Kolik by mělo važit miminko ve 4 týdnech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amilie
Kecalka 143 příspěvků 12.12.10 19:07
kolik by mělo važit miminko ve 4 týdnech

:think: ahoj přeji všem pěkný večer, vím že už tu padlo moc diskusi na tema vaha miminka ale ja bych se chtěla zeptat kolik by mělo važit mimnko ve 4 týdnech a nebo jinak kolik by mělo týdně přibirat mali se narodil měl 4300 a 51 cm před tydnem jsem byli na poradně a doktorka mi řekla že jeho vaha je 5060 že jsem za 2 týdny přibrali necele kilo a ja se chci zeptat je to moc doktorka mi k tomu kolik jsem přibrali nic neřekla a ja mam strach aby nepřibiral nějak moc jenom že holký on ma pořad hlad davam mu 150ml někdy mi vydrži i 5 hodin a někdy chce už po hodině jsem stoho zoufala že mi tak moc papa mam strach aby moc nepřibral ale on mi opravdu už po hodině plače hlady a někdy opravdu vydrží i 5 hodin nevím čím to je porad tě děkuji moc :think:

Přečtěte si článek: Novorozenec 4. týden po porodu: První úsměv

Reakce:
amilie
Kecalka 143 příspěvků 12.12.10 19:09

to jsem ještě ja ja jsem z toho jeho papani uplně zoufala že on opravdu tak často chce papat je věčně hladovy ja už někdy si nevím rady a jsem uplně bezradna a to už jsem koupila i silnější nutrilon oranžovy pro spokojene přiško ale on stale plače

kvaček
Extra třída :D 13504 příspěvků 12.12.10 19:16

my jsme taky s tím bojovali … tak mě napadlo, ale záleží co ti poradí ostatní…
Přijde mi, že 5 hodin je moc, co tak dávat po 2-3 hodinách míň??
Mě totiš dětská sesta radila pravidelnost - samozřejmě nemusí být přesná, ale třeba po těch 2 hodinách krmit třeba míň třeba 100ml.
My jsme ve 4 týdnech pili tu 100ml a ex a to mi říkali, že je akorát, zád se mi to hodně najednou 150, ale nevím, uvidíš co ti písnou ostatní.

kvaček
Extra třída :D 13504 příspěvků 12.12.10 19:20

jo a ještě si pamatuji, že jsem nesměla dávat jídlo po hodině, prý dítě pláče z jiného důvodu, že nemůže mít hlad tak brzy - prý to neni dobré na tráveni, staré a nové mléko se míchá..
Jinak k tomu přibírání, buď ráda, že ti prospívá, každé mimčo je jiné, kdaby něco nebylo tak jak má dětská by ti to řekla,

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 12.12.10 19:39

Moje malá když se narodila měla 3kg… 48cm… Přibírala mi každý měsíc kilo i více :) Kolem 6 měsíce to ustalo a do devátého měsíce jsme bojovali s váhou. Nechtěla papat, prostě přibírala málo 200gramů za měsíc 300gramů za 2 měsíce. Ale teď už zase má ten svůj apetit a papá hezky a má už přes 10kg :) má 14měsíců. Takže určitě bych byla ráda za to, že mi tak pěkně papá, to se potom ustálí a nakonec to vyběhá :)

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 12.12.10 19:40

A jinak by se mělo tak po těch 2-3hodinách krmit no. Správně. Ale … ne vždy tomu tak je takže … bych to moc nehrotila, dítě si samo řekne kdy má hlad. Hlavu vzhůru .. :-)

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 12.12.10 20:02

Neboj, to je OK. Jasně, že je velký, vždyť se i velký narodil. Vůbec nesrovnávej, že ostatní nebyli ve 4 týdnech pětikiloví - to je jasný, když měli při narození o kilo míň! A jak tu už padlo, to se srovná. Moje starší dcerka měla při narození 4 kg, v 6 týdnech 5 kg. Takže podobný přírůstek jako u vás. No a v roce se sotva přehoupla přes 9 kilo. Někdy kolem 5-6 měsíců se to prostě zlomilo, začala se brzo pohybovat a všechno „vyběhala“. Teď jí budou tři roky a je normální :-D

barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 13.12.10 16:08

Jééééé, chápu, že jsi zoufalá…já řešila to samý.
Můj Chris se narodil 4,2 kg, pak nám nešlo kojení, hodně zhubnul, začala jsem přikrmovat a teď už jsme plně na UM. Taky se mi zdálo, že má pořád hlad…ve 4 týdnech měl 4,8 kg a v 6 týdnech 5,5 kg, ve 2 měsících 6,7 kg!!!
V těch 4 týdnech pil myslím 120 ml, zhruba po 4 hodinách…ono taky ve 3 týdnu je růstový spurt, tak děti víc pijou…
Mně spíš překvapuje, že kolikrát mu teď udělám 150 ml a vypije jen 90 ml a pak spí 5 hodin a někdy mi po 150 ml brečí a dal by si víc :roll:
Taky jsem řešila, že přibírá moc, přestože dr. říkala, že v poho…
Všcihni mi radili, ať mu dám a neřeším, že to pak vyběhá…
Ono se to upraví…

lucinkadablicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.11 01:05
........

ahoj potrebouvala bych na tuto otazecku odpovedet kolik by melo zhruba vazit 10 mesicni dite ??je normalni vaha 8 kg ? dekuji za odpovedet Lucie

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >