Kolik byste daly dobrovolnou platbu za službu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maskovak
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 14.04.19 17:29
Kolik byste daly dobrovolnou platbu?

Mile maminky, vždy je mi nepříjemné, když mi někdo neřekne cenu služby, ale řekne: něco mi dejte. Nikdy nevím kolik mám dát. Dnes se mi stalo – byla jsem v obchodním centru v opravně mobilu, chtěla jsem jen přilepit odlepené sklo. Pro technika je to práce na 10 vteřin, dá tam jen trochu lepidla a přimáčkne. Obsluhující prodavačka mi řekla, že mi nic účtovat nebudou, že je jen na mě, jestli a co dám. Byl tam jen technik a obsluhující prodavačka Měla jsem v peněžence dvoustovku, takže jsem ji dala, sto pro ni, sto pro technika. Ve zmatku jsem o tom nepřemýšlela, za mnou stála fronta.

Partner mi pak jemně náznakem vytknul, že platíme hypotéku a že rozhazuji, že stovka by za takový úkon stačila. Kolik byste například v takovém případě zaplatily vy? :)
Přeji hezký den všem :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Prof. Farnsworth
Kelišová 7127 příspěvků 14.04.19 17:32
@maskovak píše:
Mile maminky, vždy je mi nepříjemné, když mi někdo neřekne cenu služby, ale řekne: něco mi dejte. Nikdy nevím kolik mám dát. Dnes se mi stalo – byla jsem v obchodním centru v opravně mobilu, chtěla jsem jen přilepit odlepené sklo. Pro technika je to práce na 10 vteřin, dá tam jen trochu lepidla a přimáčkne. Obsluhující prodavačka mi řekla, že mi nic účtovat nebudou, že je jen na mě, jestli a co dám. Byl tam jen technik a obsluhující prodavačka Měla jsem v peněžence dvoustovku, takže jsem ji dala, sto pro ni, sto pro technika. Ve zmatku jsem o tom nepřemýšlela, za mnou stála fronta.Partner mi pak jemně náznakem vytknul, že platíme hypotéku a že rozhazuji, že stovka by za takový úkon stačila. Kolik byste například v takovém případě zaplatily vy? :)
Přeji hezký den všem :kytka:

Asi to co ty. Bylo by mi blbý říct si o stovku na zpět. Pokud bych měl stovku, dal bych tu.

Jana525
Kelišová 5411 příspěvků 14.04.19 17:32

50 Korun

aiwwa
Generální žvanilka 23475 příspěvků 14.04.19 17:33

@maskovak já bych asi dala jen tu stovku. taky to nemám ráda, když musím rozhodnout kolik dát. To samé u spropitného.

Alušáček
Závislačka 3583 příspěvků 14.04.19 17:38

Daly bych 50kc

zrcadlo
Kelišová 7368 příspěvků 14.04.19 17:39

Předpokládám, že opravny mobilů v obchodním centru nevlastní ten technik, takže bych dala max. 50,–Kč. Protože se mi dost příčí, že prodavačka s technikem se domluví, že drobné opravy účtovat nebudou a prachy jim půjdou rovnou - je to okrádání zaměstnavatele.

Uživatel je onlineKaileee
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 14.04.19 17:39

Stovku, když už jsou tak trapní a řeknou něco takového… běžně je taková služba zadarmo, když jdu pro pár hřebíků tak je mám taky třeba zadarmo.. aspoň vidím že si váží zákazníků a vrátím se tam zase

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9500 příspěvků 14.04.19 17:40

No tohle taky nesnáším, ale že bych ohodnotila 10 sekund něčí práce na 200kc to asi ne :D upřímně nejraději bych poděkovala a šla, ale to by mi zas slušnost nedovolila, dala bych tak tu stovku no, ale zas když máš jenom dvoustovku je trochu trapné říkat ať ti půlku vrátí no :D neřešila bych, 200kc zas není taková darda aby to nutně muselo nějak ohrozit rodinný rozpočet (že se platí hypo nevidím jako nějaký velký důvod, nájem platíš kolikrát víc).

iPodPrd
Kecalka 206 příspěvků 14.04.19 17:42

Za tohle bych asi dala míň teda :nevim: Už tak mi bylo mně samotné líto, když jsem jela s kočárkem a po cestě zjistila, že mám dvě kola skoro vyfouknutá. Hned naproti byl cyklo obchod, nadrzo jsem se šla zeptat, jestli by mi to nemohli přifouknout. Pán natěšeně vyběhl a dofoukl a utáhl všechny 4, ještě poradil, jak se o ně starat. Nechtěl nic, tak jsem mu vrazila aspoň 50. Stejně mě po 50 metrech doběhl a položil to na kočárek :mrgreen: ale vnutila jsem mu to. Jako pokud jde opravdu o prkotinu, tak bych je nepřeplácela. Do redtaurace mi taky chodily matky, jestli bych mohla ohřát skleničku s příkrmem - věděla jsem, že nejsou zákaznice, prostě se jen zastavily využit wc a mikrovlnku, ale udělala jsem to a nedočkala jsem se ani díku, jedna mě dokonce sprdla, že je to moc horké 8o

aiwwa
Generální žvanilka 23475 příspěvků 14.04.19 17:44
@Kaileee píše:
Stovku, když už jsou tak trapní a řeknou něco takového… běžně je taková služba zadarmo, když jdu pro pár hřebíků tak je mám taky třeba zadarmo.. aspoň vidím že si váží zákazníků a vrátím se tam zase

Přesně, navíc zaměstnavatel určitě toto nemá v pravidlech.

Wildrose21
Povídálka 29 příspěvků 14.04.19 17:46

Tak to je pěkně trapný, co ti tam řekli.
Většinou za nalepení skla neplatím vůbec nic a nebo si jen řekne o max. 20 Kč, ale takový kecy „jestli chceš, tak dej“ jsou úplně mimo.
Já bych teda nedala nic, pokud za službu chtěli peníze, měli si o ně snad říct.. :nevim:

Uživatel je onlineKaileee
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 14.04.19 17:46
@aiwwa píše:
Přesně, navíc zaměstnavatel určitě toto nemá v pravidlech.

no to určitě ne, je to fakt vychcané to takhle říct, aby jim zákazník dal něco do kapsy… škoda, že neřekla, že má jen kartu, by je to asi přešlo :mrgreen:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 14.04.19 17:47

Max. 50 kč. Takže bych vytáhla 200 kč a řekla, at mi vrátí 150 kč. Jinak je to dost otřesné chování.

aiwwa
Generální žvanilka 23475 příspěvků 14.04.19 17:50
@Kaileee píše:
no to určitě ne, je to fakt vychcané to takhle říct, aby jim zákazník dal něco do kapsy… škoda, že neřekla, že má jen kartu, by je to asi přešlo :mrgreen:

Nebo chtít paragon. :mrgreen:

Russet
Neúnavná pisatelka 15134 příspěvků 14.04.19 17:56
@maskovak píše:
Mile maminky, vždy je mi nepříjemné, když mi někdo neřekne cenu služby, ale řekne: něco mi dejte. Nikdy nevím kolik mám dát. Dnes se mi stalo – byla jsem v obchodním centru v opravně mobilu, chtěla jsem jen přilepit odlepené sklo. Pro technika je to práce na 10 vteřin, dá tam jen trochu lepidla a přimáčkne. Obsluhující prodavačka mi řekla, že mi nic účtovat nebudou, že je jen na mě, jestli a co dám. Byl tam jen technik a obsluhující prodavačka Měla jsem v peněžence dvoustovku, takže jsem ji dala, sto pro ni, sto pro technika. Ve zmatku jsem o tom nepřemýšlela, za mnou stála fronta.Partner mi pak jemně náznakem vytknul, že platíme hypotéku a že rozhazuji, že stovka by za takový úkon stačila. Kolik byste například v takovém případě zaplatily vy? :)
Přeji hezký den všem :kytka:

Asi tu stovku. Ale na paragon :jazyk:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama