Kolik činí odpočet daně na manželku?

417
28.3.17 12:43

Kolik činí odpočet daně na manželku?

Ahoj ženušky,

je tu prosím někdo kdo se vyzná v daních? Jak se bere odpočet daně na manželku? Je to jednotná částka, nebo se to bere nějak podle příjmů manžela?

Děkuji za odpověď a přeji krásný den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

69738
28.3.17 12:46

@pucinka1 No, jak se to vezme, je to jednotná částka něco malinko přes 24 tis., ale samozřejmě, pokud zaplatíš na daních méně, tak ti vrátí méně = jen to cos zaplatila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
417
28.3.17 13:05

Takže jestli to chápu dobře, tak když má manžel malý základ, tím pádem asi celou tu částku nedostaneme…? Pro mě je tohle vyšší dívčí :mrgreen: :mrgreen: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 13:10

Také jsme chtěli čerpat a nemáme nárok pac jsme za loňský půl rok coz jsem čerpala rodicak měla vyšší příjem jak 68 tisíc :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 13:12

@makousek 83 rodicak se do toho nezapocitava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69738
28.3.17 13:18

@pucinka1 Ano, chápeš to dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
28.3.17 13:19

@makousek 83 rodičák se opravdu nezapočítává

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
28.3.17 13:28

Je to přes 24 tis., ale musíš mít dostatečný daňový základ, to zn. mít velké daně, aby bylo co vracet. :mrgreen: Jsem tu chytrá díky holkám tady na emiminu :mrgreen: Když jsem se asi předloni na to ptala. Pak záleží, jestli máte děti a jestli tedy uplatnění dětí půjde do daňového bonusu. Když vezmeš manželovo výplatnici, najdeš si kolonku daň s příjmu, pak si najdeš kolonku odpočet na poplatníka + plus odpočet na děti a tyto dvě sečtené částky za měsíc odečteš v daném měsíci od té daně, zbyde ti částka. Tu když budeš vypočítávat z každé výplatnice za minulý rok, tj. od ledna do prosince, a těchto dvanáct částek sečteš, vyjde ti, kolik manžel odvedl na dani státu za rok. No pak zjistíš, kolik vám vrátí. Tím že si sečteš tu částku, co je za manželku, pak třeba hypo odpočet a nebo třeba životní pojištění ( tu částku vám pošle pojišťovna), taky školku na děti a pod. Vrátí ti tedy teoreticky zjednodušeno tolik peněz, kolik kryje ta jeho zaplacená daň, pokud odečty převyšují, jeho zaplacenou daň, vrátí vám jen tolik, kolik zaplatil. Pokud jsem to napsala špatně, nechť mě tu opraví holky z oboru… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 13:58

@alisekR Dle mého to není přesné…pokud si manžel podá přiznání, tak bude nejdřív zohledněna manželka a pak až děti, které mohou jít „do mínusu“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 14:00

@xjuklickova @Tableta tak tedy nevím, ale nám to zamítli s tím, že jsem měla za loňský půl rok co se dcerka narodila větší příjem než 68 tisíc a to jsem do práce nechodila brala jsem peníze od státu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 14:02

@makousek 83 @makousek 83 a neměla jsi PPM nějakou část roku?

edit. což asi měla, když je dceři 14 měsíců, ta se do přijmu počítá, protože je to dávka matky, nikoliv dítěte jako rodičovský

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 14:07

@xjuklickova teď nechápu otázku? Prostě po me chtěli na finacaku potvrzení příjmu půl roku od narození dcery…A samozřejmě jsem brala PPM bohužel jsem ji měla asi dost vysokou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 14:09

@makousek 83 proto vám to zamítli, rodičovský příspěvek se k příjmu nepočítá, PPM ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5712
28.3.17 14:10

@makousek 83 no, tak právě. PPM se do limitu 68t počítá, plus si možná měla řádnou dovolenou. No a rodičovský příspěvek už se nepočítá, tak třeba příští rok si tě manžel bude moct odečíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69738
28.3.17 14:10

@makousek 83 Nojo, ale pak tady ostatní mateš, když zaměňuješ PPM a rodičák, protože PPM se počítá, rodičák ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama