Kolik a jak často maso?

96
16.11.20 13:00

Kolik a jak často maso?

Maminky, kolik g a kolikrát týdně jste dávaly maso miminkům v 6 měsících? Zatím dávám zeleninu, každé 3 dny nový druh. Příští týden chci ale už zavést maso. Jak se postupuje u masa? Také opakovat jeden druh nebo to už ne? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29408
16.11.20 13:17

Králičí, kuřecí, tím bych začala. Nemusíš dodržovat 3 dny a další maso. Postupně hovězí, vepřové a ryby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
16.11.20 13:24

Králičí jsem třeba nikdy nedělala ani jednomu z dětí :lol: Je úplně jedno s kterým začneš, jen bych třeba hovězí nebo vepřové uvařila fakt tak aby se rozpadalo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14021
16.11.20 13:27

Dávala jsem jednu polívkovou lžíci, obden, myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
16.11.20 15:14

Já začínala králíkem a krůtou. Nejdřív jen na ochutnání, obě holky maso v příkrmu ihned poznaly. Starší ho nejdřív plivala a nechtěla ho, vrátila jsem se k zelenině a za měsíc zkusila znovu a už maso jedla v pohodě. Mladší vzala maso hned (maso miluje dodnes). Začínala jsem nejdřív cca lžičkou masa do porce zeleniny 2× týdně, pak jsem postupně přidávala množství, jiné druhy masa a dávala jsem maso obden. Vařila jsem hodně do měkka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
17.11.20 08:57

A dával prosím někdo to maso ve skleničkách od HIPP? Aspoň ze začátku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
17.11.20 15:33

@Lucek35 Nemohla jsem sehnat bio maso, tak dcera dostala jako první maso krůtí ze skleničky HIPP (ta malá sklenička je na dvě porce). Jinak se doporučuje začínat pozvolna, první týden maso jednou, další týden maso 2× a takto postupně se dostat na 4 porce týdně. Množství pro tahle malá miminka cca jedna polévková lžíce (to by mohlo být tak 20g). Pro začátek je vhodné krůtí, kuřecí, králičí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
17.11.20 17:36

@pet-p Chápu to teda dobře, že mám smíchat podle návodu 1/2 skleničky masa se 100g zeleniny? Tak to dám jednu skleničku na 2× jeden týden a teda stačí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13584
17.11.20 18:51

Já jsem to nevážila, vařila jsem si maso dopředu a mrazila už rozmixované do kostiček na led, pak jsem si vyndala jen k čerstvě uvařené zelenině 1 kostičku a bylo :)
Později jsem dávala už 2 kostičky.
Jinak jsem dávala po měsici zkoušení zeleniny maso 5× týdně, 1× žloutek a 1× rybu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
17.11.20 19:52

@Lucek35 Smícháš půl skleničky s nějakou zeleninou (množství záleží na tom, kolik toho celkově tvoje mimčo sní). Otevřená sklenička se musí rychle spotřebovat, myslím, že hned druhý den. Takže druhý den můžeš dát druhou půlku a k tomu zas nějakou zeleninu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
19.11.20 16:45

Nase mala ted zacina s masem, je ji 5,5m… nejdriv 1× tydne, pak 2× tydne, cca po mesici uz 3× tydne a 1× tydne zloutek… poprve jsem pridala trochu (asi 1-2 lzice) hipp krutiho masa k porci zeleniny, mala to vzala bez problemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
20.11.20 09:39

@Jogo-Bela A co jste prosím udělala s tím zbytkem masa v té skleničce, kdyz jste poprvé dala 1-2 lžíce? Vyhodila nebo zamrazila? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
21.11.20 19:16

@Lucek35 spotrebovali jsme to :lol: ono to neni tak spatne, chutna to docela dobre, alespon to kruti, jine jsme zatim samotne nezkouseli, mela pak akorat kralika s bramborama a spenatem a to jsme teda zbytek vyhodili, co mala nedojedla… ale chutnalo ji to, ona je takova mala kyselinka, sni kupovane i domaci, jen pak zacala usinat, no :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama