Kolik dostávají vaši děti kapesného? A kam si schovávat peníze?

Anonymní
2.6.20 18:14

Kolik dostávají vaši děti kapesneho? A kam si schovávat peníze?

Dobrý den, je mi 13 let a vím, že tu nemám co dělat, ale zajímalo by mě, kolik dostavají vaše dcery a synové kapesného? Četla jsem si tu už diskuze, ale akorat jsem se nedočetla, kolik by mělo dostávat 13ti leté dítě, skoro 14ti kapesného. Maminka je doma teď už pár let a tatínek živí me a mamku a dostávám 300KČ měsíčně+dostávám na měsíční jízdenku 110KČ, někdy mi taťka dá 100, ať si doplatím těch 10 KČ sama, někdy si řeknu o pár drobných na svačinu, třeba i jen 20KČ, nebo jak jezdím za kamaradkou, tak poprosím jen o 10KČ třeba, protože nemám drobné a když nemá taťka, tak musím v buse nějak zvládnout přeprosit řidiče, ať mě vezme, že nemam drobné a vždy mi vezme stovku a úplně v pohodě. Minulý rok o velkých prázdninách kamarádka, které je pres 30 let odjela na dovolenou a já převzala za ní roznos letáků a dala mi 3 000KČ, že moc děkuje a, že si mám šetřit na něco, co si preju. Jak jsem přišla ze školy, tak jsem zjistila, že ty peníze vydrželi schované 2 měsíce a mamka mi vzala 2 000 a o ničem mi nerekla, když jsem se jí na to zeptala, tak rekla, že o ničem nevi, je to teď už půl roku, co mi je vzala a schválně jsem to teď nakousla a ona říkala, že ona ne. Tatka pracuje, takže on to nemohl být, mamka je doma a zmizelo mi to v tu dobu, co mamka byla doma. Teď pomaham kamosce s roznosem letáků i s mamkou a mamka dostala 1 500KČ, já 200KČ, aspoň za snahu, já s nimi chodím jen o procházce a o pokecání. Mamka chodí mi přijde, ze jen kvůli penězům, mi říkala, ze kdyby ji nedala nic, tak chodit nebude a dostala 1 500KČ A když je v obchode, tak si toho nakoupí moc a pak si stezuje, že nemá peníze. V prosinci jsem tatku prosila, ať mi dá 400KČ na rifle, ale vždy ho mamka vyláduje z peněz a pak nedostanu ja na ty rifle a to už prosím půl roku, teď jsem se s ním domluvila, že si zaplatim 200 a on prispeje 200, snad to o výplatě vyjde. Nebo si je pak koupím za svoje, to mi problém nedela, mám teď nasetreno jen 400 KČ, protože mamka vždycky, že si pujci 2stovky a nevrátí. Ale ty 2 000KČ mě vážně naštvali, dostanu teď 500 KC, takze si chci začít šetřit. Já když to spocitam, tak teď budu mít 500 měsíčně a to jen 3×, takže pak zase budu mít 3stovky a vůbec mi to nevadí, vzdy si z toho dokážu zajet do nákupáku s Kamarádkou a koupit si neco. Jsem měla nasetreno na vánoce přes ty 3 000, skoro 4 000 KČ, ale zmizeli mi, tak jsem musela něco nakoupit jen do 1 000KČ a taky se to dalo. Jen mě štve, že furt si pujcuje a když si pujci vetsi částku, tak to zapře. Dostávám vždy nějak 500 KČ na obědy a taťka mi rekl, že buď můžu chodit na obědy, nebo si koupit něco místo obědu, nebo pokud nebudu mít hlad, tak těch 500 KČ mi zůstane a budu si moct lépe šetřit, teď jsem rodičům kupovala dárky k narozeninám, takže teď si budu šetřit, teda pokud mi zase nezmizí nejake peníze. Prosím o radu, kde si je schovávat a kolik dostavaji vaši děti úspěšného? Vyzkousela jsem různé skrýše, mám tajny denik a ten mi nasla, našla mi moje psaníčka se spolužákem na jiným miste, peníze na jiným miste, ale štvou mě ty penize. Omlouvám se za dlouhý článek, ale prosím o radu :zed: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3388
2.6.20 18:19

Vzít peníze vlastnímu dítěti, které si je navíc samo vydělalo, je prasárna nejvyššího kalibru. Kdybych takovou sama neznala, tak bych tomu nevěřila. Ta krade i vnukovi z pokladničky. Jinak k dotazu. Desetiletá dcera dostává ode mě 200 měsíčně, ať si šetří třeba na vánoční dárky. Mezitím různě od babiček, když jí zůstane z nákupu…Peníze má v pokladničce a schovávat je nemusí. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
2.6.20 18:26

Nadzvedni koberec a peníze si schovej pod koberec třeba pod postelí nebo pod matraci pokud si sama prevlekas postel, jinak 9 leta dcera dostává každý pondělí 100Kc jako kapesne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
2.6.20 18:26

Já mám 5letou dceru, takže kapesný neřeším. Když mně bylo tolik, co tobě, „dostávala“ jsem 200 na měsíc, ale mamka mně řekla, že mně to dá, jen pokud si o to sama řeknu. To mně bylo trapný, takže jsem si o to neříkala.

Kam si ty peníze schováváš? Na tvým místě bych řekla, že peníze nemám, ještě jsem je nedostala,… Cokoliv. A schovávala bych si je na nějaký neobvyklý místo, aby ti je NEUKRADLI. To je drzost, tohleto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
2.6.20 18:28

Je to smutné, když máma krade vlastnímu dítěti peníze. Zřejmě jsou na tom rodiče finančně špatně. Nechápu ale, proč nejde do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19170
2.6.20 18:32

A co si je nechat u té kamarádky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 18:32

@berusa.m v 10ti letech jsem taky dostávala 200KČ a neměla jsem si kde co koupit, dostávala jen peníze nějak už od 3 tridy, do 5 třídy j si neměla nikde co koupit a to bych musela mít nasetreno něco přes 4 000KČ a jak jsem šla do 6 třídy a dojíždím 8 km, tak mi nezbylo nic a musela jsem začít od začátku, teď si penize kontroluju několikrát denne a přijde mi, že už nemá v plánu co mi brat, ale nikdy nevim. Radši kontroluju. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
19170
2.6.20 18:33

A schovávej je na víc míst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1216
2.6.20 18:33

Domluvila bych se sbtatkou, aby Ti zalozil ucet v bance s kartou. Tak to má 13 letý syn, za jeho účet se neplatí žádné poplatky, vkládat si může přes bankomat, vybery ma zdarma a pokud nedáš kartu, sotva Ti ho někdo vybere.

Jinak syn dostává 200,– na týden, ale platí si z toho odpolední svačiny atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
2.6.20 18:37

Proč maminka nejde do práce? A je tak dlouho doma?
Jak radila výše @pionyrka zvedni koberec a dej je pod koberec. Nebo se běž zeptat babičky, jestli si u ní můžeš udělat kasičku (pokud je v tvé blízkosti).
Já to tak měla ze strany táty, u babičky jsem měla schovanou vždy nějakou tu kačku navíc a pak jsem si vzala nebo spořila a babička vždycky do kasičky něco přidala navíc v rámci desetikorun. I tak mě potěšilo, že si pak můžu koupit svetr nebo rifle. A takto jsem se učila i spořit.
Možná by to šlo udělat i tak, že bys poprosila taťku, ať ti zařídí vkladní knížku (což je jistějiší - v bance jsou kamery a záznamy - tak bys viděla, kdo ti vybral za zády a kdo ne. Jinak nějaký běžný studentský účet - ale abys měla jenom ty jednu kartičku pro výběr z bankomatu. A vkládat by sis mohla vždycky sama na pobočce v bance na pokladně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 18:38

@katyna1984 taky si platim svaciny a někdy si řeknu o pár drobných, ale zaráží mě ma spolužačka, která jezdí po skateparcích nabalovat kluky už od 11ti, sedne si a chce po nich instagram, vypadá vyspělejší a ma strašně velký zadek,
tak ji chce hodně kluků. Bylo ji v dubnu sotva 13 let. Teď od 13ti si furt maluje linky a vypada škarede, bez značkového oblečení by nevyšla z domu. Já mám taky značkové oblečení, ale nemam za potřebu být furt ve značkovým, chodím v čem mi je dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
607
2.6.20 18:41
@Anonymní píše:
@katyna1984 taky si platim svaciny a někdy si řeknu o pár drobných, ale zaráží mě ma spolužačka, která jezdí po skateparcích nabalovat kluky už od 11ti, sedne si a chce po nich instagram, vypadá vyspělejší a ma strašně velký zadek,
tak ji chce hodně kluků. Bylo ji v dubnu sotva 13 let. Teď od 13ti si furt maluje linky a vypada škarede, bez značkového oblečení by nevyšla z domu. Já mám taky značkové oblečení, ale nemam za potřebu být furt ve značkovým, chodím v čem mi je dobře.

Na „značkovou“ kamarádku se vykašli. Chce být vidět, a sbírat lajky. K běžnému životu bude stejně nepoužitelná jako většina youtuberů a instagramáčů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 18:41

@FraDeuja nemám už dědy ani babicky. :,( pod kobercem jsem mívala schovanou čokoládu a ta se taky nasla a nešlo to vůbec videt :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
20733
2.6.20 18:43

V deseti letech muzes poprosit tatu, at Ti zalozi detsky ucet v bance a penize si muzes ukladat tam. Muzes k nemu mit i kartu.
Penize muzes schovavat doma treba do knizky, pokud je to potreba. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
2.6.20 18:45
@Anonymní píše: @FraDeuja nemám už dědy ani babicky. :,( pod kobercem jsem mívala schovanou čokoládu a ta se taky nasla a nešlo to vůbec videt :zed:

To je mi líto, tak popros tátu a běžte založit studentský účet. Máma ti krade peníze. Na co je potřebovala? Za co utratila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama