Kolik čaje může vypít 4měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jakojako
Povídálka 26 příspěvků 28.01.13 10:07
Kolik čaje může vypít 4 měsíční dítě

Zdravím,
chci se zeptat, kolik čaje za den může tak vypít 4 měsíční dítě? Jsme na UM a jelikož jsme měli docela hustší stoličku raději jsem začala dávat čajík. Od té doby je to mnohem lepší, ale…malá si na něj docela zvykla a má ho docela ráda, jenže něvím kolik tak maximálně může vypít. Doteď jsem dávala maximálně 150 ml za den, jenže poslední dobou by vypila nejraději mnohem víc, ale nechci aby pak měla nějaké problémy…

Reakce:
hehehe
Extra třída :D 11558 příspěvků 28.01.13 10:11

Mě malá vypije i 200ml a má skoro 6 měsíců, nevidím v tom problém, když ti nepřestane chtít mlíčko tak jí dej v pohodě kolik bude chtít.. (samozřejmě ne půl litru) :lol:

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 28.01.13 10:13

@jakojako v tomto věku se uvádí, že může vypít cca 150ml tekutin na kilo váhy, počítá se do toho čaj, voda, UM nebo MM, tekutiny v příkrmech atd., takže bych řekla, že je to ok. Hlavní je, aby měl prcek dostatek té mléčné dávky, myslím si, že čaj navíc neublíží ;)

juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 28.01.13 10:57

Myslím že kolik chce. Stále lepší víc, než málo. Aspoň se propláchnou ledviny a močák :) Pokud teda nemá problém s příjmem mléka a přibíráním. Jde o to, aby do sebe dostala ještě i něco jiného než čaj. Já teda měla z malým opačný problém a to je určitě horší.

terykt
Závislačka 4999 příspěvků 28.01.13 12:43

Tak já malé dávala a pořád dávam tolik kolik chce -vypije- ted má skoro 10 m a vypije tak skoro litr čaju/vody denně. je na UM a mlíko má už jen ráno a večer…já myslím, že jak dáváš ty je naprosto v pořádku a určitě větším množstvím ji neublížíš. maslá ve 4m vypila tak těch 220 možná i víc

Peťa77
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 28.01.13 13:21

@Verca1989 Tak jsem si to podle toho co píšeš spočítala a nevychází nám to, budeme se muset teda víc snažit. Jsme na UM a čajík moc nechce. V 6 měsících vypila tak 100-150ml, tehdy doktorka říkala, že stačí, ale teď je nám skoro o tři měsíce víc, ale čajíku víc nevypije.

jakojako
Povídálka 26 příspěvků 28.01.13 16:51

Děkuji moc, jen jsem se chtěla ujistit, jestli bych jí nějak nazatížila ledviny. Jinak UM vypije tak standartně 800 až 900 ml za den.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >