Kolik embryí vám zbylo po genetickém vyšetření?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.10.21 14:44

Kolik embryí vám zbylo po genetickém vyšetření?

Ahoj holky,

přemýšlím, jak dál.
9 let, z toho 7 let v CARu (Gennet, teď Repromeda). 1× přirozené otěhotnění - biochemické - asi bych o tom ani nevěděla, kdybych netestovala. Od té doby (7 let) nic. Teď máme 4 mrazáčky, 2× KET už nevyšel (v téhle poslední rundě, předtím taky nic). Lékaři nepřišli vůbec na nic, geneticky jsme ok, ale embrya jsme zatím vyšetřit nedali…manžel má dítě z předchozího vztahu, počato na jeden pokus. Chyba je tedy u mě nebo v nás dohromady.

Chtěla bych se zeptat, jestli do toho jít a kolik embryí vám zbylo po tomhle vyšetření? Všude navíc čtu, jak to embrya oslabí. Takže kdyby zůstalo 1, sice zdravé, ale slabé, tak jsou šance prostě opět minimální :?

Já se do toho už dlouho léčím s revmatickou artritidou, což tomu asi taky moc nepřidává, protože beru léky a píchám si injekce, tudíž tělo je oslabené a kdo ví, jestli jsou tedy vajíčka v pořádku.

Dík moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.10.21 14:55

Já jsem četla, ze s tím oslabením to až tak pravda není. Pokud se vzorek odebírá 5. - 6. den kultivace, nemělo by to vadit. Navíc do prodloužené kultivace se dostanou jen ty nejkvalitnější embrya. Genetiky jsem se dost bála, protože v mé věkové kategorii (30 let) je statisticky tretina vajíček špatná. Po genetice se vrátila všechna embrya zdravá, celkem jich je 5. Takže předpokládám, že ty nekvalitní to prostě do té genetiky nedotahly…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:05
@Anonymní píše:
Já jsem četla, ze s tím oslabením to až tak pravda není. Pokud se vzorek odebírá 5. - 6. den kultivace, nemělo by to vadit. Navíc do prodloužené kultivace se dostanou jen ty nejkvalitnější embrya. Genetiky jsem se dost bála, protože v mé věkové kategorii (30 let) je statisticky tretina vajíček špatná. Po genetice se vrátila všechna embrya zdravá, celkem jich je 5. Takže předpokládám, že ty nekvalitní to prostě do té genetiky nedotahly…

to je super výsledek! Všude čtu že zbylo fakt jen jedno třeba.
já si říkám, že ze špatného vajíčka by snad nevzniklo embryo, ale kdo ví, že :(

• Citovat
  • Nahlásit
17092
17.10.21 15:10

S tím naštěstí nemám zkušenost (u nás byl problém mimojiné v tom, že vlastně ani nebylo co poslat :roll: ), ale jedna kamarádka poslala 7 a vrátilo se 5, jiná zvažovala, jestli poslat jen 2 nebo víc „nasbírat“ další stimulací. Nakonec to riskla a poslala ty dva kousky, lterý se jí i zdravé vrátily. Problém s genetikou je v tom, že ani embryo se štemplem nemá záruku, že se chytne (a údajně se může chytit a nějak to zvládnout i to, které genetika vyřadí, ale nevím, co je na tom pravdy), ale je jasný, že vy už moc jiných možností nemáte. Reprodukční imunolgii máš? U Malíčkové? Co říkali na tu revmatoidní artitidu? To je přece autoimunitní nemoc, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:12

No bohužel i ze špatného vzniká, proto žena potrací nebo má ZT. Prece jen ta genetika je větší jistota, ale ani ta není 100%

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:17
@Ba-stet píše:
S tím naštěstí nemám zkušenost (u nás byl problém mimojiné v tom, že vlastně ani nebylo co poslat :roll: ), ale jedna kamarádka poslala 7 a vrátilo se 5, jiná zvažovala, jestli poslat jen 2 nebo víc „nasbírat“ další stimulací. Nakonec to riskla a poslala ty dva kousky, lterý se jí i zdravé vrátily. Problém s genetikou je v tom, že ani embryo se štemplem nemá záruku, že se chytne (a údajně se může chytit a nějak to zvládnout i to, které genetika vyřadí, ale nevím, co je na tom pravdy), ale je jasný, že vy už moc jiných možností nemáte. Reprodukční imunolgii máš? U Malíčkové? Co říkali na tu revmatoidní artitidu? To je přece autoimunitní nemoc, ne?

ano ano, autoimunitní…neříkali na to vlastně nic, jen ve fázi kdy si píchám injekce tak samozřejmě nemohu podstupovat ivf apod, vždycky se dává pauza. Prý i s touhle nemocí ženy otěhotní - akorát spíš přirozeně :? Když jsme začínali, ještě jsem to neměla moc rozjetý, vlastně jsem s tím byla taky na začátku, diagnostika je v tom hrozně zdlouhavá.

Reprodukční imuno mám - v pořádku.

Já právě už nevím, co dál. 4 mrazáčky mám, prý „nejlepší kvality“ (to říkali vždy…) a jestli jít na další ivf nebo ne taky nevím, dítě samozřejmě chceme, ale asi ne na úkor toho, že si úplně zničím zdraví. Navíc věk už prostě není nejnižší, mám okolo sebe kamarádky, které začaly před 1-2 lety a už jsou v CARu taky - ani jedné se zatím nepodařilo přirozeně otěhotnět a po 1. IVF taky ne, lékaři (gyn) jim řekli, že to je bohužel věkem a neměly tak dlouho čekat, že do CARu poslední roky posílají opravdu každou druhou holku nad 35. To je přeci šílený.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:18
@Anonymní píše:
No bohužel i ze špatného vzniká, proto žena potrací nebo má ZT. Prece jen ta genetika je větší jistota, ale ani ta není 100%

pak by to byl ale problem u mě - s uchycením embrya, ne?
Když vajíčka jsou ok, spermie ok, embryo ok a přece to nejde, tak tomu embryu vadí něco ve mně :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:27

Já poslala jedno a vrátilo se mi ok.
Ale u mě je problém s počtem i kvalitou a to, co je nekvalitní kvůli mě, se většinou stejně zastaví brzy.

• Citovat
  • Nahlásit
17092
17.10.21 15:33
@Anonymní píše:
ano ano, autoimunitní…neříkali na to vlastně nic, jen ve fázi kdy si píchám injekce tak samozřejmě nemohu podstupovat ivf apod, vždycky se dává pauza. Prý i s touhle nemocí ženy otěhotní - akorát spíš přirozeně :? Když jsme začínali, ještě jsem to neměla moc rozjetý, vlastně jsem s tím byla taky na začátku, diagnostika je v tom hrozně zdlouhavá.

Reprodukční imuno mám - v pořádku.

Já právě už nevím, co dál. 4 mrazáčky mám, prý „nejlepší kvality“ (to říkali vždy…) a jestli jít na další ivf nebo ne taky nevím, dítě samozřejmě chceme, ale asi ne na úkor toho, že si úplně zničím zdraví. Navíc věk už prostě není nejnižší, mám okolo sebe kamarádky, které začaly před 1-2 lety a už jsou v CARu taky - ani jedné se zatím nepodařilo přirozeně otěhotnět a po 1. IVF taky ne, lékaři (gyn) jim řekli, že to je bohužel věkem a neměly tak dlouho čekat, že do CARu poslední roky posílají opravdu každou druhou holku nad 35. To je přeci šílený.

A to reprodučkní imuno máš u té Malíčkové? Tu bych ještě zkusila, co vím od holek, co měly nějaký problém, tak je fakt nejlepší…

Jinak věk je samozřejmě faktor, to je jasný. Ale má pár kamarádek, které jsem poznala na IVF (byly jsme v rámci studie) a 35+ bylo jen třem… Já jse taky začala před třicítkou a stejně jsem tam skončila, můj problém (vajíčka na prd) tu byl asi vždycky. Jiná kamarádka otěhotněla přes IVF loni, po 10 letech a 35 jí ani není… A naopak, znám celkem dost holek, které bez problému otěhotněly kolem 40 a po ní :nevim: Že se každej posílá do caru je asi pravda, ale z mojí zkušenosti i proto, že běžnej gynekolog si s tím vlastně neumí poradit…

No a jestli dítě jo, nebo ne - to je otázka, na kterou znáš odpověď jen ty sama. Je u vás možnost mít dítě jinak, třeba adoptovat? Nebo je přijatelnější smířit se s bezdětností? Možná by stálo za to to pořešit s nějakým dobrým psychologem, nebo kdybys byla z Prahy, mám trochu šílenou, ale zajímavou „paní na hlavu“ :think: Já Ti vlastně nedokážu nic říct, protože u nás se to navzdory blbýmu průběhu IVF nakonec povedlo, jsem ve světě neplodných lucky bastard a vyšel první KET. Je jasný, že bys neměla chtít dítě za cenu vlastního sebezničení, ale rozum je někdy v těchle věcech prostě přehlasovanej, to je mi jasný.

Kolik cyklů máš teda za sebou? A kolik Ti je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
17.10.21 15:37

Ahoj, my jsme to měli podobně. Několik let v CAR, nikdo nám za celou dobu nic nezjistil, kromě mírně horší štítné žlázy. Také jsme došli až ke genetice. Po 5ti denni kultivaci jsme měli 3 embrya. Jedno embryo horší kvality jsem nechala zavést jako ET bez genetiky. Posílali jsme na genetiku 2 embrya a 2 se vrátila. Všechny 3 transfery bez úspěchu… U nás to bylo tedy k ničemu. Kdybych se ale měla rozhodovat znova, tak je na genetiku opět pošlu. Přece jen je šance, že tam bude problém.

A určitě nehledej chybu u sebe, ikdyž partner už jedno dítě má, neznamená to, že by se mu druhé snadno podařilo ani s původní partnerkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:40

@Ba-stet u tý Malíčkový jsem nebyla, mohu to zkusit ještě.

Je mi 38, IVF 3×, teď poslední KET 2× a 4 zbývají.

Adopci ani darovaná vajíčka partner zásadně nechce, to jsme řešili už před 3 lety a názor je neměnný. On dítě má, tak chápu no :( Prostě je to buď další pokus anebo bezdětnost.

Já i chodila k psychologovi, podle mě jsem vyzkoušela fakt vše. I léčitele, akupunktury, odešla jsem z práce a 3/4 roku se starala jen o sebe a své zdraví - to bylo nakonec snad ještě horší, práce mi pomáhá zahnat myšlenky.

• Citovat
  • Nahlásit
313
17.10.21 15:42

Bohuzel neni pravda, ze embryo co vydrzi prodlouzenou kultivaci je super… U nas je teda problem hlavne ve spermich, plus navic mne je 35 let, sice podle doktorky dobry, ale stejne uz kazdy vajicko nebude zdravy. Z 1.IVF jsme meli 5 embryi po PK, kvalita 1, 1, 1-2, 1-2, 2. A po genetice nam nezbylo nic, vsechny meli chromozomalni vady. 2.IVF vydzelo jen jedno embryo, kvalita 1-2 a to nam genetika vratila. Mam ho 12 dni v sobe a TT zatim pozitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:44

@Sněhurka18 a vám se už povedlo nebo stále ne? :?
No jemu vyšel i super spermiogram, asi opravdu problém nemá :( Já si říkám, že to je buď v kombinaci nás dohromady, anebo ve mně a k tomu se přikláním. Zpětně lituji, že jsme kdy do Caru šli…myslím si, že to bylo komplet k ničemu a jen se mi horší zdraví. O penězích nemluvě. Ale fakt mám pocit, že to nepřineslo vůbec nic pozitivního. Na začátku naději, pak už ani to ne.

Bohužel nemohu říct, že bych byla zdravá, takže často si říkám, že to tělo už musí být tak vyčerpaný, že nemůže být schopno normálně fungovat - což bude mít dopad na vajíčka, případně embrya a jejich udržení. Nejde to zdravým 38 letým ženám, tak proč by to mělo jít nemocným :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.21 15:46

@Maty35 to ti moc gratuluju :kytka:
Ale jestli je problem ve spermiích, je to ta daleko lepší varianta! Tam pak to udržení embrya je s daleko vyšší nadějí, než když jsou spermie ok, ale problém je jinde. Navíc, když se neví kde a doktoři jen krčí rameny :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
17092
17.10.21 15:51
@Anonymní píše:
@Ba-stet u tý Malíčkový jsem nebyla, mohu to zkusit ještě.

Je mi 38, IVF 3×, teď poslední KET 2× a 4 zbývají.

Adopci ani darovaná vajíčka partner zásadně nechce, to jsme řešili už před 3 lety a názor je neměnný. On dítě má, tak chápu no :( Prostě je to buď další pokus anebo bezdětnost.

Já i chodila k psychologovi, podle mě jsem vyzkoušela fakt vše. I léčitele, akupunktury, odešla jsem z práce a 3/4 roku se starala jen o sebe a své zdraví - to bylo nakonec snad ještě horší, práce mi pomáhá zahnat myšlenky.

Tak tu Malíčkovou ještě zkus… Já vím nejméně o dvou holkách, co byly u někoho jiného, pak ze zoufalství u Malíčkové, a ta našla zvyšené NK buňky nebo něco takového. Docela dlouho se na ni čeká, tak tím získáš i odklad a čas na promyšlení.

38 není žádný strašný věk, že by bylo nějak nemožné nebo eticky na hraně, abys měla dítě, ale chápu, že jsi z toho už úplně vyždímaná… Je to hrozně náročný pro tělo i na hlavu… Držím palce, ať to dobře dopadne, jsi podle všeho moc fajn ženská :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat