Reklama

Kolik by mělo važit miminko ve 4 týdnech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amilie
Kecalka 143 příspěvků 12.12.10 19:07
kolik by mělo važit miminko ve 4 týdnech

:think: ahoj přeji všem pěkný večer, vím že už tu padlo moc diskusi na tema vaha miminka ale ja bych se chtěla zeptat kolik by mělo važit mimnko ve 4 týdnech a nebo jinak kolik by mělo týdně přibirat mali se narodil měl 4300 a 51 cm před tydnem jsem byli na poradně a doktorka mi řekla že jeho vaha je 5060 že jsem za 2 týdny přibrali necele kilo a ja se chci zeptat je to moc doktorka mi k tomu kolik jsem přibrali nic neřekla a ja mam strach aby nepřibiral nějak moc jenom že holký on ma pořad hlad davam mu 150ml někdy mi vydrži i 5 hodin a někdy chce už po hodině jsem stoho zoufala že mi tak moc papa mam strach aby moc nepřibral ale on mi opravdu už po hodině plače hlady a někdy opravdu vydrží i 5 hodin nevím čím to je porad tě děkuji moc :think:

Přečtěte si článek: Novorozenec 4. týden po porodu: První úsměv

Reklama

Reakce:

amilie
Kecalka 143 příspěvků 12.12.10 19:09

to jsem ještě ja ja jsem z toho jeho papani uplně zoufala že on opravdu tak často chce papat je věčně hladovy ja už někdy si nevím rady a jsem uplně bezradna a to už jsem koupila i silnější nutrilon oranžovy pro spokojene přiško ale on stale plače

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 12.12.10 19:16

my jsme taky s tím bojovali … tak mě napadlo, ale záleží co ti poradí ostatní…
Přijde mi, že 5 hodin je moc, co tak dávat po 2-3 hodinách míň??
Mě totiš dětská sesta radila pravidelnost - samozřejmě nemusí být přesná, ale třeba po těch 2 hodinách krmit třeba míň třeba 100ml.
My jsme ve 4 týdnech pili tu 100ml a ex a to mi říkali, že je akorát, zád se mi to hodně najednou 150, ale nevím, uvidíš co ti písnou ostatní.

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 12.12.10 19:20

jo a ještě si pamatuji, že jsem nesměla dávat jídlo po hodině, prý dítě pláče z jiného důvodu, že nemůže mít hlad tak brzy - prý to neni dobré na tráveni, staré a nové mléko se míchá..
Jinak k tomu přibírání, buď ráda, že ti prospívá, každé mimčo je jiné, kdaby něco nebylo tak jak má dětská by ti to řekla,

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 12.12.10 19:39

Moje malá když se narodila měla 3kg… 48cm… Přibírala mi každý měsíc kilo i více :) Kolem 6 měsíce to ustalo a do devátého měsíce jsme bojovali s váhou. Nechtěla papat, prostě přibírala málo 200gramů za měsíc 300gramů za 2 měsíce. Ale teď už zase má ten svůj apetit a papá hezky a má už přes 10kg :) má 14měsíců. Takže určitě bych byla ráda za to, že mi tak pěkně papá, to se potom ustálí a nakonec to vyběhá :)

Vanessska
Kecalka 325 příspěvků 12.12.10 19:40

A jinak by se mělo tak po těch 2-3hodinách krmit no. Správně. Ale … ne vždy tomu tak je takže … bych to moc nehrotila, dítě si samo řekne kdy má hlad. Hlavu vzhůru .. :-)

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 12.12.10 20:02

Neboj, to je OK. Jasně, že je velký, vždyť se i velký narodil. Vůbec nesrovnávej, že ostatní nebyli ve 4 týdnech pětikiloví - to je jasný, když měli při narození o kilo míň! A jak tu už padlo, to se srovná. Moje starší dcerka měla při narození 4 kg, v 6 týdnech 5 kg. Takže podobný přírůstek jako u vás. No a v roce se sotva přehoupla přes 9 kilo. Někdy kolem 5-6 měsíců se to prostě zlomilo, začala se brzo pohybovat a všechno „vyběhala“. Teď jí budou tři roky a je normální :-D

barique
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 13.12.10 16:08

Jééééé, chápu, že jsi zoufalá…já řešila to samý.
Můj Chris se narodil 4,2 kg, pak nám nešlo kojení, hodně zhubnul, začala jsem přikrmovat a teď už jsme plně na UM. Taky se mi zdálo, že má pořád hlad…ve 4 týdnech měl 4,8 kg a v 6 týdnech 5,5 kg, ve 2 měsících 6,7 kg!!!
V těch 4 týdnech pil myslím 120 ml, zhruba po 4 hodinách…ono taky ve 3 týdnu je růstový spurt, tak děti víc pijou…
Mně spíš překvapuje, že kolikrát mu teď udělám 150 ml a vypije jen 90 ml a pak spí 5 hodin a někdy mi po 150 ml brečí a dal by si víc :roll:
Taky jsem řešila, že přibírá moc, přestože dr. říkala, že v poho…
Všcihni mi radili, ať mu dám a neřeším, že to pak vyběhá…
Ono se to upraví…

lucinkadablicek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.11 01:05
........

ahoj potrebouvala bych na tuto otazecku odpovedet kolik by melo zhruba vazit 10 mesicni dite ??je normalni vaha 8 kg ? dekuji za odpovedet Lucie

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >