Kolik cukru dáváte dvouletému dítěti

17.2.21 21:30

Kolik cukru dáváte dvouletému dítěti

Ahoj maminky,
potřebovala bych znát Vaše názory, kolik cukru necháte sníst Vaše děti. Mám dvouletou dceru, která je dost na sladké. Ráno snídá jogurt (typu Lipánek,…), ten ji míchám s bílým jogurtem, aby toho měla více a neměla to tak sladké. Nic jiného mi ráno nejí :/ Párkrát ochutnala džus a ted si ho vyžaduje každý den. Nechám ji vypít cca 150 ml 100% džusu. Plus většinou mívá za den ještě třeba kousek domácí buchty nebo nějakou sladkost (čtvereček čokolády, jednu sušenku, pár lentilek,…). Moje sestra tvrdí, že je to strašně moc cukru na tak malé dítě, že to by nedovolila. Tchýně zase trvá na tom, že malé nic nedopřeji. Když malou hlídá, tak ji nechá sníst třeba sladký jogurt, ovocnou kapsičku, lentilky, ovocné gumové bonbóny a ještě ji nechá pít sladké pití. Já pak poslouchám z jedné strany, že malé nic nedopřeji a z druhé strany, že toho cukru má moc a už jsem z toho nešťastná a nedokážu už sama poznat, kde je nějaká přijatelná hranice :( Jak to máte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1169
17.2.21 21:34

Podle mě jsi ve zlatém středu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
17.2.21 21:35

Sama nedávám cukr a věci s cukrem, protože přesně příbuzný se postarají o „dostatečnou zásobu“ cukru. Nesouhlasím s tím, zároveň mi to připadá jako malej problém s velkym potenciálem k hádce. :) Třeba vysvětlit mámě, že ovocnou kapsičku s hromadou cukru není to košér, když to myslí jako dárek pro vnučku… holt tu jednu sní, babi a dítě maj radost a druhou si dám cestou domu sama. :P pevné nervy! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
17.2.21 21:36

Na mě je to dost cukru, ale asi jsem extremista… V mém okolí by byl tvůj jídelníček průměrný, co se cukru týče.

Lipanky nosí děti ze skolky, já jim dám bílý jogurt a do toho kus lipanka, jeden kelímek na tři děti, toho bílého jogurtu k tomu snědi vca 500 g. Džus jim redim vodou, tak dvě tretiny vody, třetinu dzusu. Buchty peču, ale je to tak jedna svačina za tři dny, ne každý den. Sladkosti jako bonbony a tak doma nemáme. Ale občas jim dám k tomu jogurtu místo lipanka pár piškotů, třeba pět na osobu (a vločky).

Můj tip je, ze tady ti všichni řeknou, že to máš ok :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2741
17.2.21 21:37

Syn 2,5 dostává max jednu sladkost denně (koblihy, bábovka, vánočka) a to mu sama peču, dávám minimum cukru. A jednu ovocnou kapsičku.
Bonbon, sušenky nebo třeba lízátko, to ještě nikdy nejedl :mrgreen: takže vlastně chudák :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
17.2.21 21:39
@kavenka píše:
Syn 2,5 dostává max jednu sladkost denně (koblihy, bábovka, vánočka) a to mu sama peču, dávám minimum cukru. A jednu ovocnou kapsičku.
Bonbon, sušenky nebo třeba lízátko, to ještě nikdy nejedl :mrgreen: takže vlastně chudák :mrgreen:

Moje máma jednou zjistila, že moje, tehdy asi čtyřletá, dcera, neumí rozbalit baleny bonbon, protože ho nikdy neměla :lol: To byl úžas!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 21:40
@KarlaMarie píše:
Ahoj maminky,
potřebovala bych znát Vaše názory, kolik cukru necháte sníst Vaše děti. Mám dvouletou dceru, která je dost na sladké. Ráno snídá jogurt (typu Lipánek,…), ten ji míchám s bílým jogurtem, aby toho měla více a neměla to tak sladké. Nic jiného mi ráno nejí :/ Párkrát ochutnala džus a ted si ho vyžaduje každý den. Nechám ji vypít cca 150 ml 100% džusu. Plus většinou mívá za den ještě třeba kousek domácí buchty nebo nějakou sladkost (čtvereček čokolády, jednu sušenku, pár lentilek,…). Moje sestra tvrdí, že je to strašně moc cukru na tak malé dítě, že to by nedovolila. Tchýně zase trvá na tom, že malé nic nedopřeji. Když malou hlídá, tak ji nechá sníst třeba sladký jogurt, ovocnou kapsičku, lentilky, ovocné gumové bonbóny a ještě ji nechá pít sladké pití. Já pak poslouchám z jedné strany, že malé nic nedopřeji a z druhé strany, že toho cukru má moc a už jsem z toho nešťastná a nedokážu už sama poznat, kde je nějaká přijatelná hranice :( Jak to máte vy?

Je to těžký… pro mě to je třeba cukru dost. Ale moje dítě mi babička krmila cukrem celý léto tak, že už to stejně nezachranim a v pohodě to holka přežila. A to bylo k snídani třeba Brumík, svačina banan v čokoládě, obědu ovocn knedliky s Kakaem, pak v průběhu dne bonbony, konference vajíčka a k veceri palačinky s nitelou. Tohle jedla malá 14 dni na dovolený. A tchyně mi řekla, ze bič slanyho nechtěla a tak ji dala sladký aby ji netrapila hlady :mrgreen:, konec tohle.
Tak buď v klidu, myslím, že to nedělaš spatně :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6879

@KarlaMarie podle mě dáváš zlatou střední cestu. Na tchyni se vyprdni, až bude hlídat ať si to udělá podle sebe (samozřejmě s přihlédnutím k alergiím a také četnosti hlídání ;) ).
U nás to máme jak kdy, jsou dny kdy nemá ani kostku cukru a jsou dny, kdy má gumové medvídky, buchtu (ale já cukru do pečení moc nedávám), plus nějakou ovocnou tyčku nebo ovocnou kapsičku (ale kupuju jen ty 100% bez dochucení). A hodně ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2741
@Platanka píše:
Moje máma jednou zjistila, že moje, tehdy asi čtyřletá, dcera, neumí rozbalit baleny bonbon, protože ho nikdy neměla :lol: To byl úžas!

Tak to bude přesně u nás :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2176

Co je pro jednoho malo je pro druheho moc. Prvniho syna jsem drzela dlouho bez sladkeho (a sama ho jedla potaji, kdyz spal :mrgreen: ), ale stejne to sklouzlo k tomu, co je nas stravovaci standart. To znamena, ze jak jste zvykly jist sladke vy rodice, tak budou jist i vase deti. To co popisujete vy, tak to mi prijde v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 21:53
@Anonymní píše:
Je to těžký… pro mě to je třeba cukru dost. Ale moje dítě mi babička krmila cukrem celý léto tak, že už to stejně nezachranim a v pohodě to holka přežila. A to bylo k snídani třeba Brumík, svačina banan v čokoládě, obědu ovocn knedliky s Kakaem, pak v průběhu dne bonbony, konference vajíčka a k veceri palačinky s nitelou. Tohle jedla malá 14 dni na dovolený. A tchyně mi řekla, ze bič slanyho nechtěla a tak ji dala sladký aby ji netrapila hlady :mrgreen:, konec tohle.
Tak buď v klidu, myslím, že to nedělaš spatně :kytka:

Tak takhle tohle mi silně připomíná tu naši babičku (tchýni) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 21:55

Děkuji za názory, jste zlaté. Už jsem měla pocit, že mi z toho pukne hlava a teď je mi hned líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53299
17.2.21 21:56

U prvního dítěte jsem to držela dost na uzdě, pak přišla školka, každou chvíli spolužáci bonbóny a lízátka k narozeninám, i učitelky dávaly bonbón za odměnu… no i když doma sladkým dost šetříme (bonbóny prostě nekupoju, k čemu to), stejně mám totálního sladkomila. U druhého dítěte držím na uzdě též, i když pravda, u mladších to člověk nemá tolik času řešit, takže čas od času tu domácí buchtu klidně nabídnu, velké dítě malému na přilepšenou taky tu sladkou sušenku od babičky nabídne, ale… nezájem, totální nezájem. Můžu před něj v klidu dá kus sladkýo dortu a maximálně olízne lžičku. Na druhé narozeninové oslavě zůstal dort nedotčen, zato batole vyžralo z mísy v mnou nestřeženém okamžiku velký kus plesnivého sýra a pár koleček uheráku. Že bych z toho měla zrovna větší radost… ale myslím, že je to někde v genech, muž by si dal taky radši uherák než dort :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16481
17.2.21 22:03

Ne, rozhodně ji nepřecpáváš cukrem.

Sestru pošli do háje, ať ti do toho nemluví, ale ať co nejčastěji vezme dítko ven, aby se společně hýbaly.

Babičku nech dceru trošku rozmazlovat, neděje se nic tak strašného a fakt ti to nestojí za hádky s tchyní.

A doma drž jak to máte nastavené.

Cukr není jedovatý. Problematická je jeho přemíra v kombinaci s dalšími negativními aspekty životního stylu kdy se moc konzumuje nijak se nehýbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32150
17.2.21 22:09

Ja myslim ze to mate uplne v pohode. Moje dvou a pul leta sni cukru asi o neco vic. Dzus zkus redit, ja davam tak 4:1 a bere to v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat