Kolik by si mělo 10denní mimčo vysát mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 12:31
Kolik by si melo mimco vysat mleka ?

Dobrý den kolik by si mělo 10 denní mimčo vytáhnout z prsa? Měla jsem ju dvacet minut na jednom a dvacet minut na druhým a vytáhla si jenom 40 ml to je asi málo ze? Mam ji dat vice casu? Nebo si myslite, ze mam malo mleka? Mimco ma 2.72 kg tak jestli jak je malinka a kojime pres klobouk tak potrebuje vice casu :nevim:

Reakce:
Teresa.p
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 15.07.19 12:44

Jsou na to tabulky, ale lide neji podle tabulek, takze to pust z hlavy. koj na pozadani. syn pil mensi davky nez mel, ale pil casteji cca o 2-3 kojeni vic, nez kdybych kojila
po 3 hodinach. vazila jsem ho kazdy vecer a stacilo mi vedet, ze pribira na vaze a dostatecne cura. :hug:

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 15.07.19 12:45

A proč myslíš, že je to málo? Důvěřuj trochu dítěti, že to zvládne a ty taky. Pokud nehubne, není nějak výrazně nespokojené neřeš to. A nestopuj čas, až bude mít dost pustí se.

beruska9
Extra třída :D 11311 příspěvků 15.07.19 13:06

Pocita se kdyz tak denni davka, ne kazde kojeni, a melo by to byt 150ml na kazde kg hmotnosti na den…ale pokud dite nema nejake problemy, treba zloutenku, tak neni potreba sledovat. Zahod hodiny I vahu (nebo ji nech a vaz maximalne obden, ne casteji) a koj na pozadani

Natálka26
Kelišová 5934 příspěvků 15.07.19 13:37

Moje pily vždycky méně než uvádějí tabulky, ale častěji. A dodnes méně ji než ostatní. Pokud mu nic není tak bych tabulky ani váhu neřešila. Podle toho se žít nedá, moje vážila při narození skoro 4 kg a v roce, kdy by měla mít 3× porodní váhy měla cca 7,5 kg. A nikdo ani dr to neřešil

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 15:16
@pikola píše:
A proč myslíš, že je to málo? Důvěřuj trochu dítěti, že to zvládne a ty taky. Pokud nehubne, není nějak výrazně nespokojené neřeš to. A nestopuj čas, až bude mít dost pustí se.

Protoze ona by u toho prsa chtela byt cely den, jeste se nestalo ze by se pustila a kdyz ju oddelam tak si zacne cucat prsty nebo zacne rvat. Takze furt premyslim jestli mam vubec dostatek mleka :/ :nevim:

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 15.07.19 16:47
@Anonymní píše:
Protoze ona by u toho prsa chtela byt cely den, jeste se nestalo ze by se pustila a kdyz ju oddelam tak si zacne cucat prsty nebo zacne rvat. Takze furt premyslim jestli mam vubec dostatek mleka :/ :nevim:

Mimina se že začátku chtějí kojit celý den. Tobě se tím zvyšuje laktace a oni se tím uklidňují.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 17:37
@pikola píše:
Mimina se že začátku chtějí kojit celý den. Tobě se tím zvyšuje laktace a oni se tím uklidňují.

To je prave to, ze kazdej mi rika neco jinyho a ja jsem z toho pak jelen :( moje doktorka mi vylozene rekla ze ju nesmim nechavat dele jak 20 minut na prsu jenze to by mi chudak opravdu rvala cely den :( tak ji tam radsi mam. A ustálí se to nejak? Jsem z toho zbytecne ve stresu aby chudak nebyla hladova :(

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 15.07.19 17:41

Ano, až bude silnější tak budeš kojit třeba co dvě hodiny a ne tak dlouho. Já to nikdy dítěti nestopovala, prsa jsou prostě jejich kamarádka na začátku. A kojí se opravdu hodně. Doktorka ti to bude omezovat a pak ti poradí umělý mlíko. A to je začátek konce.
Ale chápu, je to dostat náročný. Já měla 4 kg dceru, za první týden 200 g zhubla, za 14 dní pak kilo přibrala. Udělej to tak jak myslíš, že je pro vás nejlepší.

Lucie_Sx
Závislačka 4023 příspěvků 16.07.19 00:25
  • kvalitní laktační poradkyně, která zkoukne techniku a pomůže odbourat kloboučky
  • kojit na požádání jak často chce, jak dlouho chce
  • nevážit před a po kojení!! Važ třeba jednou denně večer, ať máš přehled. Ale vážení před a po kojení je mor, než přebalíš, zvážíš, je takto malinké mimi ubrečené, unavené, nesaje tak jak by mohlo, kdybys ho přiložila hned.
Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 16.07.19 00:43

Já teda musím říct že jsem teď kojila na požádání každou hodinu, malá se kroutila, u sání mávala rukama a pouštěla se, někdy u toho usínala. Pak jsem si vzpomněla že u prvního dítěte jsem dodržovala doporučený tříhodinový interval z porodnice. Takže jsem ji dala jen vodu když se dožadovala a kojila jsem ji opravdu až po těch třech hodinách. Výsledek je ten že se mi víc nalila prsa, ona se pricucla a sala jako drak, za chvíli měla dost, odrihla si a spala 3-5 hodin, pak se vzbudila, napila se a zase usnula.ted je to s ní úplná paráda. Kojim vždy z jednoho a je z ní klidné a spokojené miminko.

Váš příspěvek
Reklama