Kolik dávat v luxusním salonu dýško?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 00:54
Kolik dávat v luxusním salonu dýško?

Ahoj holčiny, po špatných zkušenostech u levnějších kadeřníků a kosmetiček chodím do luxusního salonu, kde jsem spokojená )centrum Prahy).Chci poprosit finančně zajištěnější maminky, které chodí do této úrovně salonů, kolik dáváte dýško, když platíte kartou? Např. když platím za vlasy 2 550 CZK, kolik dát? Většinou mám hotovost připravenou, jako dýško navíc, kolik dát? Chodím k majiteli salonu. A poddotaz, kolik dáváte dýška v luxusnějších restauracích? Když v nich platíte kartou, nahlásíte rovnou číšníkovi vyšší částku, aby ji naťukal, nebo máte u sebe hotovost a dáte dýško formou hotovosti? Dík :* :* :* krásnou neděli :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 09.11.14 01:05

V restauracích dáváme 10% z celkové ceny v těch luxusních, v laciných pajzlech víc, neb dávat někomu dýško 5 korun, tak to bych ho vytrhla :mrgreen:. Dýška dávám většinou v hotovosti, nebo se prostě zeptám jak jim to víc vyhovuje. Setkala jsem se i s tím, že mi obsluha řekla, že dýško z karty se k nim nedostane, tak jsem radši dala hotovost.
Do luxusních salónů nechodím.

alun-ka
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 09.11.14 01:34

Dávám to své kadeřnici při odchodu, platím na recepci, to je mi jasné, že by se to k ní nedostalo. Nepsané pravidlo je 10%,ale na druhé straně je to moje věc kolik dám, už jsem si v luxusní restauraci nechala vysázet drobné do koruny, když se ukázala být luxusní jenom cenama.

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 09.11.14 04:54

Asi mě budete mít za škrta, ale já podle nějakých pravidel nedávám. Proč bych měla? Cenu za službu/zboží si zaplatím, mně taky nikdo navíc nic nedá :nevim: že bych došla na socku, že mi k rodičáku nedošlo dýško :lol: každý dostaneme za svou práci zaplaceno. Neříkám, že nikdy. Většinou cenu zaokrouhlím, ale taky záleží na službě. Jestli mi číšnice švihne talíř na stůl, nervózně podupává, tak má smůlu.

mumisek79
Extra třída :D 12068 příspěvků 1 inzerát 09.11.14 06:27

Pracuji ve službách tak je to pro mne samozřejmost. V restauraci 10% urcite, klidne dam i vic když jsem spokojena. U kadeřníka davam 100. Ale jestli chodis přímo k majiteli tak bych volila spis čokoládu ci podobne, ale chápu pro chlapa je to tezke. Dysko se snazim dávat v hotovosti. Hezkou nedeli

Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 09.11.14 07:18

Já byla v salonu u Libora Šuly a ta pinda na recepci, kde se platí si sama zaokrouhlila částku a tím pádem si určila opravdu bohaté spropitné. Bohužel mne to vykolejilo, že jsem se neozvala. Moje chyba, nejde o peníze, ale o princip. Jinak se dává cca jak bylo psáno 10 %.

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 09.11.14 07:19

Chodím také do salonu v centru Prahy. Dávám obecně 100 Kč při loučení. (Obyčejně chodím jen na střih a cena je okolo 1250 Kč.) Ale většinou nedávám víc, ani když je cena okolo 2000 Kč… S majitelem salonu ale vážně nevím, to je zajímavá otázka. Víš, jak bych to udělala? Zavolala bych tam na recepci a normálně se zeptala, jak je to tam zvykem. :pankac:

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 09.11.14 07:23

@Lemuska A platila jsi recepční nebo rovnou kadeřnici? A kolik si vzala to spropitné??? 8o Už tam chodím 10 let (tedy ne zrovna každý měsíc), byla jsem už asi u 5 různých kadeřnic a nikdy se mi to nestalo… :think:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20776 příspěvků 09.11.14 07:25

Co vím, tak běžná norma je 10%. Někde jsem slyšela, že i 20, ale to už mi přijde popravdě moc…
takže za mě 10% plus zaokrouhlit ;)
a dýško se aspon u mě pohybuje v restauraci podle chování personálu. Pokud je otřesné, jen zaokrouhlím na desítky, nebo si nechám vysázet do koruny, pokud je obsluha vstřícná a jídlo dobré (a není třeba vlažná polévka), tak někde mezi 10-15%.
A dělám to tak jak v lepších, tak i v obyčejných hospodách. Kde na mě teda popravdě občas koukají jak na bájného jednorožce. Asi nejsou zvyklí, že dostanou víc než pětikorunu :jazyk:

Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 09.11.14 07:28

@Levandule121 no právě já dávala spropitné kadeřnici (přímo před očima té ženské na recepci) a poté jsem platila za službu, kde si ona ještě zaokrouhlila částku. Fakt mě to naštvalo, no jsem hloupá :roll: Nějak jsem se neřídila heslem líná ústa holé neštěstí no :lol:

michellle
Závislačka 2839 příspěvků 09.11.14 07:38

U kadernika dysko 100.
V restauraci 10% v hotovosti.

neila
Extra třída :D 11699 příspěvků 09.11.14 07:44

Tak dá se říct, že chodíme jen do lepších restaurací, hospody nevedeme, vlastně jen jednu - Na Pekárně, Václava Friče v Čakovičkách. Dáváme dýško podle spokojenosti a celkové atmosféry. Někdy zaokrouhlíme na desítky, někdy i na stovky, když je za co :mrgreen: Asi jednou se stalo, že jsme někde nebyli spokojeni, já jsem jídlo vrátila, řešit to přišel šéfkuchař s omluvou a nabídl mi jiné jídlo. To nám neúčtovali :palec:
Co se týče salonu - často nechodím, ale když už jdu na vlasy (u mě je to opravdu 2× za rok :oops: ), tak dám dýško přímo kadeřnici, třeba 100 nebo 200, obvykle to přizpůsobím celkové ceně a spokojenosti. Kosmetičce jsem teď nechala stovku, ale to proto, že mi vyšla vstříc s termínem, jinak jí občas donesu kafíčko, nebo nějaké Lindt, když má třeba svátek :palec:

kve-tinka
Závislačka 4766 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 07:58

U kadeřníka dýško 100,–?? 8o Za to je můj chlap ostříhán, a já mám nabarvenou půlku hlavy. :roll:
Ale když na to holky máte. :palec:

neila
Extra třída :D 11699 příspěvků 09.11.14 08:01

@kve-tinka ale těžko v centru Prahy nebo Brna :nevim: Můj manžel se taky nechává stříhat v jednom malém holičství kousek od nás a má to za 80,–, nechává tam 100,– a paní vždycky jiskří oči, když přijde :lol:

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 09.11.14 08:07

U kadeřnice dýško nenechávám, maximálně zaokrouhlím cenu, když není. Spíš rodinné kadeřnici nosíme dárky, ona je zároveň majitelka salonu.

V restauraci necháváme 10-20% ceny při spokojenosti. Už se mi stalo, že jsem si nechala vysázet do koruny. Normálně řeknu tu cenu s dýškem a nechám projet kartou. Nenapadlo mě že se nedostane k obsluze, jak píše @Gina108, se příště zeptám.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >