Kolegyně má problém s vodou pod digestoří

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nick17
Nováček 4 příspěvky 31.01.18 17:22
Kolegyně má problém s vodou pod digestoří..

Dobrý den,
kolegyně má problém, že její digestoř dostatečně neodebírá páru. A za par minut tam má opravdu hodně kapek. Má novou kuchyn, vše ji instalovali z Oresi. Myslela si, že je to digestoří (má tu s těmi pevnými filtry) tak jí nechala reklamovat, ted jí dali novou i o něco výš jí daly a dělá jí to pořád. Už neví co a jak a bojí se o tu novou kuchyn.Tak sem se chtěl zeptat na vlelijaké napady, čím by to mohlo být.
Děkuji…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.18 17:30

Digestoř neodsává. Problém nemusí být rozhodně v digestoři, ale v potrubní trase výfuku vzduchu. Příliš velká tlaková ztráta - např. malá dimenze potrubí a výkon digestoře nestačí (ventilátor má malou externí tlakovou ztrátu). Nebo může být ve výfukovém potrubí překážka a pak není kam vzduch odvádět. Kuchyňáři tyhle věci nijak odborně neřeší, nacpou tam cokoliv, dle zvyku a fyziku často opomíjí.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 17:35

@nick17 Já mám takovou „šunt“ digestoř a pokud nejedu čtyři plotýnky fakt na max tak zvládá, ale máme vývod ze zdi hned za ní takže je fakt že jestli to nemá nějak krkolomně vyvedený jak píše @bartsch nebo má jinou díru ve zdi než má ta digestoř velikost.

@bartsch Myslíš že když není digestoř vedena nad sebe (na půdu v RD) ale je vedena doprava a vyvedena ve zdi směr ven na zahradu, že ten úhel jak se ta trubka zalomí do strany že by taky mohl dělat špatné odsávání? Stavíme si sami a takhle s tím přišli že se trubka prostě povede ve zdi a ven a ne do stropu na půdu.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.18 17:48
@kazda.m píše:
@nick17 Já mám takovou „šunt“ digestoř a pokud nejedu čtyři plotýnky fakt na max tak zvládá, ale máme vývod ze zdi hned za ní takže je fakt že jestli to nemá nějak krkolomně vyvedený jak píše @bartsch nebo má jinou díru ve zdi než má ta digestoř velikost.@bartsch Myslíš že když není digestoř vedena nad sebe (na půdu v RD) ale je vedena doprava a vyvedena ve zdi směr ven na zahradu, že ten úhel jak se ta trubka zalomí do strany že by taky mohl dělat špatné odsávání? Stavíme si sami a takhle s tím přišli že se trubka prostě povede ve zdi a ven a ne do stropu na půdu.

To ne, musíš ji ale dobře nadimenzovat, aby opravdu něco odvedla a zvládla odvést. Normálně ji opravdu nějaké koleno v potrubní trase nevadí. Pro odvod z digestoře ale dávám standardně potrubí dimenze 160 mm. Odvodní potrubí můžeš mít vedené půdou, ale pokud je ten prostor nevytápěný, musíš potrubí tepelně izolovat, jinak uvnitř i vně potrubí bude kondenzovat vlhkost. Výfuk vzduchu z digestoře na fasádu má svá úskalí - může se ti zápach z jídla vracet dovnitř nějakým blízkým oknem, i přes ty filtry se ti do potrubí dostane nějaká mastnota a ta se časem ukáže usazená na fasádě pod žaluzií. Výfukovou žaluzii rozhodně nepoddimenzovat - rozměr alespoň 200×200 mm.

Janli
Závislačka 4980 příspěvků 31.01.18 17:51

Může to být i tím, že trubka od digestoře není dobře odizolovaná, pára se v ní ochlazuje a sráží dřív než ji to odsaje ven a kape zpět na sporák.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.18 18:00
@Janli píše:
Může to být i tím, že trubka od digestoře není dobře odizolovaná, pára se v ní ochlazuje a sráží dřív než ji to odsaje ven a kape zpět na sporák.

To by musela vést nevytápěným prostorem. Rychlost v potrubí by měla být kolem 6 až 7 m/s. A potrubí spádovat směrem od digestoře. Ale to jsou úplné základy.

Pipet
Generální žvanilka 24028 příspěvků 31.01.18 18:08

Opravdu čtu jen já, že má digestoř jen s filtry, takže nejspíš bez odtahu ven? :mrgreen:

Janli
Závislačka 4980 příspěvků 31.01.18 18:12

@bartsch Tak to byl přesně můj problém v podkrovním bytě, trubka odtahu vedená přes půdu. Proto to zmiňuju jako možnost.

nick17
Nováček 4 příspěvky 31.01.18 18:15

Nějaká ucpávka mě taky napadla. ale když sem byl u ní nic sem neobjevil. A trubky tam skoro žádný nemá jen tu co jde ve skřínce a vhání vzduch do místnosti. Filtry sme taky kontrolovali. i když dám ruku nad ten otvor jak proudí z té skrínky tak vzduchu jde dost ale vodu tam má vážně za chvíli.

nick17
Nováček 4 příspěvky 31.01.18 18:25

Ano je to bez odtahu ven. Já osobně mám podobnou digestoř a žádný problém nemám.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.18 18:46
@nick17 píše:
Ano je to bez odtahu ven. Já osobně mám podobnou digestoř a žádný problém nemám.

To je jen cirkulační digestoř? U té je zásadní problém, že žádnou vlhkost neodvádí, nemá logicky kam. Cirkulační digestoř pouze zbavuje odsávaný vzduch pachů, pokud jsou v ní tedy uhlíkové filtry. Ale vlhkost v místnosti zůstává. Může pak kondenzovat (za určitých podmínek) i v té digestoři.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.18 18:48
@Janli píše:
@bartsch Tak to byl přesně můj problém v podkrovním bytě, trubka odtahu vedená přes půdu. Proto to zmiňuju jako možnost.

Tak to je už základní chyba neizolovat potrubí v mezistřešním prostoru. To je ta neznalost fyziky.

Janli
Závislačka 4980 příspěvků 31.01.18 19:18
@bartsch píše:
Tak to je už základní chyba neizolovat potrubí v mezistřešním prostoru. To je ta neznalost fyziky.

Z neznalosti fyziky stavitele nepodezřívám. Pouze z diletantsví, snahy ušetřit každou kačku, nulovým svědomím a naprostou lhostejností nad tím, co prodává

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 31.01.18 19:21
@Janli píše:
Z neznalosti fyziky stavitele nepodezřívám. Pouze z diletantsví, snahy ušetřit každou kačku, nulovým svědomím a naprostou lhostejností nad tím, co prodává

To ještě snad horší ;) :( Tak to dnes bohužel často ve stavebnictví vypadá.

nick17
Nováček 4 příspěvky 31.01.18 19:28

Tak to je jasný že nemá kam jít. proto sou tam ty filtry, ty by to měli vzít. já jen nechápu, jak je možný že u mě to jde a u ní ne. prakticky i máme stejně velkou kuchyn. prostě tu páru by to melo v pohodě odtáhnout i kdyby na tu největší rychlost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Vondráčková promluvila o poměru s Hádkem: Mým bytem prošlo mnoho mužů!

Stojí za rozpadem manželství Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance zpěvaččiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama