Kolik cca dní v roce býváte v pracovní neschopnosti nebo OČR?

2555
16.12.19 21:30

Kolik cca dní v roce býváte v pracovní neschopnosti nebo OČR?

Ahoj mám malého syna, 4 roky. Pracuju na poloviční úvazek a pokaždé, když mám v práci chybět, je mi to ukrutn nepříjemné. Někdy sem nemocná já, někdy musím zůstat doma se synem. A vždycky je to takové trapné. Letos jsem byla v únoru na operaci kýly, to byly 4 týdny(vč. operace) pracovní neschopnosti. Pak asi pět dní na jaře. Pak na podzim 14 dní jsem byla nemocná na atb a v prosinci jsem teď byla se synem, který má atb, 14 dní doma.
Do toho bylo v tomto roce několik návštěv lékaře, což si myslím, že v průměru asi 6, kdy jsem prostě do práce ten den pak už nemohla (se synam na zákrocích, já zákroky, kolono a tak..) no celkově je to asi 60 dní OČR nebo nemoci…
A to si myslím, že syn je nemocný fakt málo, ATB měl za tenhle rok jednou…
Přijde vám to hodně nebo málo? Nebo průměr?
Mě je vždycky hrozně trapně:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.12.19 21:32

Za poslednich 6 let týden očr -neštovice
a já neschopenka týden, silná atb

m.

• Citovat
  • Nahlásit
3240
16.12.19 21:34

…zaleží co dělas… ale nechtěla bych Te zaměstnavat :-)) kamaradka ted nastoupila na pu uvazku na zubni jako sestra a podmínka prijetí byla že smí chybět maximalne 5 dnu v roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
16.12.19 21:34

Tak kdyz pripoctes jeste standardni dovcu, tak z pracovnich dni je to fakt dost. Dle meho nazoru, ale co nadelas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6233
16.12.19 21:36

Ja se sebou 0 dni a se synem 0 dni, syn bude mit 3 roky, od 2 chodi do skolky a dosud bez nemoci. Tuk tuk.
Ale mela jsem jednu podrizenou, ktera bud litala s detmi, nebo se sebou a bylo to peklo, ac se jednalo o kancelarskou praci, porad ji nekdo musel zastupovat, predavat si agendu, uz nikdy vice.
Ale zase jsem mela jinou, ktera nebyla nikdy na ocr, ac mela male dite, tak mela po ruce babicku v duchodu.
A taky je otazka, jak kdo k tomu pristupuje, jestli proste hodi ocr v nejnutnejsim pripade, nebo pri kazdem zakaslani, jak je dite stare, jestli je ochotna pri peci o dite pracovat z domu (jde-li to) apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8974
16.12.19 21:36

PN jsem neměla, co jsem ukončila VŚ. 12 let. OĆR se dvěma dětmi za posledních 8 let tak sotva pár dnů. Ale mám štěstí. Jsme zdravá rodina :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
16.12.19 21:43
@axelina píše: …zaleží co dělas… ale nechtěla bych Te zaměstnavat :-)) kamaradka ted nastoupila na pu uvazku na zubni jako sestra a podmínka prijetí byla že smí chybět maximalne 5 dnu v roce.

Jo a to se bude do prace plazit i na smrt nemocna, nebo jak? Takovou práci bych nechtela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2577
16.12.19 21:43

Za rok průměrně tak 2 týdny PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5116
16.12.19 21:44

Mě to připadá teda strašně moc, taky bych tě nechtěla zaměstnávat. Mám 3 děti, na OČR s nimi nebývám, mám babičku, já jdu max ten první den s nimi k lékaři. Mé děti nemocné nebývají, ATB ještě neměly a to je jim od 6 do 15.
Sama jsem doma max 2 dny za rok, když mě přepadne nějaká střevní viróza. ATB jsem měla za posledních 20 let jednou, před pár lety, když jsem 2× po sobě dostala angínu, nyla sem doma vždycky cca 4 dny a šla do práce. Vím, že to není dobře, ale já se blbě zastupuji. Kamarádka doktorka když je nemocná, tak chodí do práce normálně, nemá za sebe záskok, tak jde i s ATB, ale ty si ona dává výjimečně.
Když jdu na jednodenní vyšetření se sebou nebo s dítětem, tak to plánuju tak, abych mohla ještě na půl dne do práce a oni do školy, takže na brzy ráno, nebo na odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17946
16.12.19 21:51

Ja naposledy, kdyz jsem rodila. Kazde dite tak jednou az dvakrat rocne, stridame se s muzem. Vetsinou je to jen par dnu, nejake to nachlazeni. Kdyby porad nechodili malo oblikani, nebyly by nemocni vubec. Je tu snih, pod nulou a casto prijdou ze skoly v kratasich :zed: Na konci rijna dokonce nejstarsi syn uzavrel sezonu behani tak, ze po zavodech skocil do rybnika. Prijel v sedm vecer uplne mokry. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
16.12.19 21:54

Mám 2 školkové děti, zdravé vydrží max 14 dní. Takže mám ocr co měsíc. Babičky hlídací nemám. Někteří píšou, že by takové jako já zaměstnávat nechtěli…jsou to prostě 2 protichůdné pohledy: jeden je zaměstnavatele, kterému chybite v práci a druhý pohled maminky, která nechce posílat děti se zelenou ranou, zánětem spojivek a dalšími nemocemi do školky. Co poradíte těm, co mají často nemocné děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17946
@axelina píše: …zaleží co dělas… ale nechtěla bych Te zaměstnavat :-)) kamaradka ted nastoupila na pu uvazku na zubni jako sestra a podmínka prijetí byla že smí chybět maximalne 5 dnu v roce.

To prece nejde slibit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075

@Niemeyer Neřeš dny nezapominej že zdraví máme jenom jedno a jeto to nejcennější co máme a bez zdraví nejsou peníze, pokud nemáš hlídání a vyloženě toho nezneužíváš tak bych to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6233
16.12.19 21:55
@Pajka89 píše:
Jo a to se bude do prace plazit i na smrt nemocna, nebo jak? Takovou práci bych nechtela..

Takovou praci bys nechtela a zamestnavatel by zase nerad takovou absenterku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
16.12.19 21:55

A jak si tohle chce jako zaměstnavatel nárokovat/vymáhat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat