Kolik času tráví váš muž na počítači?

11
1.2.21 22:01

Kolik času tráví váš muž na počítači?

Ahoj, prosím, potřebuju nutně vědět, jak to je v jiných domácnostech, jinak se asi zblázním. Jsem s mým mužem 8 let, máme 3 malé děti, máme se rádi, můj muž je schopný, o děti se postará, dokáže je vypravit, zahrát si s nimi, uklidit doma…ale to jen tehdy, když mu to řeknu. Od té doby, co přijde z práce je na počítači a sedí tam až do noci, třeba do 1 hodiny ráno, někdy i déle. A já už to těžce nedávám!!! Já si svoje povinnosti zvládám řekla bych dost dobře a vůbec bych neměnila, mám to ráda, dělám to tak, jak chci a kdy chci, dost mě to všechno baví (jsem doma s 2letou holčičkou a vozím kluky do školy a školky), ale vadí mi prostě, že je v našem vztahu taková nerovnováha, kdy muž přijde domů, sedne ke kompu a toť vše. Ne že by se dětem vůbec nevěnoval, ale dělá to jen když ‚to cítí‘ a to je podle mě žalostně málo.. Teď už mi ruply nervy a jsem u našich, řekla jsem, že mi to nevyhovuje, že už to takhle dál nejde, ale nevím, jak to mám nastavit.. on nic jiného kromě toho počítače nezná (jezdí sice na tábor, jednou za rok na lyže, na běžky, do přírody na hory, ale je to všechno strašně nárazové a podle mě málo). A přitom je tak strašně schopný člověk! Jen strašně pohodlný :( a tak se chci zeptat, jak vypadají vaše dny doma? Co dělají vaši muži? Čím si plní čas? Prosím poraďte mi, inspirujte nebo mě vyveďte z omylu, ale hlavně mi něco napište. Prosím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5131
1.2.21 22:07

Byly časy, kdy jsem vydržel 3 dny nonstop bez spánku, ale už nejsem nejmladší, hry ani honba za prachama mě už nebaví, takže teď tak 10 -12hod denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
1.2.21 22:09
@minarici21 píše:
Ahoj, prosím, potřebuju nutně vědět, jak to je v jiných domácnostech, jinak se asi zblázním. Jsem s mým mužem 8 let, máme 3 malé děti, máme se rádi, můj muž je schopný, o děti se postará, dokáže je vypravit, zahrát si s nimi, uklidit doma…ale to jen tehdy, když mu to řeknu. Od té doby, co přijde z práce je na počítači a sedí tam až do noci, třeba do 1 hodiny ráno, někdy i déle. A já už to těžce nedávám!!! Já si svoje povinnosti zvládám řekla bych dost dobře a vůbec bych neměnila, mám to ráda, dělám to tak, jak chci a kdy chci, dost mě to všechno baví (jsem doma s 2letou holčičkou a vozím kluky do školy a školky), ale vadí mi prostě, že je v našem vztahu taková nerovnováha, kdy muž přijde domů, sedne ke kompu a toť vše. Ne že by se dětem vůbec nevěnoval, ale dělá to jen když ‚to cítí‘ a to je podle mě žalostně málo.. Teď už mi ruply nervy a jsem u našich, řekla jsem, že mi to nevyhovuje, že už to takhle dál nejde, ale nevím, jak to mám nastavit.. on nic jiného kromě toho počítače nezná (jezdí sice na tábor, jednou za rok na lyže, na běžky, do přírody na hory, ale je to všechno strašně nárazové a podle mě málo). A přitom je tak strašně schopný člověk! Jen strašně pohodlný :( a tak se chci zeptat, jak vypadají vaše dny doma? Co dělají vaši muži? Čím si plní čas? Prosím poraďte mi, inspirujte nebo mě vyveďte z omylu, ale hlavně mi něco napište. Prosím.

tak mu to říkej? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
1.2.21 22:13

Řekla bych, že je to takový ten strašně zažitý stereotyp „muž vydělává, má právo si po práci odpočinou, ženská je přece doma“. I když to vyloženě neřekne, skoro všichni to tak mají. Chlap si jde po práci do fitka, na fotbal, do hospody, ke kámošovi opravovat auto, tuhle se zakecá se sousedem a nebo teda sedí u kompu. A nebo druhý extrém, chlap je ženské stále za zadkem a pomalu ji drží za ruku i u věšení prádla. Ještě jsem v reálu neviděla nějaký rozumný kompromis. :nevim: Zavedla bych aspoň pravidelné večerní práce, abys ho nemusela stále o něco žádat, ale třeba jeden chystá večeři a čte pohádku, druhý koupe a zapíná pračku, další den vystřídat… A že muž s dětmi aktivně netráví čas. Možná mu připadají ještě malé? Jak z toho všeho vem by mě samotnou zajímalo, spíš jsem tě chtěla podpořit, že v tom rozhodne nejsi sama. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
1.2.21 22:24

U pocitace nesedime ani jeden, ja varim - on myje nadobi, on pere - ja skladam pradlo, on vysava - ja myju koupelnu… atd.
Deti mame spolecne, takze se s nimi hrajeme oba, na prochazky chodime vsichni, vecer koupe - ja oblekam, on chysta veceri, uspavame kazdy jedno dite.
Ale ne ze bych se nekdy nechtela na cele odpoledne zasit k pocitaci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 22:29

Hrajeme si s dětmi, jezdíme na výlety, sportujeme, věnujeme se svým koníčkům, známým, doupravujeme dům.., sezení u PC je pro nás naprostá ztráta času.
Co u toho počítače dělá celé hodiny? Hraje hry? Dřív to nedělal?

• Citovat
  • Nahlásit
10914
1.2.21 22:35

Tak ono je myslim zasadni, jak reaguje, kdyz po nem chces, aby to omezil a zapojil se.
Stanovte si dny, kdy ma deti na starost on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
1.2.21 22:42

Skončíme v práci kolem čtvrtý a pokud nemáme rodinný společný program, tak muž je pak u pc (učí se jazyk, surfuje po netu, čte si, hraje hry), já si čtu nebo brouzdám po netu, dcera si hraje. To jsou tak cca 2 hodiny kdy máme buď ten společný program nebo „osobní volno“. Po šestý se začne chystat večeře (většinou muž sobě a já dceři, sama jím až po osmé), pak se ukládá dcera, to se střídáme, kdo neukládá tak meje nádobí nebo já hodím prádlo do pračky, prostě co je zrovna potřeba. Až je dcera v posteli (19-20 hodin), tak buď spolu hrajem deskovky, nebo na něco koukáme, nebo si je každým na svým PC/mobilu/u knihy, kolem 23 chodím spát já, kolem půlnoci manžel. Takhle to máme my a oběma to vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
1.2.21 22:53

Manzel na pocitaci pracuje a praci nema nikdy hotovou, takze travi na nem casu fakt hodne. Deti si ho vsak u pocitace najdou a vynuti si, aby se jim venoval. Jinak jezdime dost na kolo, na bezky. Kdyz je doma, tak musi cist vecer pohadku jedine on. Kdyz ma pracovat, tak musi odlifrovat deti ven nebo jinak zabavit, takze ani nevim, jak to ten vas muz dela, ze si v klidu muze sedet na pocitaci. To u nas hrozi tak od 20hod, kdy jdou deti spat. Nekdy vecer jeste pracuje a nekdy se kouknem na film a tak :mrgreen:. Kazde rano vypravi a odveze starsiho syna do skolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
1.2.21 22:53

Když jsem bydlela s manželem, tak on byl na počítači max půl hodiny denně. Koukl na emaily a zajímaly ho inzeráty, občas něco objednával. Jinak si hledal práci kolem domu. Někdy koukal na televizi, ale zase ne dlouho. Jednou v týdnu šel do hospody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
1.2.21 23:28

U nás podobně. Tři děti a musím mu o pomocříkat. Ale říkám teda často. Pomáhá s ukládáním, pohádkou, občas myčku, vozí do školy a školky starší dva. O víkendu si s dětmi prohraje, občas uvaří. Ale říct mu o to musím. Jinak tráví též čas u pc, když bych na něj netlacila, byl by tam skoro pořád. Do noci vysedava u pc X krát do týdne. Nicméně je to jeho práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 23:40

Bohužel mám stejný problém :pocitac:
Manžela absolutně nic nezajímá a sedí u PC nonstop. Jsem zoufalá.
Já v domácnosti stále v pohybu a on laxní. Vůbec nic ho nezajímá. A že by té práce kolem domu, aut apod. /zdravý chlap plné síly/ měl, jen kdyby ji chtěl vidět.
Nechápu, jak to někoho může tolik hodin bavit, také si občas něco přečtu, info ohledně zdraví či obj. potřebných věcí apod. Ale chtít přečíst celý internet :pocitac: a hrát hry..
Bohužel to ničí i náš vztah, je to asi závislost jako každá jiná..
Také by mne zajímalo, co s tím.. i názor odborníka, jak to eliminovat..

• Citovat
  • Nahlásit
Dinocco
1.2.21 23:49

A co si s ním promluvit o tom, co se ti nelíbí a najít společný kompromis?

• Citovat
  • Nahlásit
4813
2.2.21 02:35
@minarici21 píše:

Hraji permanentne akorat se presunu semtam od pc k ps a nebo na hory. Drive jsem dokazal hrat dva dny nonstop, ale uz nejsem nejmladsi a boli me zada. U ps jsem vymyslel televizi na strop. Cloveka pak tolik neboli zada a muze lezet na rovnem.

Vaz si sveho muze, ze neni tak vasnivy hrac! Mela by jsi se mu omluvit a nedelat hysterku co zdrha k rodicum. Jako omluvu mu kup nejakou hru. Treba cyberpunk. U toho by mohl chvili vydrzet a zaparit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4813
2.2.21 02:38
@Oriseka píše:
Manzel na pocitaci pracuje a praci nema nikdy hotovou, takze travi na nem casu fakt hodne. Deti si ho vsak u pocitace najdou a vynuti si, aby se jim venoval. Jinak jezdime dost na kolo, na bezky. Kdyz je doma, tak musi cist vecer pohadku jedine on. Kdyz ma pracovat, tak musi odlifrovat deti ven nebo jinak zabavit, takze ani nevim, jak to ten vas muz dela, ze si v klidu muze sedet na pocitaci. To u nas hrozi tak od 20hod, kdy jdou deti spat. Nekdy vecer jeste pracuje a nekdy se kouknem na film a tak :mrgreen:. Kazde rano vypravi a odveze starsiho syna do skolky.

U vas muzou decka do pracovny? Ja si je naucil, ze je to zapovezene uzemi. Vas muz to podcenil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat