Kolik dní musím odpracovat, bych měla nárok na podporu

20.7.13 11:18

kolik dní musím odpracovat

Zdravím maminky hlavně z ORLOVÉ…prosím poradtě…kolik dní musím mít odpracováno abych měla nárok na podporu z UP…končí mi mateřská a nevzali nás do školky, MOC Vám děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10021
20.7.13 12:45

Nárok na podporu v nezaměstnanosti 2013

Nárok má občan s bydlištěm na území ČR, který v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Potřebnou dobu pojištění je možné získat i prostřednictvím takzvaných náhradních dob, což je třeba doba pobírání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, péče o dítě do čtyř let, doba výkonu veřejné služby či dlouhodobé dobrovolnické služby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
20.7.13 13:45

Teoreticky by ses na up vůbec neměla registrovat, pokud nemáš hlídání. prakticky to na 90 procent bude v pohodě. pokud do práce nenastoupíš po pobírání RP, tak budeš brát podporu okolo 3000, na 5 měsíců, pokud nastoupíš i na 1 den, tak budeš brát 5 měsíců podporu vypočítanou z platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.13 14:52
@slavuska1 píše:
Teoreticky by ses na up vůbec neměla registrovat, pokud nemáš hlídání. prakticky to na 90 procent bude v pohodě. pokud do práce nenastoupíš po pobírání RP, tak budeš brát podporu okolo 3000, na 5 měsíců, pokud nastoupíš i na 1 den, tak budeš brát 5 měsíců podporu vypočítanou z platu.
…DĚKUJI, aha…no ale vy nejste z orlové, žene? četla jsem, že na každém uřade práce to berou jinak a že někde prý nestačí jen 1 den odpracovat ale musí se odpracovat několik měsíců…nevíte?? děkuji moc
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. G12
20.7.13 16:33

@trpaslice
zákony by měly platit všude v republice stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
31695
20.7.13 22:20
@trpaslice píše: …DĚKUJI, aha…no ale vy nejste z orlové, žene? četla jsem, že na každém uřade práce to berou jinak a že někde prý nestačí jen 1 den odpracovat ale musí se odpracovat několik měsíců…nevíte?? děkuji moc

to je všude stejné na to jsou zákony, a těmi se úřednice na všech pracácích musí řídit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.13 23:00

Ahojky já už na pracáku jsem protože mě skončil rodičák dala jsem výpověď ze zaměstnání a vypočítali mě z roku a půl oddělané práce 45% takže pobýrám 5 měsíců 3900.A teď mám problémy se sociálkou teď musím dávat rosudky že žiji sama s dětima přitom jsme nebyli vzití jen jsme se rozešli a na syna platí alimenty nevím co mám dělat já na soudy prostě nemám… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
24.7.13 07:47

@katkabrazdo2 No, ale pokud jste se jen rozešli a nikdy neproběhlo oficiální svěření do péče a určení alimentů soudně, tak se to prostě bere, tak že stále tvoříte dohromady rodinu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.8.13 12:57

Dobrý den našla jsem si Brigádu jsem stále v evidenci na uřadě práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
24.8.13 16:04

@katkabrazdo2 Brigáda smí být max 4000,– a musíš to nejpozději první den brigády nahlásit na UP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama