Kolik budu platit daň z pronájmu bytu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verča 95
Nováček 2 příspěvky 21.11.18 15:46
kolik budu platit daň z pronájmu bytu?

Dobrý den, máme možnost s přítelem se přestěhovat do většího bytu, máme dítě, které by mohlo mít konečně svůj pokoj a chtěli by jsme pronajmout byt 2+kk (65m2) v OV za 8 000,– + energie (nájemník by si přepsal na sebe). Chtěla bych se zeptat kolik by jsme platili daň z pronájmu, když těch 8 000,– by mu akorát splácelo hypotéku za byt, pojistku na byt, internet a služby, takže by jsme si prakticky přivydělali maximálně 150,–. Mohl by mi někdo poradit lajcky, jak to vypočítat? Děkuji, za každou odpověď.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Keyllah
Echt Kelišová 9721 příspěvků 21.11.18 15:54
@verča 95 píše:
Dobrý den, máme možnost s přítelem se přestěhovat do většího bytu, máme dítě, které by mohlo mít konečně svůj pokoj a chtěli by jsme pronajmout byt 2+kk (65m2) v OV za 8 000,– + energie (nájemník by si přepsal na sebe). Chtěla bych se zeptat kolik by jsme platili daň z pronájmu,když těch 8 000,– by mu akorát splácelo hypotéku za byt, pojistku na byt, internet a služby, takže by jsme si prakticky přivydělali maximálně 150,–. Mohl by mi někdo poradit lajcky, jak to vypočítat? Děkuji, za každou odpověď.

prakticky na tom vydělá maximálně 150,–Kč, ale bude mu to platit hypotéku, zvláštní formulace.....

Janli
Kelišová 6277 příspěvků 21.11.18 15:56

To ale nejde, pokud neznáme vaše ostatní příjmy. Daň z nájmu se neplatí sólo, ale přičítá se jako příjem k ostatním. Od nájmu odečteš 30% odečitatelnou položku a ze zbytku spočítáš daň 15%. Pak to ovšem přičteš k dani, kterou platíš z ostatních příjmů, odečteš nezdanitelné minimum a ostatní daňové úlevy a pak máš teprve celkovou daň z celého tvého příjmu. Já jsem třeba na mateřské a neplatím daň z nájmu ani korunu.

malone.v
Kecalka 229 příspěvků 21.11.18 15:56

Ani jsem netušila že se taková daň platí, myslela jsem si, že se platí jen daň z nemovitosti…

histep
Závislačka 3669 příspěvků 21.11.18 16:00
@Janli píše:
To ale nejde, pokud neznáme vaše ostatní příjmy. Daň z nájmu se neplatí sólo, ale přičítá se jako příjem k ostatním. Od nájmu odečteš 30% odečitatelnou položku a ze zbytku spočítáš daň 15%. Pak to ovšem přičteš k dani, kterou platíš z ostatních příjmů, odečteš nezdanitelné minimum a ostatní daňové úlevy a pak máš teprve celkovou daň z celého tvého příjmu. Já jsem třeba na mateřské a neplatím daň z nájmu ani korunu.

Pokud pronajímá něco vlastního a ještě má hypotéku, rozhodně se vyplatí jít na reálné náklady a ne 30% paušál.
V tom případě by vlastně z toho pronájmu neplatil žádnou daň, neb odpisy nemovitosti a hypoteční úroky by téměř jistě byly vyšší než příjmy z pronájmu.

histep
Závislačka 3669 příspěvků 21.11.18 16:01
@malone.v píše:
Ani jsem netušila že se taková daň platí, myslela jsem si, že se platí jen daň z nemovitosti…

Tak pokud máš nějaké příjmy, tak je zdanit musíš. I příjmy z toho, že něco pronajímáš.

malone.v
Kecalka 229 příspěvků 21.11.18 16:03

@histep tak to je dobrý, já se totiž chystám taky pronajímat, ale nebudu z toho mít nic :-D ale díky za info

histep
Závislačka 3669 příspěvků 21.11.18 16:04
@malone.v píše:
@histep tak to je dobrý, já se totiž chystám taky pronajímat, ale nebudu z toho mít nic :-D ale díky za info
??? Budeš pronajímat, ale nebudeš z toho mít nic? Tj. budeš pronajímat zadarmo???
malone.v
Kecalka 229 příspěvků 21.11.18 16:06

@histep jen energie

histep
Závislačka 3669 příspěvků 21.11.18 16:07

@malone.v :think:

llida
Kecalka 334 příspěvků 21.11.18 18:46

https://www.finance.cz/…onajmu-bytu/

verča 95
Nováček 2 příspěvky 21.11.18 21:04

když, nepočítám mé brigády (cca 4000,–/měsíc), jelikož jsem ještě na MD (6111,–/měsíc) a budu počítat jen jeho výdělek (byt je napsaný na něj), tak to dělá 336 000,– ročně, nájem by byl 96 000,– ročně. Splácí hypo, buřinku, auto, úlevy na daních má na dítě a hypo. Opravdu jsem v tomto antitalent,tak se předem omlouvám za dlouhé vedení :( ale myslím, že jsem vypsala vše.

Janli
Kelišová 6277 příspěvků 21.11.18 21:19

@verča 95 daňové úlevy úroků z hypo jako doposud nemůže uplatňovat pokud byt pronajímá. Pokud by uplatňoval 30% odpočet z nájmu, měsíčně by daň dělala 840,–kč. Pokud bude uplatňovat odpis hypo, bude to o něco míň, ale na to si budete muset najít účetního, který tomu rozumí. Bohužel ne všichni se v téhle problematice orientují.

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 21.11.18 21:38
@histep píše:
Pokud pronajímá něco vlastního a ještě má hypotéku, rozhodně se vyplatí jít na reálné náklady a ne 30% paušál.
V tom případě by vlastně z toho pronájmu neplatil žádnou daň, neb odpisy nemovitosti a hypoteční úroky by téměř jistě byly vyšší než příjmy z pronájmu.

Presne a jasne receno ! Pausal se v tomto pripade nevyplati !

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 21.11.18 21:45

Jen bych k výše řečenému dodala, že nájem asi nebude 8tis. Jsou to poplatky (služby) za byt plus nájem (z poplatků se musí do nájmu započítat FO, ale zbytek můžou být poplatky, které se nájemci vyúčtují).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >