Kolik absence mají Vaši předškoláci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 11.02.18 16:31
Kolik absence mají Vaši předškoláci?

Jak často ne/chhodí do školky Vaši předškoláci? Muj syn chodil cele zaří-řijen-listopad, pak jsme byli celý prosinec a kus ledna pryč, pak byl nemocný týden. Pak byl 14 dnu ve školce ale to jsem ho brala po obědě a od včera má zase zelenou rýmu, ucpane dutiny takže bych ho nejradši nechala doma…ale při minule nemoci mi učitelka volala kde syn je a že s rýmou se normálně do školky chodí…takže ted mám takový blbý pocit že se syn fláká… jemu ta rýma sedne vždy do uší pokud nesmrká - což právě ve školce nesmrká…proto ho chci nechat doma zas…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22806 příspěvků 11.02.18 16:36

@axelina mno a omluvila jsi ho? Jestli je předškolák, tak musíš. Jinak bych učitelce řekla, že je rýma a rýma. Až bude chodit do školy, tak na to samozřejmě budeš nahlížet jinak, protože by zameškal, ale do školky???

cecetka
Kelišová 7143 příspěvků 11.02.18 16:37

@axelina A proc by se mel, byt jen s rymou, trapit ve skolce, kdyz muze byt v klidu doma? Ve skolce jsou aktivity, prochazky, to mu muze pritizit. Doma je v teple, v klidu, muze polehavat. Jako matka vis nejlepe, co je pro neho dobre. Nerikej ucitelce, ze ma jen rymu. Je zkratka nemocny :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 12446 příspěvků 1 inzerát 11.02.18 16:37

Nechala bych ho doma a učitelce řekla že tvoje dítě se zelenou rýmou do školky chodit nebude

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 11.02.18 16:38

Se zelenou rýmou bych ho nechala doma bez rozmyslu, ať se učitelka třeba staví na uši - ne, opravdu mi nepřijde ok nechat chodit nemocné dítě do školky :roll: Vše řádně omluvit a stát si za tím, však je to náročné i pro to dítě, když je nemocné a slabé, brzy vstává a „musí“ se socializovat :kytka:

cecetka
Kelišová 7143 příspěvků 11.02.18 16:38

@axelina Jinak syn pres zimu byval taky vice doma s babickou nez ve skolce.

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 43813 příspěvků 11.02.18 16:42

Nastesti nabyva nemocna, takze pro nemoc nechybela vubec. Omlouvala jsem ji minule pololeti 1×, ze sla na lontrolu na ocni a 1× na kontrolu endikronologie. Po Vanocich nastoupila az 3.1. a ne hned 2.1., tak jsem psala rodinne duvody.
Ted jsme meli jarni prazdniny a pololetni prazdniny, takze jsem ji omluvila 6 dni po sobe, rodinne duvody. Jinak chodi porad. Ja koncim v praci mezi 13:30-14h., takze ve skolce vyzvedavam po odpoledni svacine.

Maiandra
Kecalka 237 příspěvků 11.02.18 16:43

No a tys do školky nevolala, když ti pak volala učitelka? Normálně bych ho omluvila.
A teda fakt nevím, jestli pančelka upadla na hlavu, ale to, že děti chodí do školky a školy nemocné, nepovažuju za normální ani vhodné. Bodejť by pak ty děti nebyly nemocné, žejo. Nevím, proč by s rýmou (ještě takovuhle) měl trpět ve školce, aby měl odškrtnutou docházku. Navíc je to jen školka… se mi trochu zdá, že některým leze ta povinná roční předškolní docházka silně na hlavu, to zas někdo něco vymyslel. :roll:

Kakika
Extra třída :D 14795 příspěvků 11.02.18 16:49

@axelina Při každé nemoci je třeba včas omluvit. U nás nejpozději do dvou dnů a pak průběžně po týdnu vždy dávám vědět. Holka byla v listopadu 3 týdny nemocná, pak dva dny šla do školky a začalo ji pálit v krku, tak zůstala zase doma. Do vánoc už nešla, protože když už byla fit, zbývaly 4 dny a manžel prohlásil, že než riskovat, že na vánoce ještě stihne něco dotáhnout, tak raději nechat doma. Omluvila jsem, že přijde až po Novém roce. Od té doby zatím dobré, i když nad námi visí cca 3 - 5 týdnů doma kvůli řezání nožičky (pokud konzervativní léčba nezabere). Je to předškolák, který nezamešká žádné písmenko. Nepřijde mi vůbec v pohodě, že do školky chodí děti s rýmou. Moje dcera bohužel má slabší imunitu, takže hned všechno chytne. I když jí po dobrání ATB nechám ještě víc než týden doma, tak po pár dnech ve školce obvykle zase něco přitáhne. Právě od těch, které tam dávají děti usoplené, kašlající, nezřídka i se zvýšenou teplotou.

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 43813 příspěvků 11.02.18 16:52

Hlavne je treba omlouvat. To kdyz si budes hlidat, tak bude ok.

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 11.02.18 16:58

@lleennttiillkkaa Aha tak možná jak mi učitelka volala mi chtěla dát najevo že ho mám omlouvat…u nas nevyžadují omluvenky-to řekla ředitelka že zavádět určitě nebude. A i tech 6 neděl co jsme byli pryč učitelka neřešila - řekla že je to ok… proto mě ted zarazilo že mi v 9 ráno volá kde je syn…a od tý doby mám takový blbý pocit pokaždý když tam nejde…ale jak říkám..klidně bych ho tam s rýmou dala ale loni píchali 2 x ucho a toho se bojím když nebude smrkat

jowana
Echt Kelišová 9497 příspěvků 11.02.18 17:08

@Kakika a jak to pak řešíš s prací (OČR?), když je 3 týdny v kuse doma?

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 11.02.18 17:08

U nás se tedy musí omlouvat všechny děti i ty menší smskou nebo mailem… jak by pak ve školce věděli, že s ním nemají počítat na jídlo? Jinak u předškoláků chtějí i důvod… dcera je doma tak v pruměru týden z každeho měsíce, v zárí byla dokonce skoro 2 tydny u moře…po obědě chodí cca 3× tydně, to ale nikdo neřeší, protože povinné jsou jen ty cca 4 hodiny dopoledne…

Billi
Nadpozemská drbna 25782 příspěvků 11.02.18 17:13

My musíme omlouvat, ale nikdo absence neřeší. Akorát když chyběl měsíc v kuse, chtěli potvrzení od doktorky. Jinak chybí každý měsíc pár dní.

@welovefashion my máme třeba jídelnu zvlášť a jídlo řešíme tam. Jde to i přes net.

Kakika
Extra třída :D 14795 příspěvků 11.02.18 17:14
@jowana píše:
@Kakika a jak to pak řešíš s prací (OČR?), když je 3 týdny v kuse doma?

Já mám neuvěřitelné štěstí, že manželovi prarodiče (tedy prababička a praděda dětí) obě naše děti neuvěřitelně milují a jsou připraveni kdykoliv pomoci s hlídáním nemocných. OČR jsem neměla ani jednou, protože co jsme s manželem nevykryli dovolenou, střídáním hlídání (po dohodě s našimi zaměstnavateli manžel chodil zkráceně na dopoledne, já chodila až odpoledne do večera), to dohlídali oni.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama