Reklama

Kolik času denně věnujete svou pozornost 100% dětem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 14.02.18 21:01
Kolik času denně věnujete svou pozornost 100%ně dětem?

Otázka je jasná, kolik času denně přibližně věnujete svým dětem během normálního (pracovního) dne? A tím 100% myslím, že u toho neděláte další činnosti (jako vaření, úklid, čučení do telefonu, pc, televize atd.).A ještě spíš bez přemýšlení nad jinými věcmi, než vám sdělují děti? Zkrátka plná pozornost. Děkuji za odpovědi i za zamyšlení nad problematikou ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Paní Kropenatá
Stálice 69 příspěvků 14.02.18 21:03

Hodinu. A ano, je to málo. ALe naštěstí prac. den pro mě je jen 3× týdně…

Adinka_2012
Závislačka 2602 příspěvků 9 inzerátů 14.02.18 21:11

@unuděná
naše děti jsou jako pytel blech, o plnou pozornost snad nikdy nestály. Max. chvíli u hry, jinak si chvíli hrají, chvíli do nás něco hučí, chvíli si se mnou povídají, když vařím, chvíli dílna za tátou a dědou, chvíli za babičkou, venek, jídlo, jsme takový děsně rozlítaní, ale kluci jsou divocí a ukočírovat je na mašli, takže jim v rámci možností spíš dáváme volnost, zatím to jde, až přijde škola, 100% pozornost bude nutná, ale ne žádaná :lol:. Teď jsem s nima 14 dní doma kvůli nemoci a je to už děsný, špatně jim nebylo, „jen“ průdušky s atb., udržet v klidu nemožné.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 14.02.18 21:11

Upřímně, podle tvojí definice, asi žádný :( Max hodinu? Přibližně… nebo nic. Podle toho, jaký je den. Ale uvědomuju si to, v podstatě to vidím jako problém.

Adinka_2012
Závislačka 2602 příspěvků 9 inzerátů 14.02.18 21:15

A jinak já se na ně soustředit musím téměř neustále, páč se pořád mlátí, perou, o něco se hádají, takže pořád v rámci spravedlnosti řešit spory a pak jsou děsně ukecaní, takže pořád odpovídat nějaké otázky, odbýt je člověk nemůže, říct nějakou blbost neexistuje, pěkně do hloubky vše vysvětlit, aby to pochopili, jinak je vztek, že to nechápou :cert:

Uživatel je onlineacimedaca
Nadpozemská drbna 25815 příspěvků 14.02.18 21:19

Tak ve všední den cca půl hodiny když jdeme ze školky/školy, to si povídáme, co jsme přes den dělaly a zažily. Doma tak hodinu, z 90% je to že něco vyrábíme, hrajeme si s modelínou a nebo malujeme, stavíme lego. Dalo by se do toho počítat i společné vyndavání myčky, což je tak 15 minut.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 14.02.18 21:19

@unuděná myslim, ze to nejde rict takto uplne obecne. Resp zalezi i na veku ditete a zda myslis den pracovni ve smyslu ty vc praci dite ve skolce/skole a odpo/vecer spolu? Nebo na rp, kdyz jsi s ditetem „sama“?

pijavice
Kecalka 244 příspěvků 1 inzerát 14.02.18 21:21

V létě více, protože mám velmi živé dítě a pokud jsme venku musím být 100% ve střehu a děláme třeba „projekty“ na pískovišti. V zimě méně, protože místo 8 hodin jako v létě jsme třeba venku jen dvě a ne vždy má chuť si číst a kreslit doma (dneska měl čtivou a donesl mi knihu sám), ale asi hodinu nebo dvě mimo trávení času venku.

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 14.02.18 21:28

Dik holky, trochu jste me uklidnily hned par prvnimi prispevky. Myslim dny, kdy jsou skoly/skolky, prace a deti vidame rano a odpoledne/vecer. Jsem trochu nestastna z toho, ze se mi velmi tezko hleda takovy cas a prilezitost, kdy si mohu s detmi treba sednout, kreslit, povidat, cist, zpivat, smat se..A hledam nejaky kompromis mezi zvladnutim techto povinnosti pracovnich, domacich a rodicovskych.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 14.02.18 21:29

Tak mladšímu tak hodinku - dvě, staršímu asi taky tak, spis vic…ráno se tak hodinku mazlim s mimcem, nez vstane batole. Miminko spi jeste 3× denně, jeden spanek mají společný. Ty zbývající dva věnuji batolatku. A pak takový desetiminutovky během dne, kdy se jeden zabavi a ja blbnu s druhým…a starsimu kazdy vecer tak půl hodiny čtu/prohlížíme knížky. A je pravda, ze kdyz každému dopreju jen sebe, aniž by nas cokoli rušilo, je to na nich znát. Jsou mnohem klidnější a hodnejsi.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 14.02.18 21:30
@unuděná píše:
Dik holky, trochu jste me uklidnily hned par prvnimi prispevky. Myslim dny, kdy jsou skoly/skolky, prace a deti vidame rano a odpoledne/vecer. Jsem trochu nestastna z toho, ze se mi velmi tezko hleda takovy cas a prilezitost, kdy si mohu s detmi treba sednout, kreslit, povidat, cist, zpivat, smat se..A hledam nejaky kompromis mezi zvladnutim techto povinnosti pracovnich, domacich a rodicovskych.

tak jak to popisujes je dle meho ta hodinka opravdu dobra a dostacujici…

unuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 14.02.18 21:30

Na materske a rodicaku je toto fakt jen o nas, maminkach, organizaci casu a energii, po nastupu do prace uz jde o neco trochu jineho…

Janasas
Kelišová 5244 příspěvků 14.02.18 21:53

No já do práce nechodím, ale kluk je do 12 ve školce a pak já mám na starost o domácnost i babičky 90 leté, takže dopo dělám to a moje, takže přijdem domů a kluk se chvíli dívá na pohádky, chvíli si kreslí, chvíli s ním něco, chvíli je s mnou v kuchyni..
Já si myslím, že i když to dítě je s mámou, tak mu to stačí, že pomáhá, aspoň se cítí důležité..
Ale řeknu to takto.. už bych se nikdy nevěnovala dítěti na 100% procent. Dělala jsem to u prvního kluka, že ráno s ním pořád něco, a vaření s ním, a procházka, a hraní a cokoliv a večer..
Kluk se mi pomalu v 5 letechn neuměl sám zahrat.. takže u druhho, nechávám samostatný prostor na hraní

Příspěvek upraven 14.02.18 v 21:54

Hoa Mai
Kelišová 5638 příspěvků 16 inzerátů 14.02.18 21:53

@unuděná Tak půl hodiny ráno při snídani (jako že fakt sedíme u stolu, jíme a povídáme si), půl hodiny hraní, 20-30 minut večerní čtení plus nějaké vykládání v posteli před spaním. Pak s nimi ještě trávím 30-45 minut v koupelně při koupání, kdy oni si hrají ve vaně, povídáme si a já u toho pletu, ale to se asi nepočítá. Taky mi to přijde málo, ale čím dál víc jsem přesvědčená o tom, že důležitější je kvalita než kvantita. Bohužel se nezvládám věnovat každému zvlášť, i když jim to snad nevadí, fungují jako jedna tlupa a hodně si spolu hrají, takže to snad berou jako normální. Ale moje původní předsevzetí bylo, že si budu dělat čas na každého zvlášť, což se mi nedaří.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 14.02.18 21:54

Nula ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >