Kolik dávat UM měsíčnímu miminku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
3.1.22 21:42

Kolik dávat UM mesičnimu miminku

Dobrý den mam dotaz, dne 14.11.2021 se mi narodil chlapeček porodni váha 2360 45cm o 14 dni dřive, byl KP tudiž musela byt nutna sekce, a ja sem se jen chtěl zeptat jak ho mam krmit ted vypije kazde 3h 60ml UM, bohužel Mm nemam :) je to málo nebo hodně nebo akorat mohu davat i vice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29873
3.1.22 21:46

@benjinkaa tak jestli mu 60 ml stačí, tak mu to tak dávej dál, jestli vypadá nespokojeně a hladově, brečí, tak mu dávej víc - to se nedá tak určit, dítě není mechanický stroječek, každé to má jinak,
jestli se ti to zdá málo, tak dávej 90 ml a uvidíš, jestli to vypije, jestli to má smysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
3.1.22 21:50

Jakou má váhu teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.1.22 21:52

@Bája6 teď ma 3800 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
3.1.22 21:58

@benjinkaa tak dávej 72ml.
Mám dceru, která má teď 3,7kg a vypije 70 ml MM. Je skoro stejně narozená jako tvůj syn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.1.22 22:00

@stinga to sice ano ale pediatrička mi rekla ze na noc klidne muze byt 90ml a to vypije také bez problému a čtu tu hodně ze jiných maminek miminka vypijoi i 120ml tak mi přijde ze mu davám malo :) nechci nic zanedbat práve k PD jdu az 25.1.2022

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
3.1.22 22:02

My jsme synovi dávali tolik, kolik chtěl. Když to bylo moc, vyplivnul dudák a dál nepil. Dávku jsme zkoušeli o trošinku zvýšit co týden či 14 dnů. Byl trošku hladovější miminko než očekávaly tabulky, ale roste jako z vody a pořád je spíš štíhlejší, takže nebyl (a pořád není) žádný důvod mu nedopřát. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
3.1.22 22:03

Mně pediatricka říkala že by mimco mělo nabírat cca 100g týdně :nevim:. Ale jestli ti nerve hlady, tak je to množství asi ok. Orientačně se můžeš podívat na krabici UM měla by tam být napsaná dávka dle věku. Ale úplně bych se tím neridila, některé dítě potřebuje víc, některé méně :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1259
3.1.22 22:15

Malá se narodila o měsíc dříve. PV byla 2 400 g a už v porodnici mi vypila někdy 40, někdy 60 a jednou v noci byla hladová, takže si dala 80 a v pohodě. Řiď se podle miminka a ne vždy ti vypije stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.1.22 22:17

A hodin spani? :) 3-4 h je akorat? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1368
3.1.22 22:44
@benjinkaa píše:
Dobrý den mam dotaz, dne 14.11.2021 se mi narodil chlapeček porodni váha 2360 45cm o 14 dni dřive, byl KP tudiž musela byt nutna sekce, a ja sem se jen chtěl zeptat jak ho mam krmit ted vypije kazde 3h 60ml UM, bohužel Mm nemam :) je to málo nebo hodně nebo akorat mohu davat i vice?

Dítě plně na UM by mělo vypít 150-180 ml/kg své váhy za den celkem… Samozřejmě záleží na individuálním dítěti. Nevím, jak často mu dáváš během dne jídlo, ale dodržuj od sebe jednotlivé dávky alespoň 3 hodiny (min. jsou 2), mohlo by to v bříšku nadělat paseku. V noci na jídlo nebuď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 00:08

.máme měsíční dceru. Dokrmují od začátku mm ji nestačí..vetsinou si veme 60ml. Jsou ale dny kdy ji ani 90ml neuspokojí plus kojení. :nevim: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
7
4.1.22 22:23

@Pocahonta Děkuji za odpověd :)
Jenom se jeste zeptam s tou noci to myslite jak? :)
Ja ze ma teď v 11 zase jist tak zda mu mam udelat třeba tu 90ml a nechat ho spinkat dokud se sám nevzbudí? Omlouvám se za takové dotazy je to pro mě všechno nové asi jako pro každou maminku 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1368
4.1.22 23:07
@benjinkaa píše:
@Pocahonta Děkuji za odpověd :)
Jenom se jeste zeptam s tou noci to myslite jak? :)
Ja ze ma teď v 11 zase jist tak zda mu mam udelat třeba tu 90ml a nechat ho spinkat dokud se sám nevzbudí? Omlouvám se za takové dotazy je to pro mě všechno nové asi jako pro každou maminku 😊

Normálně uděláš jídlo, až když se probudí… Pokud víš, že v 11. hod. by měl jíst (uplyne min. 3 hodinový interval) a miminko ti i nadále spí, tak ho nebuď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
4.1.22 23:24

@Pocahonta moc děkuji, ted v 11 se vzbudil sám dostal 90ml nechal 20ml tak ho tedy nechám spinkat dokud se sám nevzbudí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat