Kolik a jaký nábytek do nového dětského pokoje?

8813
23.7.15 13:44

Kolik a jaký nábytek do nového dětského pokoje?

Ahoj všem,

budeme zařizovat nový dětský pokoj - v podstatě dvojpokoj pro mimi a dceru 2 roky. Je to velká dvoumístnost, kde polovina je zkosená a druhá část je normálně čtvercová s oknem.

Ta zešikmená část by měla být spací, ta druhá na skříňky a hraní.

Už jsem si našla dodavatele masivního nábytku české výroby, ale tápu, kolik a jaký typ vlastně pořídit :think:

Postel pro starší buď 90×200 nebo máme i možnost bazarové, ale 140×200. To mi přijde ale moc velká na tak malý dítě - jedině zaplácnout polštáři a plyšáky. Pak tam bude postýlka pro mimi a matrace pro mě. Ještě jsem chtěla komodu s přebalovacím pultem, který se pak dá sundat. Noční stolek a v jedné stěně máme niku s policemi jako knihovnu.

Jenže další skříně moc nevím - velká šatní pro starší a pro mimino? Taky velkou nebo menší prádelník? Pak jakou na hračky? Stoleček se židličkami? Gaučík? Máme tu jen jednu stěnu, která je souvislá plocha, takže se moc roztahovat nemůžu. Mají cenu nějaké prosklené skříňky? Těch bych se bála kvůli úrazu.

Pořád tady nad tím špekuluju a termín porodu a objednání se blíží :mrgreen:

JO a předpokládáme, že ten nábytek bude mít pokud možno na pořád - je to masiv, tak by to mělo něco vydržet

Díky za rady a postřehy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2243
23.7.15 13:51

Pořídila bych klasickou postel 90×200 pro starší. Skříně bych možná dokoupila časem dle potřeby, to, co vyhovuje prckovi - aby na poličky dosáhl sám, nebude vyhovovat náctileté slečně (vem si, že je to za nějakých 8 - 10 let), ta bude potřebovat víc věšáků na ramínka. Malý stoleček se židličkami je moc fajn, u nás se využíval až do předškolního věku, pak jsme ho vyměnili za velký stůl. Noční stolek dítě nepotřebuje, spíš nějaký kapsář, větší zase využije ten stolek. Uvidíš i podle zájmů dětí, někdo bude toužit mít pokoj plný zvířátek v teráriích, někdo bude rád číst, někoho pohltí panenky a bude vyžadovat několik kočárků, postýlku a další věci… Gaučík se hodí vždycky. Prosklené skříňky prosím tě ne, na co? Děcka mají mít vše jednoduše dostupné, aby si mohli uklízet samy - do krabic, polic, boxů apod., a zároveň bezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8813
23.7.15 13:56

No poličky to je fakt, to by se daly ale takové ty policové skříňky na stojáka nebo naležato. Ještě mě docela oslovily dřevěné úložné boxy na kolečkách na hračky. Právě uložení těch hraček nevím :nevim: a jakou skříňku na oblečení pro miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
23.7.15 13:58

Jen poradím, když budeš pořizovat velkou postel pro starší a pro sebe jsi chtěla matraci, pořiď rovnou i druhou stejnou postel. Stejně bys ji tam za 2-3 roky kupovala, tak ať je máš stejné. Časem i to dřevo změní barvu, atd. To samé s tou skříní, kup ji tak, jako bys měla obě děti velké. Ať nemusíš pokoje za dva roky přestavovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
23.7.15 14:00

A ještě, stoleček a židličky je super, ale gaučík bysme asi nevyužili. Buď sedí na koberci, u stolečku, nebo když si čteme, tak si sednou/sedneme na postel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8813
23.7.15 14:03

Hmm, to mě nenapadlo, že by to změnilo barvu 8o Druhou skříň bychom asi finančně dali, ale nevím, jestli i druhou postel :think: Kusový koberec budeme taky pořizovat. Noční stoleček jsme chtěli na lampičku a knížky na čtení před spaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 14:20

Doporučuju koberec s nízkým chlupem (líp se z něj vymývá jogurt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). A spíš než gaučík bych koupila stoleček a židličky (my máme Mammut z Ikea a jsme nadšení, je to barevné, lehké, omyvatelné). Ostatní nábytek máme z masivu.
Velikou šatní skříň, komodu a na hračky truhlu a „Trofast“, ten Trofast byl nejlepší kauf. Přehledné, rychle uklizené, malýmu se to líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 14:51

Ahoj, my jsme dostali od tchyne tento nabytek. Resime Ted jaky koberec a jakou vymalbu. Poradite? Jinak jsou v pokoji tramy a dvere v odstinu cedr a strop z osb desek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
23.7.15 15:06

@Ariadne nebylo by lepší udělat z toho dva pokoje? Přece jenom mimino a 2letá mají o dost jiné potřeby a jiný režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 15:35

Pokud bych řešila finance, rozhodně bych nešla do masivu-zbytečně drahé a navíc si myslím, že určitě nebude nábytek celý z masivu, max. dvířka a postele. My to máme takto:
1 malý stoleček a 2 židle (to je teda masiv, vyráběl manžel, je truhlář, takže vlastně vyráběl všechno :) )
2× postel vč. matrace, i když je malý ještě miminko
2× šatní skříň vysoká 2m, šíře a hloubka 60 cm
2× skříňka hl. 40 cm, výška 2 m, šířka 80 cm-1/3 šuplíky, pak poličky - jedna s dvířky, druhá bez dvířek
2× policová skříňka (čtvercový rastr polic) hl. 40 cm, výška a šířka 80 cm
2× to samé, ale s dvířky
poslední 4 zmiňované skříňky ještě nejsou, ale budou
noční stolek zatím neřešíme, v budoucnu možná budou
nábytek je modulový, kamkoliv a kdykoliv přimístitený, v budoucnu je možnost pokojíček rozdělit na 2
lamino neutrál, nic dětského - dětské jsou pouze doplňky
do masivu do pokojíčku bych fakt nešla, aby to děti zničily, dost drahý špás. Mně stačí už pomalované zdi a dveře a roztrhaná (rozďoubaná) tapeta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aus
1
7.2.16 22:02

Ahoj, muzu se zeptat, kde tchyne nabytek koupila? Docela se mi libi :) Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.16 08:19

My máme rádi s manželem ty opravdu dětské pokojíčky, ale samozřejmě se pak musí počítat s tím, že bude čase třeba tak jako tak vše měnit, jelikož mladiství už takové pokojíčky nechtějí :-) prckovi jsme pořídili celkem levně super pokojík na SvetMimi, nějaké doplňky v Ikei a „rostoucí“ psací stůl s „rostoucí“ židlí od Mayera, protože to bude mít aspoň opravdu dlouho :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.19 09:51

Zdravím, obnovuji konverzaci. Zařizujeme domek se dvěma pokojíčky pro děti 7 a 5, chtěli bychom nábytek, který bude klukům dostatečný i za 10 let… Poradíte prosím nějaké shopy se kterými máte dobrou zkušenost? Ikea je hezká ale nejsem si stále jistá designem, mají dost osobitý styl. Líbí se mi i ve scontu dětské pokoje, ale nemám s tímto obchodem žádnou zkušenost. Momentálně jsem narazila na eshop maxiva, kde se mi pokojíky velmi líbí a mám odtud i manželskou postel, se kterou jsem spokojena, ale obchod je relativně chvíli na trhnu, tak ještě zvažuji. Prosím o rady odkud jste kupovali nábytek do dětského pokoje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11038
24.4.19 09:56

@mirivall zkus se podívat na Aldo nábytek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.19 12:17

Zdravím, my tohle naštestí řešit nemusíme. místo skříní mame stojany na oblečení a to jak u dětech v pokoji tak i v ložnici. ma to taky nekdo tak? zaímalo by me. díky za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama