Kolik by měl mít člověk reálně našetřeno ve 30+

Anonymní
21.5.20 10:44

Kolik by měl mít člověk reálně našetřeno ve 30+

Ahoj, předem se omlouvám za tuto otázku, ale zajímají mne zkušenosti ostatních a předem děkuji za odpovědi.
Na základě některých jiných diskuzí, kde píši uživatelé do 25 let o našetřených třeba půl milionech a více Kč. a nebo bytu bez hypotéky, by mne trochu zajímala realita.
Je mi přes 30 let, aktuálně na RD, nevlastním žádnou nemovitost, našetřeno cca 350 000 Kč. :think:
Víc se mi nepodařilo a nedaří našetrit. Prosím o anonym, otázka o financích.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7447
21.5.20 10:46

A když ti někdo řekne deset milionů, k čemu ti ta informace bude? Každý šetří jak je v jeho možnostech, v závislosti na výši platu. Pokud nepočítáme lidi, co nešetří vůbec nebo mají problémy si to zorganizovat, což už je jiná věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 10:52

My zijeme v najmu, nasetreno mame asi sto tisic. Mozna budeme setrit vic, az nebudu na rodičovské. Asi by slo usetrit vic, ale dost si dopravame. Nikdo z rodicu nam nic nedal, veskery nabytek, vse, jsme si postupne pořídili sami bez jakýchkoliv pujcek. Je nam pod 30 a jsme 7 let v manzelstvi. Nasi rodice nemeli nikdy nasetreno nic a zili od výplaty k vyplate.

• Nahlásit
  • Citovat
11405
21.5.20 10:53
@Anonymní píše:
My zijeme v najmu, nasetreno mame asi sto tisic. Mozna budeme setrit vic, az nebudu na rodičovské. Asi by slo usetrit vic, ale dost si dopravame. Nikdo z rodicu nam nic nedal, veskery nabytek, vse, jsme si postupne pořídili sami bez jakýchkoliv pujcek. Je nam pod 30 a jsme 7 let v manzelstvi. Nasi rodice nemeli nikdy nasetreno nic a zili od výplaty k vyplate.

edit.. ukázala se mi tam blbá kytka :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 11:00

Máme cca milion, byt na hypotéku, je nám kolem 30. Ale bohužel se nedaří dítě, ty peníze bych ozelela a radši byla na MD. Holt každý má něco :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.5.20 11:01

Našetřeno teď máme jen cca 400 tis., vlastníme jednu nemovitost za cca 6 mil a právě kupujeme druhou za 7 mil., ale na polovinu té částky si tedy bereme úvěr. Dohledávali jsme to a za posledních 5 let jsme ušetřili 3 miliony. To se vůbec neodvažuji veřejně říkat, protože i vysokopříjmové domácnosti z mého okolí ušetří tak jednotky tisíc měsíčně a ještě mají co dělat.
Pracuje jen manžel, já na RD. Žijeme docela skromně, nebaví nás utrácet za módu, elektroniku. Pokaždé přemýšlím, než něco opravdu koupím o poměru kvalita/cena. Hlavně stravování se snažím pojímat maximálně ekonomicky, ne tedy na úkor zdraví. Odpouštíme si různé výstřelky, které vídám ve svém okolí a peníze holt zůstávají na účtu. Máme dvě děti, 10 let staré auto, nemovitosti jsou novostavby. Nic jsme nezdědili a nedostali.

• Nahlásit
  • Citovat
7674
21.5.20 11:03

My sice kdybysme stahli uplne vsechno uplne odevsad, tak jsme asi na trictvrte milionu, mozna trochu min. Ale zijeme za provozni naklady v byte manzelovych rodicu a muz ted dost mozna prijde o dobrou praci, ze ktere jsme zvladali setrit, takze kdo vi, co bude dal. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Mně je 28, pět let splácím hypo, před rodičovskou jsem měla našetřeno něco přes 100 tis., což se během rodičovský vypařilo, protože jsem zůstala se synem sama :) ale teď už zas pár desítek tisíc rezervu mám a s návratem do práce se už taky bude šetřit jinak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
6469
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za tuto otázku, ale zajímají mne zkušenosti ostatních a předem děkuji za odpovědi.
Na základě některých jiných diskuzí, kde píši uživatelé do 25 let o našetřených třeba půl milionech a více Kč. a nebo bytu bez hypotéky, by mne trochu zajímala realita.
Je mi přes 30 let, aktuálně na RD, nevlastním žádnou nemovitost, našetřeno cca 350 000 Kč. :think:

Tak záleží na příjmech :nevim: ne každý má možnost šetřit, plno lidí žije na hranici chudoby.Ale typuju že tady bude mít každý ve 30nasetreno 10milionu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20775
21.5.20 11:04

Likvidní rezervu by měl mít člověk alespoň tolik, aby vyžil minimálně 2 měsíce bez příjmu.
To jest po dobu, než začne fungovt záchranná síť (dorazí zpožděná nemocenská, vyřídí se případně podpora/dávky) nebo než zvládne novou životní situaci (najde si novou práci, levnější bydlení apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6469
21.5.20 11:05
@Anonymní píše:
Mně je 28, pět let splácím hypo, před rodičovskou jsem měla našetřeno něco přes 100 tis., což se během rodičovský vypařilo, protože jsem zůstala se synem sama :) ale teď už zas pár desítek tisíc rezervu mám a s návratem do práce se už taky bude šetřit jinak :palec:

A z čeho ušetřis když si sama a na rodicaku 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
21.5.20 11:06

No tak rika se, ze clovek by mel mit nasetreno idealne 12 svych mesicnich platu :lol:…realita jde videt na statistikach, z nich vyplyva, ze necela petina vsech lidi v cr je svhopna setrit vic nez 5000 mesicne, takze z toho si lze vytvorit nejaky obrazek. Jakoze kdyz tady nekdo pise, ze v 25 letech ma nasetreno milion, tak to obvykle beru s rezervou, kdyz to tady pise holcina, ktera je zrovna rd, ze…takze realita bude bud ta, ze ma „nasetreno“, ptz ji dali penize rodice/prarodice/dedictvi, anebo ma chlapa, kterej ma nadetreno a ona to bere tak, ze to patri obema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6766
21.5.20 11:10

Ahoj zakladatelko,
na začátek tě pochválím, že máš našetřeno a přitom nemáš zřejmě dluhy. Tím jsi automaticky už v lepší půlce :-)

Kdybys měla partnera, který by našetřil alespoň stejně, tak už máte na nemovitost slušný základ.

Minimální úspora jako rezerva se doporučuje ve výši alespoň tří měsíčních výdajů domácnosti.

Kolik bys měla mít,,správně" našetřeno, tak to ti nikdo neřekne. Nevíme, z jakých poměrů tvá úspora vychází. Pokud bereš v průměru 100tis. měsíčně, tak to je docela málo, pokud 20 tis., tak je to velmi hezká úspora.

Já třeba první nemovistost získal tak, že byla po prarodičích, kteří ji chtěla nechat jednomu z vnoučat, a se třemi zbylými vnoučaty jsem se částečně za pomoci rodičů, částečně sám vyrovnal. A myslím, že u lidí, kteří jako mladí či relativně mladí získali bez úvěrování nemovitost, to bude často podobné - že jim rodina pomohla, ať už za pomoci úspor, dědictví, daru atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14228
21.5.20 11:14
@Anonymní píše:

To strašně moc záleží na tvých příjmech a situaci. Znám lidi, kteří ve třiceti mají vlastní dům a auto. Třeba proto, že bydleli v mamahotelu a nemuseli platit skoro nic. Pak jsou jiní, kteří od 20ti makají, mají děti a žijou v nájmu. Atd.atd. A pak záleží, jak fungují v partnerství.

Myslím, že je důležité mít našetřeno tolik, abys ty s tím sama byla spokojená a pokrylo to vše, co potřebuješ. A měla to rozumně uložené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 11:16

Nemám nasetreno nic. Jsem samozivitelka a žijem z RD+alimentů. Nic vic. Doufám, že se to brzy změní až mladší půjde do MŠ.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama