Kolik budu mít mateřskou, když už rok je Covid?

Anonymní
14.3.21 19:04

Kolik budu mít mateřskou, když už rok je Covid?

Dobrý den
V první řadě bych se chtěla omluvit za anonym. Nerada aby mě známí pomlouvali. Prosím mám dotaz 4 rokem pracuji máme fixní plat. Nevidělam teď víc než 20 000 za měsíc. :D. Mateřská se počítá posledního půl roku.. Už rok trvá covid, a ten má docela velký vliv na moji výplatu :D. Jak se MD počítá při této krizi? 3 roky mám pěkné peníze, ale prostě teď ten covid. Opravdu sse to počítá jen za půl roku? Moc děkuji za odpověď. Budeme mít první miminko a vůbec nevím. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7741
14.3.21 19:05

Pocita se z prumeru za poslední rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 19:06
@Anonymní píše:
Dobrý den
V první řadě bych se chtěla omluvit za anonym. Nerada aby mě známí pomlouvali. Prosím mám dotaz 4 rokem pracuji máme fixní plat. Nevidělam teď víc než 20 000 za měsíc. :D. Mateřská se počítá posledního půl roku.. Už rok trvá covid, a ten má docela velký vliv na moji výplatu :D. Jak se MD počítá při této krizi? 3 roky mám pěkné peníze, ale prostě teď ten covid. Opravdu sse to počítá jen za půl roku? Moc děkuji za odpověď. Budeme mít první miminko a vůbec nevím. :,(

Prvně brečící a pak smějící emoji🤦

• Citovat
  • Nahlásit
1261
14.3.21 19:07

Počítá se to dle příjmu za posledních 12 měsíců před nástupem na materskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
14.3.21 19:11

12 měsíců před nástupem. Takže jestli máte poslední rok třeba o 1/3 min, tak budete mít i menší mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
14.3.21 19:26

Nevim kde si vzala pul roku, je to průměr platů za posledních 12mesicu (pokud si v jednom zaměstnání) před nástupem na ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
14.3.21 20:17
@Anonymní píše:
Prvně brečící a pak smějící emoji🤦

A co má být? A proč anonymnè, hm?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
14.3.21 22:16

Na mateřskou máte nárok, pokud máte před nástupem zaplaceno rok sociální daně, problém mají jen ti, co mají místo HPP dohotu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7741
15.3.21 08:02
@blani22 píše:
Na mateřskou máte nárok, pokud máte před nástupem zaplaceno rok sociální daně, problém mají jen ti, co mají místo HPP dohotu :mavam:

Ale jdi ty. Sociální daně? Co to je? I z dohody se může odvádět sociální pojištění a vzniknout z toho nárok na PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
15.3.21 10:37
@blani22 píše:
Na mateřskou máte nárok, pokud máte před nástupem zaplaceno rok sociální daně, problém mají jen ti, co mají místo HPP dohotu :mavam:

Tady zas rádi někdo, kdo o tom ví prd :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3066
15.3.21 11:50

Průměr za poslední rok 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
16.3.21 13:34

Ano Ano, bohužel se o to sníží částka pro výpočet mateřské dovolené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 06:40

Holky a pokud jsem na PN a budu az do konce, bude se mi tedy pocitat materska z pracovni neschopnosti? Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
17.3.21 07:08
@Daniela.Novohradska píše:
Holky a pokud jsem na PN a budu az do konce, bude se mi tedy pocitat materska z pracovni neschopnosti? Diky

Ne. Pokud máš platnou pracovní smlouvu nebo se vejdeš do ochranné lhůty, bude se to počítat z výplaty před PN. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.3.21 08:36

@Hazentla
Dekuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu