Kolik času věnujete malým dětem opravdu aktivně?

841
10.11.19 11:44

Kolik času věnujete malým dětem opravdu aktivně?

Ahoj, možná bude můj dotaz znít trochu směšně, ale zajímalo by mě, kolik času věnujete opravdu aktivně malým dětem (batolatům)? Já si nejdu pro radu, necítím, že bych s tím měla problém, jen ze zájmu :) Můj syn má rok a třičtvrtě, je hrozně šikovný, spoustu času se umí zabavit sám. Já jsem fakt ráda, když třeba vařím, on si hraje, jen občas musím odběhnout, abych mu s něčím pomohla atd. Samozřejmě si čteme, zpíváme, různě hrajeme, povídáme. Každý den chodíme ven. Přiznám, že každý den kouká chvíli na pohádky, nejčastěji ráno, když chystám snídani pro všechny a mlíko, přes den už minimálně (když je mi zle, případně když vypustí denní spánek, tak ať si na chvíli odpočine a večer se s ním dá vydržet atd).

Ptám se i proto, že jen v rodině máme velké rozdíly. Třeba když je s malým tchýně, věnuje se mu 100% času, prakticky se od něj nehne, neustále mu vymýšlí aktivity (někdy je to až příliš, třeba syn se zrovna něčím baví a ona ho odtáhne k jiné aktivitě, ale já jsem ráda, mají skvělý vztah a syn je s ní spokojený). Naopak moje máma je nejradši, když se prcek zabaví sám, hned si mobiluje, čte, kouká na tv :roll: :D asi jsem to divně vychytala, ale radši dávám dítě na hlídání tchyni :mrgreen: a sama si pak občas říkám, jestli mám já ten správný „balanc“ mezi tím, že syna nechávám hrát si samostatně, a tím, jak se mu snažím věnovat s hraním atd :think: tak jak to vypadá u vás? Zabaví se vám děti samy a necháváte je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17989
10.11.19 11:49

@Bebeluska8 když nespí tak jo furt. Někdy když vařím, uvědomím si, že třeba uteče půl hodina a on si dřepí sám u auticka a najednou je mi to líto, že je tam tak sám. Podle mě to děláš jako většina. Jsi tu pro dítě, když vařis, luxujes tak deset minut počká :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1861
10.11.19 11:55

Mam 3 deti (dvojcata 3 roky a mala 1 rok) a velky barak. Takze dost casto si hraji samy. Nevidim v tom nic spatneho :nevim:. Moc to resis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
10.11.19 11:56

Děláš to dobře… Tchyně se mu věnuje 100% protože sním není 24/7. Kdyby měla i jiné povinnosti dělala by to jako ty, nebo by ji stalo nádobí na lince a maso na oběd jeste v mrazáku. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19429
10.11.19 12:04

Prvnimu diteti jsem se venovala temer porad, druhemu o poznani mene, ale vzdy, kdyz chce, tak za nim jdu. Plus tedy hodne chodime ven, to mnohem vice, nez v tom samem veku s prvnim ditetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
10.11.19 12:14

Věnuji se když mám čas, ale taky musím občas uklidit nebo uvařit zejo. Plus mám 2 děti různě staré, co si spolu ještě hrát nemůžou, takže se musím věnovat chvíli jednomu, pak zas druhému. Ale je fajn když si umí hrát sami, aspoň pak neřeším, že i celkem velké dítě je pořád mámě za zadkem a chce pozornost a neumí si vymyslet zábavu samo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10126
10.11.19 12:46

Dvouletému synovi se věnuji, když si o to řekne. Což je u nás od doby, co začal chodit, velice málo. Poslední dobou nechce ani číst, knížky si prohlíží sám. Dokáže se celé hodiny zabavit sám s auty a i když přijdu a chci si s ním hrát, tak po chvilce stejně uteče k něčemu jinému. Na jednu stranu jsem moc ráda, že je samostatný, ale někdy je mi to docela líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
10.11.19 13:23

Mladsi ma 20 mesicu a Pres tyden se mu venuju skoro porad. Jidlo nam nosi manzel nebo varim vecer, dopo i odpo jsme venku 1-2 hodiny, kdyz si hraje sam, necham ho, ale zatim je to v radu desitek minut. Jinak bavi ho i delat veci se mnou-vysava, podava pradlo/koliky, na zahrade strihame kere, hrabeme listi…:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
10.11.19 18:40

Deti se musi naucit i hrat samy… venuju pozornost, kdyz o ni stoji :nevim: to je tak 60% casu za den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5731
10.11.19 18:48

Od mala jsem nechávala děti, aby se zabavily i samy. :nevim: Tchyně věnuje tolik pozornosti, protože jsem ji chvíle s vnoučetem vzácné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
10.11.19 18:54

Tak vidím, že je to fakt všude asi podobné. Já tchyni úplně chápu, je to pro ni první vnouče a ona je za něj hrozně ráda, spíš trochu nechápu svou mámu, že si chvíle s ním moc neužívá :nevim: ale nevyčítám jí to, zase když může, pohlídá, zájem o něj má, spíš si s ním tak nějak neumí hrát, nikdy nebyla na říkánky, zpívánky atd, ani se mnou když jsem byla malá :D Taky si myslím, že je důležité, aby si děti umělý hrát samy a najít zábavu, ale občas to mám jako @Aduš8, že je mi i trochu líto, že ho hraní se mnou vlastně kolikrát ani nebaví :lol: No, lepší než druhý extrém, dítě, co by mi furt viselo u nohy a musela bych si ho brát i na wc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
10.11.19 18:57
@dupejj00 píše:
Mladsi ma 20 mesicu a Pres tyden se mu venuju skoro porad. Jidlo nam nosi manzel nebo varim vecer, dopo i odpo jsme venku 1-2 hodiny, kdyz si hraje sam, necham ho, ale zatim je to v radu desitek minut. Jinak bavi ho i delat veci se mnou-vysava, podava pradlo/koliky, na zahrade strihame kere, hrabeme listi…:)

To je super, já k tomuhle syna moc vést neumím :think: jednou jsme spolu pekli buchtu, bavilo ho to, ale o týden později už mi nechtěl ani pomoct s mícháním :roll: občas mi pomáhá věšet prádlo, ale to pak končí rozbitými kolíčky a vypranými věcmi vyválenými po zemi, takže to většinou radši dělám sama :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
10.11.19 19:35
@Bebeluska8 píše:
To je super, já k tomuhle syna moc vést neumím :think: jednou jsme spolu pekli buchtu, bavilo ho to, ale o týden později už mi nechtěl ani pomoct s mícháním :roll: občas mi pomáhá věšet prádlo, ale to pak končí rozbitými kolíčky a vypranými věcmi vyválenými po zemi, takže to většinou radši dělám sama :D

To vis, ze u nas je z toho taky vic neporadku nez te udelane prace :D. treba kdyz s nim vytiram, pak chce vytirat sam, ale jde na zdi, ne na podlahu. Musim dobre promyslet, co s nim delat.nebo treba moje mamka sili, kdyz s nim jdu strihat kere a dam mu do ruky opravdicke nuzky na zelen. Zkus z toho pro nej udelat nejakou zabavu. u veseni pradla se ho vzdycky ptam, komu ten kus obleceni patri, kdyz hrabu listi, posadim ho pak na tu kopu na kolecku a vezu to i snim, atd :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9767
10.11.19 19:43

Věnovala jsem se, když si o to řekl. Samozřejmě jsem ho měla pořád na očích, přebalovala ho, myla, oblékala, uspávala, krmila, chodila s ním ven, chovala, mazlila.
Ale většinou jsem málokdy u něho seděla a „vymýšlela mu aktivity“. To moc neumím a nevydržím to dlouho. Spíš si různě hrál v mé přítomnosti. Naštěstí se vždycky dokázal docela dobře zabavit sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
10.11.19 21:47

@Bebeluska8 Syn má třináct měsíců a většinou chce dělat to, co dělám já. Takže se mnou vaří, myje nádobí v ruce i vyklizi myčku, dává prádlo do sucicky a ze susicky zase do skříně, myje hadrem stůl, oprasuje nabytek od prachu a zameta. Taky má teď období „já sám“, takže se nenechá jednoduše prebalit, obléknout a svleknout nebo se učesat. Ale všechno musí co nejvíc udělat sám. Tím se nám ten čas aktivního času s dítětem trochu zvyšuje. K tomu si během dne několikrát čteme, chodíme ven a hrajeme s hračkami a i bez hraček, zpíváme, někdy kreslime, malujeme nebo tak něco. Na druhou stranu ráno se syn budí dřív než já a sám si prohlíží knížku a nechá mě spát a vzbudí si mě asi až tak po půl hodině. A když dělám něco, co ho nezajímá, tak se zábavi sám a vždycky se jen přijde pomazlit nebo mi něco ukázat. A u toho hraní s hračkami mě také nepotřebuje pořád stoprocentní a nechá mě třeba mobilovat nebo číst knížku. Manžel to má podobně jako já, trochu víc ho bere ven a je trochu odvážnější v tom, co mu dovolí (třeba krajet nožem). Moje mamka se chová podobně jako já, ale vidí syna hodně často. Taťka, když syna hlídá, tak se mu věnuje na sto procent, ale zas není na žádné dlouhé hlídání. Tchýně syna vidí jen občas a na kratší dobu a nikdy s ním nebývá o samotě. Snaží se se s ním nějak hrát, ale moc dlouho to nevydrží a podle mě to s dětmi prostě neumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat