Kolik času denně věnujete pejskovi a co děláte?

628
18.9.20 17:12

Kolik času denně věnujete pejskovi a co děláte?

Dobré odpoledne,
zajímalo by mě, kolik času denně věnujete svým pejskům - ale myslím tím, že se věnujete opravdu jim - hraní si, výcvik, vycházky. Nemyslím tím, že jste třeba na zahradě a on je tam s vámi, ale každý si dělá svoje.
Není to žádný výzkum, ptám se že zvědavosti :) děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
986
18.9.20 17:20

Teď mám malé plemeno, venku se courame 2* sami 30-40min, jednou s manželem cca 30min (muž sám je bere ještě jednou ráno). Délku určují dost psi, často chtějí prostě domů.
Denně si sednu na zem a přetahuji se, to je baví taky tak půl hodiny. Pak se okolo mě usalaší a chtějí drbat.
Přes den přijdou a priplesknou se ke mně, když pracuji, sednou si mi na klín ať drbu u práce, spokojeně leží na vedlejší židli a večer drbu v posteli - u tohoto čas odhadnout neumím. Tak 20 minut denně trvá jejich umývání.

Uznávám, malé plemeno je prostě nenáročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.20 17:58

My máme 25 kilovú fenku a s ňou sme denne vonku tak priemerne 2 hodiny (cez víkendy väčšinou dlhšie niekde v prírode, v týždni niekedy kratšie - v týždni chodíme ráno tak na 50 minút, okolo 4 na dlhšiu prechádzku - cca hodina a pol, poprípade si zahádzať + trénovať, to tak na 45 minút, niekedy to mixneme). Ale bývame v Prahe, takže tu nie je problém ju zobrať so sebou do väčšiny podnikov. Takže často venčenie spojíme napr s návštevou parku, kde iba sedíme, poprípade nejakou kaviarňou. Čiže to sa opäť nedá povedať, že sa venujeme iba jej - ale určite vieme, že je pri nás a občas ju oslovím alebo pohladím. Keď vieme, že budeme mať v týždni menej času, tak ju niekedy dáme do škôlky, kde celý deň behá so psami. Ale keď sme doma, tak sa jej v podstate nevenujeme, občas pomojkáme, ona väčšinou času spí, poprípade pri nás leží. Ja si s ňou doma občas hádžem loptičkou, poprípade ju trénujem, ale to robím tak priebežne celý deň - povedala by som, že max. 10 minút denne. Plus si s ňou manžel tak 5 minút denne hrá trochu tvrdšie. Takže dokopy by som povedala, že priemerne dokopy úplne všetko tak 2 a pol hodiny denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7903
18.9.20 18:40

Denne prochazku nestiham, ale mam zamerne plemeno, pro ktere je hlavni naplni ochrana majetku, takze hlidani domu ho naplnuje.
Jednou cca za dva dny vylitavaci a socializacni prochazka, na co nejdele to jde - 2-3 hodky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
18.9.20 19:03
@Lucie_Sx píše:
Denne prochazku nestiham, ale mam zamerne plemeno, pro ktere je hlavni naplni ochrana majetku, takze hlidani domu ho naplnuje.
Jednou cca za dva dny vylitavaci a socializacni prochazka, na co nejdele to jde - 2-3 hodky.

Taky tak ;) :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10000
18.9.20 20:16

S dvactikilovym vorechem chodím 2× denne 1,5hbud dlouhy okruh nebo se spřátelenymi pejsky (+ 2 provozni venceni kolem baraku). Doma pak několikrát týdně delame psi hlavolamy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4886
19.9.20 07:26

Holky, psa nemáme, ale moc bych si ho chtěla pořídit. Jak to děláte ráno, když máte děti a jdete do práce. Všude se radí, že je dobré psa utahat, než bude doma sám, aby pak spal a neničil věci. Kdo máte takhle bytového psa, v kolik vstáváte? Stíháte dlouhou ranní procházku, nebo jen vyvenčit na 20 min a šlus?
Kdybych měla psa, musela bych ho ráno vyvenčit a vypravit tři děti a sebe do institucí. Do práce chodím na osmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
19.9.20 07:35

25 kg fenka, ráno procházka cca 45 minut s miminkem, to samé odpoledne. A to jen, když jsem doma sama. Jinak ráno věnci partner, pak společná vycházka 30-45 minut a stejně tak odpoledne, to bývá delší. Pak jde ještě večer, když je partner doma. Doma se mazlime, hrajeme si, i s miminkem. Neodhadnu, kolik času ji doma věnujeme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10000
19.9.20 09:09
@Elenloth píše:
Holky, psa nemáme, ale moc bych si ho chtěla pořídit. Jak to děláte ráno, když máte děti a jdete do práce. Všude se radí, že je dobré psa utahat, než bude doma sám, aby pak spal a neničil věci. Kdo máte takhle bytového psa, v kolik vstáváte? Stíháte dlouhou ranní procházku, nebo jen vyvenčit na 20 min a šlus?
Kdybych měla psa, musela bych ho ráno vyvenčit a vypravit tři děti a sebe do institucí. Do práce chodím na osmou.

Já dělám z domova a mám pružnou pracovní dobu, takže mně to na dlouhou procházku vyjde v pohodě. Ale když někdy nemůžem, musím od rána neco zařizovat, jdu s ním jen kolem baráku na deset minut a v pohodě vydrží. Vydržel i jako menší, občas teda něco roztahal. Ale když chci mít jistotu, delam s ním psí hlavolamy - hersenwerk. Stačí 10minut (netrenovanemu 5) a pes je odstřelenej 8) Jinak jsou i hračky, z nichž doluje pamlsky a podobně, které ho mohou zabavit, když jsi pryč. Když tak mi pošli SZ, kdyby Te to zajímalo. No a samozřejmě zaklad je vybrat plemeno, kterej bude pasovat k vašemu životnímu stylu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
19.9.20 09:52
@Elenloth píše:
Kdybych měla psa, musela bych ho ráno vyvenčit a vypravit tři děti a sebe do institucí. Do práce chodím na osmou.

Buď jsem si psa brala všude s sebou nebo ráno před svým ochodem jsem psa vyběhala, aby pak nezlobil a já měla lepší pocit. Běhali jsme trasu 5,3 km, stačilo to, pes byl pak hodný a dopoledne prospal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5628
19.9.20 09:57
@Elenloth píše:

Naším dvoum psům stačí ráno jen 15 minut, nic doma neničí, spí. :nevim: Některé dny dělám na HO, posledních pár měsíců hlavně HO, a oni oba stejně celé dopoledne prospí, ani si s ničím nehrajou. :nevim: Ještě k tomu jeden z mých psu už je trošku starší (9 let) a ten už moc po venku dlouho chodit nechce, když jdeme s dětmi, rád se vozí v kočárku na panenky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5628
19.9.20 09:58

@Elenloth S manželem nechodí do práce cca stejně? My odcházíme podobné, takže zatímco muž věnci, já jsem doma. Ale když jsme jeden na služebce, tak to děti samy doma těch 15 min vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4886
19.9.20 10:02

@Ba-stet Děkuji za odpověď. O hersenwerku už jsem něco četla, i ty dolovací hračky znám. Teoreticky jsem nabušená, ale praxe je praxe. :mrgreen: Utěšuju se tím, že děti porostou spolu se psem a budou potřebovat méně mé péče, později do školy dojdou sami, takže ráno budu moct věnovat psovi. Nebude doma sám dlouho nějak extrémně, spíš zvažuju nejhorší varianty. Pořád o tom přemýšlím, psa plánuju na příští rok, tak teď pořád za běžného chodu domácnosti přemýšlím, jestli bych to zvládla. Odpo je v pohodě, zatím mě trklo jen to ráno. Ty jsou u nás hektické. Chtěla bych fenku stafordšírského bulteriéra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10000
19.9.20 10:08

@Elenloth Tak těch znám několik a jsou to hodně pohodoví psi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4886
19.9.20 11:03
@Wani píše:
@Elenloth S manželem nechodí do práce cca stejně? My odcházíme podobné, takže zatímco muž věnci, já jsem doma. Ale když jsme jeden na služebce, tak to děti samy doma těch 15 min vydrží.

Manžel se angažovat nebude. Ani u psa, ani u dětí.
Jasně, pokud mu bude stačit třeba 20 minut, tak to je pohoda. Jak říkám, snažím se počítat s tou horší variantou, pro jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama