Kolik cm ještě porostu?

1
11.7.21 21:36

Kolik cm ještě porostu?

Zdravím, asi to zde úplně nepatří, ale nevím kde jinde se zeptat. Zajímá mě kolik cm ještě porostu a jestli vůbec. Je mi 14, jsem holka a měřím cca tak 165 nebo 166 cm. Výška mojí mamky je 173 cm a taťky 192. Chtěla bych alespoň těch 170, protože jsem vždycky chtěla být vyšší a přijde mi to pěkné. První menstruaci jsem dostala až teď v únoru tak nevím jak moc ještě povyrostu. Mamka vždycky říkala, že budu mít tak 176 a i podle různých kalkulaček mi to vychází. + mám ještě skoliozu páteře, takže mám špatné držení těla atd. Je tedy možné, že až se páteř srovná, přidá mi to pár cm navíc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
531
11.7.21 22:06

Ahoj, já myslím že určitě. Ale nejsem lékař :mrgreen:. Pokud jsi ms dostala až teď. Já ms dostala ve 12 a během toho roku po ms jsem vyrostla o 9 cm, mám z toho skoliózu. Od 13 měřím pořád stejně. 169cm. Měli jsme holku na základce, kde její rodiče měřili 176 a 189 cca…prostě čahouni. Ona až do 8 třídy nejmenší. Pak to dostala a je z ní žirafa, troufni si říct že 178 má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2122
11.7.21 22:09

Detska lekarka nam rikala, ze po prvni menstruaci uz divka vyroste jen cca 2 cm. Vyjimky asi jsou, ale co tak vim podle sebe a blizkych, tak mela pravdu.

Příspěvek upraven 11.07.21 v 22:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
11.7.21 22:09

Moje máma má asi 162 a táta 180

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
11.7.21 22:12

@jednoslunicko jj říká. Taky jsem byla překvapená když máma vyhrabala můj očkovák a já tam za rok viděla 9 cm. A pak začal ten problém se zády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
11.7.21 23:56

Nad 170 to dáš, jediné, co je na škodu jsou cigarety a alkohol - kuřáci a kuřačky u nás málokdy překročili 170, i když rodiče měli normální výšku.

V šestnácti jsem měla 169, maturovala s 173, teď nám 176. Menstruaci mám asi od těch patnácti-šestnácti. To s tím koncem růstu a menstruací platí hodně pro baculaté holky, co menstruují třeba ve 12, právě kvůli tomu zvýšenému množství tuku v těle, které produkuje estrogen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
12.7.21 16:38

@listento No jak kdy, já mam 55kg a měřím 169cm. Všichni v rodině jsou štíhlý nebo hubený ( v mladých letech..babičky pak samozřejmě nabraly trochu kil). Spíš mi brzy začaly růst prsa atd..po mámě, takže se dalo čekat, že to i brzy dostanu. Moje sestra to dostala až v 15, je jak žížala. Ale zase sestřenka v 10 a opravdu má kila navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
12.7.21 16:44

Je to prostě individuální, každé tělo je jiné,) hormony =blázinec a nikdy nevíš co s tím naším tělem udělají. Někdy udělají takový změny že člověk čumí. A během let taky. Vem si jen umělé hormony ve formě HA. Jsou schopný ti vytvořit krásnou pleť, husté vlasy a nebo máš deprese, úzkost, mastné vlasy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15616
12.7.21 16:58

No já to dostala už v 11 a opravdu jsem od té doby ještě vyrostla :lol: Rostla jsem do 15 let určitě a vlastně i později, protože jsem si pořád myslela, že měřím 167 cm, což byl poslední údaj v očkováku a když jsem se nedávno měřila, zjistila jsem, že mám 168,5 cm :D Dcera to taky dostala v 11 letech, baculatá nejsme ani jedna, dcera je úplný hubeňour…Ale prsa jsem měla vždycky větší už od těch 12 let, to jo :P Dcera od těch 11 let taky ještě vyrostla, né moc, ona má jen 160 cm, ale pár cm se ještě vytáhla. Tohle je fakt individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
12.7.21 18:19
@listento píše:
Nad 170 to dáš, jediné, co je na škodu jsou cigarety a alkohol - kuřáci a kuřačky u nás málokdy překročili 170, i když rodiče měli normální výšku.V šestnácti jsem měla 169, maturovala s 173, teď nám 176. Menstruaci mám asi od těch patnácti-šestnácti. To s tím koncem růstu a menstruací platí hodně pro baculaté holky, co menstruují třeba ve 12, právě kvůli tomu zvýšenému množství tuku v těle, které produkuje estrogen.

Ja dostala menstruaci ve 12 a baculata nejsem ani jsem nebyla :D a teda nevim jestli jsem porostla, protoze merim jen 160 cm :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat