější a oni se nikomu přizpůsobovat nemusí, protože ženské tělo je citlivější.Já taky zažila firmy, kde byla klima na 20 když venku bylo 35, ale tohle je z extrému do extrému :zed:

Blbý pro něj je, že čtyři členové týmu jsou spokojení. A on jen sám.

Ještě by se mohl dohodnout s uklízečkou, že klimu pustí ráno. Pak by se vypnula a pak by se zapnula, až kolegyně odejdou na oběd.

Podle mě by jim nevadilo, kdyby tam bylo 24 stupňů, ale vadí jim ten studený průvan.

 
Anik
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 20.08.18 13:47

Domluvila bych kompromis, zapnout klimu třeba po chvilkách v určité časy. Protože ta klima opravdu není nic extra dobrého, taky znám lidi, kteří jí vděčí za hnusnou angínu. U nás máme vzduchotechniku, a to je příšerný, dík ní zase já mám chycený záda, a nikdy se už toho nezbavím. Vypnout nejde, neb se táhne celým patrem, tak aspoň u svýho stolu ty průduchy ucpávám /pokládám na ně věci/, ať na mě nefouká.
On má „každej něco“, i ty tři holky třeba, a třeba i ti ostatní, jen to nechtěli řešit, kdoví. Někdy je problém domluvit se s kolegyní v kanceláři, natož v těchto otevřených prostorech.

 
Jeremi
Kecalka 215 příspěvků 20.08.18 13:50

Já je částečně chápu - máme v práci klimatizaci a přes den sedím u počítače ve svetru, s froté ponožkama na nohou a piju jeden horký čaj za druhým. Nastavené je to totiž podle jihozápadní strany budovy, zatímco já sedím na severovýchodní. Individuální regulování v jednotlivých kancelářích moc nefunguje. Vyjít ven na ulici je vždycky teplotní šok. Nějakou angínu jsem z toho v průběhu let taky měla a na nejsem sama.
Jestli to u nich regulovat jde, tak bych šla cestou hledání přijatelné teploty, případně přesunů pracovních stolů tak, aby víc foukalo na ty, kdo ochlazeni být chtějí a méně na ty, kdo se tomu chtěj vyhnout.
Ono dámská móda je k létu poměrně vstřícná a když někdo přijde do práce v šatech, tak holt je mu v klimatizované kanceláři chladněji než chlapovi v triku/košili a dlouhých kalhotách.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >


Reklama