Kolik dní v porodnici v 36 tt

Anonymní
8.11.19 19:52

Kolik dni v porodnici v 36 tt

Ahoj, narodil se mi druhý syn, v 36. týdnu, akutním CS. Byl na Jipce cca 6 hodin (narodil se v noci takze asi pro jistotu nez se doktori rano mrkli), pak jen na Jsp. Nyní jsme 4. Den po porodu, zítra budeme 5. Syn je od toho prvního dne/půl dne v normálním vozíčku na mimina na oddělení, nemá zahřívání ani kyslík nic, pije normálně z lahve (nechci kojit, takže plánovaně na UM). Odběry má hotové, žloutenku (Nyní) nemá. Mě už zítra propouštějí a chtěla jsem, aby syn byl propuštěn se mnou (5. Den, resp. V poledne takže 5 a půltý). Doktoři si propuštěním nejsou jistí, jejich argumenty jsou, že hůř pije (ale když ho chodím krmit já, pije sice pomalu, ale vždy celou dávku.. nevim, asi když krmí oni nemají tolik času když mají x dětí v řadě) a že má opruzený zadeček protože hodně kaká (to mi nepřijde jako závažný problém).

Mám nárok si syna vzít domů? Nebo na reverz? Resp. Hrozí nějaké nebezpečí? Mám pocit že doma budeme víc v klidu, “rozpije” se a zadeček se spraví mazáním.. nebo něco jiného ještě hrozí? Je to 2. Dítě takže mám pocit že vím co a jak..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
563
8.11.19 19:57

Promiň, ale když nedonošené dítě nechceš kojit a uvažuješ o reversu, tak nevíš co a jak. 8o Jsem máma nedonošeného dítěte a prostě jsem ti toto musela napsat, i když normálně si nechávám názory pro sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
8.11.19 20:07

Proč ho nemáte u sebe pokud je na tom takto dobře? Možná by na tom byl lépe, pokud jim nechce pít a od tebe v pohodě… Prostě potřebuje mámu. Jinak 36tt není žádná katastrofa, vyžádala bych si konzultaci druhého lékaře, aby to posoudil ještě někdo a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
8.11.19 20:08

@masima Rodila jsem ve 37tt a dítko mi dali okamžitě na pokoj, pokud nemusí být na přístrojích a přibírá, tak není důvod proč jej držet v nemocnici, natož od matky. Ty uvedené důvody prostě nejsou důvody pro nepropuštění. Ostatně nechápu proč propouštět mámu a dítě tam nechat, to jediné co teď to miminko potřebuje je právě maminka a ne aby byla doma a dítě tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 20:12

@masima
Nechci kojit ze zdravotnich duvodu u mě. U prvního jsem to poctivě zkoušela a nyní vím že nechci.

@varenevejce
Na spolecnych pokojich Rooming-in neni misto. Pry mozna v pondeli se neco uvolni. Takze muzu za malym jen dochazet na krmeni. Neni misto ani na Klasickem sestinedeli, takze ja po porodu lezim na normalni gyn. Odd.

• Citovat
  • Nahlásit
20273
8.11.19 20:14

Hele pokud by vás měli propustit spolu tak by měl být už dávno u tebe a ty se starat 24h a né jen chodit krmit tohle je divný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 20:17

@ka2ka
No prave. Byla jsem hospitalizovana uz tyden predem a ted dalsich pet dni po porodu. Doma starsi syn. Fakt uz nemame hlidani, nejde to, vic dni nevykrejeme, jsme vsichni osvč takze dovolena ani očr nehrozi… proto chci domu idealne i s malym. Abysme byli spole vsichni. Prijde mi, ze doma budeme navic vsichni v klidu, mit sve tempo atd. Byt by propustili me, budu moct za malym jen dochazet tak jako tak, navic starsi ditko na krku, stres, cestovani

• Citovat
  • Nahlásit
563
8.11.19 20:18

@varenevejce 37+0 je hraničně donošené, 36tt je nedonošené. A ano dítě potřebuje mámu, takže mě když propustili, stála jsem celý den u miminka a na noc chodila spát na hotel. Ale mimino jsem domů netahala přes odpor lékařů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 20:19

@masima to chapu, ale ja mam starsi batole

• Citovat
  • Nahlásit
5213
8.11.19 20:24

Dcera je 36plus 0,sekcí, narodila se v pondělí a v pátek nás bez problémů pustili s váhou 2300g, ještě jsem nebyla ani rozkojená..Byla první den na vyhřívaném lůžku a sledovaná kvůli mojí cukrovce. To že málo pije není důvod k nepropuštění, plno matek se rozkojí až doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 20:24

Rodila jsem v 36+3tt, pustili nás po 5 dnech oba. Dítě jsem kromě asi prvního půl dne měla celou dobu normálně u sebe.
Proč ho nemáš u sebe?

• Citovat
  • Nahlásit
12724
8.11.19 20:26

Starsi syn 36+2, narodil se v sobotu, sel domu v patek, takze 6.den. Byl 2 dny v inkubatoru, pak uz v normalni postylce bez pristroju, jen taky hur pil…cekalo se, nez zacne nabirat. Ja byla doma od pondelka, jezdila jsem za nim vzdy na den a na noc domu. Jak je na tom s vahou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5213
8.11.19 20:26
@masima píše:
@varenevejce 37+0 je hraničně donošené, 36tt je nedonošené. A ano dítě potřebuje mámu, takže mě když propustili, stála jsem celý den u miminka a na noc chodila spát na hotel. Ale mimino jsem domů netahala přes odpor lékařů.

hele, ale někdy jsou důvody k nepropuštění opravdu jiné, než zdravotní stav -třeba nestihnou napsat propouštěčku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20273
8.11.19 20:28

Ptala jsi se vůbec proč to dítě nemáš u sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
8.11.19 20:28

Když ho nemáš u sebe, nedají ti ho. Až ukážeš, že se o něj postarás, půjdeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu