Kolektiv, 3 měsíční miminko

46
11.1.20 17:06

kolektiv - 3 měsíční miminko

AHoj holky,
chtěla bych znát váš názor na fungování s miminkem a normální život. Dceři jsou tři a půl měsíce, od narození není kojená (beru AD), zatím krásně prospívá, přes Vánoce prodělala první rýmu bez teplot. Manžel přišel domů nemocný a nepodařilo se nám dcerku ochránit. Zatím má za s sebou jednu dávku hexa vakcíny a jednu dávku rotavirů. Prevenar ji čeká za tři týdny.
Za čtyři týdny bych chtěla začít chodit na cvičení pro miminka, které vede fyzioterapeutka. Naše pediatrička mě od toho odrazuje s tím, že je dcerka ještě malá a není očkovaná (kompletně očkovaná bude v červnu, očkuji po měsíci), to jí bude skoro rok. Paní doktorka mi doporučuje omezit na minimum jakéhokoliv chození mezi lidi. Nákup v Lidlu, pošta, cvičení… pokud možno chodit jen ven. Jsem velice úzkostná a dceři nechci ublížit, ale myslíte, že jsou opatření nutná? Pokud budu do června chodit pouze ven s kočárkem, obávám se, že se na té mateřské zbláním.
Díky moc za názory a zkušenosti, Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1558
11.1.20 17:14

My ockovali presne podle kalendare, nic nebylo driv, ani odložené. S dcerou jsem chodila od 3 mesicu na plavani, pak postupně na cviceni s miminkama. Nejaky nechozeni mezi lidi jsem resila tak prvni mesic maximálně dva… Parkrat mela rymu, dvakrat teploty. Byly ji dva roky. Ale ja teda kojila skoro do dvou let, tak mozna mela i tu imunitu ode me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
11.1.20 17:17

Ja si taky myslím, že pokud to není úplně nutné, tak kojenci do obchoďáku ani na tu poštu nepatří..to cvičení nevím, ja bych nechodila spíš proto, že nemám takové skupinové aktivity ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
11.1.20 17:21

@pun. já chodila od půl roku s nejstarší na plavání, od 2 měsíců do obchodů, do restaurace na obídky, nejen ty i paní doktorka je přehnaně úzkostná…

jo a vlastně s nejmladší jsem absolvovala školkové vystoupení v jejích 2 týdnech a taky jsem jí odmalička tahala s dětma do školky a ze školky a to má tak většina lidí s více dětma… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23797
11.1.20 17:21
@pun. píše:
AHoj holky,
chtěla bych znát váš názor na fungování s miminkem a normální život. Dceři jsou tři a půl měsíce, od narození není kojená (beru AD), zatím krásně prospívá, přes Vánoce prodělala první rýmu bez teplot. Manžel přišel domů nemocný a nepodařilo se nám dcerku ochránit. Zatím má za s sebou jednu dávku hexa vakcíny a jednu dávku rotavirů. Prevenar ji čeká za tři týdny.
Za čtyři týdny bych chtěla začít chodit na cvičení pro miminka, které vede fyzioterapeutka. Naše pediatrička mě od toho odrazuje s tím, že je dcerka ještě malá a není očkovaná (kompletně očkovaná bude v červnu, očkuji po měsíci), to jí bude skoro rok. Paní doktorka mi doporučuje omezit na minimum jakéhokoliv chození mezi lidi. Nákup v Lidlu, pošta, cvičení… pokud možno chodit jen ven. Jsem velice úzkostná a dceři nechci ublížit, ale myslíte, že jsou opatření nutná? Pokud budu do června chodit pouze ven s kočárkem, obávám se, že se na té mateřské zbláním.
Díky moc za názory a zkušenosti, Martina

Z tvého dotazu plyne, že cvičení pro miminka volíš jako aktivitu, která je výhodná pro tebe (aby ses nezbláznila), ale rozhodně nemá žádný benefit pro takhle malé dítě. Spíš naopak. Musíš najít nějakou jinou formu terapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
11.1.20 17:47

Zakladatelko, ja mam 3 deti. Zadne nebylo kojene. S dvojcaty jsem prvni rok sedela uzkostne doma. Bylo to silene. Nalupy nejak obstaraval muz nebo jsem objednavala pres net.

Ven mezi lidi (nemyslim dvur ci to nase liduprazdne mini hriste, co mame u nas na vsi) jsme sli az temer v roce, kdy byly naockovane PRVNI hexou. Davam vsem detem jen hexu (schema 2+1) a priorix ve 3 letrch.

Nejmladsi dcera chodila ven (i do obchodu a na postu) normalne hned po 6nedeli. Kam bych asi tak dala dvojcata :roll:. Muz uz odmital dalsi rok vse zarizovat a dvojky byly zvykle chodit ven a ja bych dalsi rok sedet s 3mi detmi doma nedala..

Dokonce mala ted letela v 10mesicich letadlem a ockovani nela jen dve hexy :nevim:

Takze za me si to udelej podle sebe.

Jinak co pediatr to jiny nazor. Ta nase nam cestovani plne posvetila a kamaradky pediatr zas tvrdi, ze uz po jedne davce jsou deti chranene. A jina kamaradka je neockujici a s detmi vyrazi vsude (i vlakem po republice) od narozeni :nevim:

Příspěvek upraven 11.01.20 v 17:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
11.1.20 17:50

Já bych takto na zimu do kolektivu s miminkem nechodila, nerada si zbytečně přidělávám starosti, mám termín teď v únoru a plánuji stáhnout i syna ze školky, nechce se mi řešit chřipka u novorozence. Prvního syna jsme měli v listopadu, bydleli jsme tehdy v širším centru Prahy a nechtělo se mi ho tahat ani do MHD, do jara nikdy nebyl v obchodě, nakupoval manžel nebo pak já sama třeba o víkendu, kdy manžel hlídal. Na plavání a cvičení jsme začali chodit od půl roku, dřív mi to přišlo stejně zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
11.1.20 17:53
@Beata.xy píše:
Já bych takto na zimu do kolektivu s miminkem nechodila, nerada si zbytečně přidělávám starosti, mám termín teď v únoru a plánuji stáhnout i syna ze školky, nechce se mi řešit chřipka u novorozence. Prvního syna jsme měli v listopadu, bydleli jsme tehdy v širším centru Prahy a nechtělo se mi ho tahat ani do MHD, do jara nikdy nebyl v obchodě, nakupoval manžel nebo pak já sama třeba o víkendu, kdy manžel hlídal. Na plavání a cvičení jsme začali chodit od půl roku, dřív mi to přišlo stejně zbytečné.

To mi tedy prijde prehnane vzit syna od kamaradu :nevim:

Nase dvojky ted nastoupi do skolky. Radi bychom jeste ctvrte mimco a nemam v planu je z te skolky pak brat pryc.

Nase detska rika, ze diky dvojkam ve skolce budou prvni rok deti porad nemocne, ale zas si vybuduji imunitu a az ty mladsi nastoupi do skolky, budou bez nemoci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
11.1.20 18:46

Ahoj, ono to jde takhle úzkostně řešit s prvním dítětem, s dalšími už je to horší. Mně řekl pediatr, že po první dávce můžeme (dávám jen hexu). Do tich 3 měsíců jsem opravdu nikam moc nechodila ani s druhým dítětem, ale od tich 3 měsíců jsem s první dcerou chodila na cvičení a od 5 na plavání, s druhou občas i do herničky (kvůli starší). Pokud ti jde jen o to, chodit mezi lidi, co nějaká kamarádka na procházky? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
11.1.20 18:49
@kyticka86 píše:
To mi tedy prijde prehnane vzit syna od kamaradu :nevim:

Nase dvojky ted nastoupi do skolky. Radi bychom jeste ctvrte mimco a nemam v planu je z te skolky pak brat pryc.

Nase detska rika, ze diky dvojkam ve skolce budou prvni rok deti porad nemocne, ale zas si vybuduji imunitu a az ty mladsi nastoupi do skolky, budou bez nemoci :nevim:

On tu školku zase tolik nežere, a když si může vybrat, chce být raději doma, chodí teď od září. Imunita je zralá cca od čtyř let a pak si děti i lépe poradí s nemocemi. Kdyby šlo o červen, tak to tak nehrotím, ale v době nejčastějších viróz a chřipkových epidemií mi to za ty nervy fakt nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19590
11.1.20 18:59

@kyticka86 s tou imunitou ti opravdu rekl pediatr? Od pani na hristi bych to chapala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19590
11.1.20 19:03

Zakladatelko, co mam vypozorovane, tak si opravdu nejvic nemoci nosime z batolecich krouzku. Mozna prvomatky malych miminek budou jeste ohleduplne, ale vicenasobne matky jiz ne. Pro matky deti v tomto veku je krouzek vrcholem tydne, vezmou ti tam i nemocne dite, protoze ryma se preci neresi a co ony budou delat s ditetem doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
11.1.20 19:08

@pun.
Je potřeba vybalancovat rozumnou opatrnost od paranoidní přehnané úzkosti.

Nebrat dítě do 3 měsíců do velkých obchoďáků je myslím rozumná opatrnost, ale nebrat ho nikam je blbost. To by se opravdu člověk zbláznil. Rozumná opatrnost je rozumná proto, že by neměla příliš moc nabourat normální život. Protože 100% bezpečnost zajistit nelze.
Dítě nad 3 měsíce už infekce zvládne lépe, než novorozenec. Brala bych ho přiměřeně, kam potřebuji, kromě těch velkých srocení lidí typu hypermarket.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25971
11.1.20 19:36

Malý má dva měsíce, oblěhal se mnou vánoční nákupy v kočárku, byl na besídce starší dcery kde byla hromada lidí, chodí se mnou nakupovat, jezdí MHD :nevim: nemám pocit, že bych ho vraždila. Všichni jsme měli doma rýmu a nic. Na cvičení by mě teda nikdo nedostane, to mi u tak malýho přijde zbytečný. I v restauraci vlastně byl už dvakrát :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
11.1.20 19:41

Moc vsem dekuji za reakce. Jde mi jen o to, ze jsem doufala, ze se uz zaradim do trochu normalniho zivota, kdyz jsou male tri mesice. Skocim nakoupit nebo vyzvednout balik nebo se mrkneme na kolegy z prace. Ale pani doktorka ze me udelala krkavci matku, ze jsem se asi zblaznila, a jelikoz ja blazniva trochu jsem :), dost me to rozhodilo. Proste jsem potkavala maminky s miminkama v obchode nebo jinde. Navic u doktorky jsou vzdycky nejaky nemocny starsi sourozenci nebo kaslajici batolata… no dam tomu jeste par tydnu a pak tedy pomalu zacnu chodit mezi lidi. Jeste jednou diky. Hezky vecer. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat