Kolik hodin můžu nosit v nosítku?

Anonymní
11.5.20 01:13

Kolik hodin můžu nosit v nosítku?

Zdravím maminky, mám vyhlídnuté nosítko Monilu Uni.
A mám takovou blbou otázku, jak dlouho můžu prcka (3m) nosit? Neublížím mu, když ho budu nosit třeba 4-6 hodin (samozřejmě s přestávkami, kdy ho vyndám a dám najíst)? Chceme jezdit na výlety a na tůry a malý by byl v nosítku, ale bojím se že bych mu mohla nějak ublížit a poškodit pánev/páteř.

A pak mám ještě druhou blbou otázku, jak nejlépe oblékat do nosítka? (Jaro-Léto-Podzim) bojím se, že neodhadnu a buď moc navlíknu nebo obleču tak, že mu bude zima. Popřípadě v čem by se mohl cítit nejpohodlněji?

Děkuju za každou odpověď. Jsou to vážně blbé otázky, ale přeci jen ráda bych věděla zkušenosti i někoho jiného. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4964
11.5.20 08:26

Ne, neublížíš mu. Když bude v nosítku správně usazeno, není důvod, abys mu nošením 4-6 hodin denně cokoliv poškodila.

K oblékání se nedá říct nic jiného, než že prostě oblékej podle počasí a teploty. Malému pro kontrolu sáhni za krček (tam u miminek poznáš nejlépe, jestli je mu horko nebo zima). Když je chladno, nezapomeň pořádně přiobléct nožičky a hlavičku, které se nezahřívají teplotou tvého těla - fajn jsou třeba nosící návleky na nožky, botky/capačky s beránkem nebo merinem, místo čepičky kukla, která chrání i krk a ramínka. Merino je skvělý materiál na oblečení do nosítka, sice dražší, ale skvěle funkční a pak dobře prodáš (podívej se na značky Crawler, Zmatla). Merino zahřeje, aniž bys měla mimčo propocené. Na podzim/v zimě nos pod svým kabátem/bundou, ne na něm (použij nosící vsadku do kabátu, nosící kapsu). V chladnějších dnech pamatuj na to, že je vždycky lepší, když bude mimču případně lehká zima, než když bude navlečené a přehřeje se.

Naopak v létě v největších vedrech nos klidně jen v plence, když na to bude počasí. Mezi sebe a dítě můžeš dát bambusovou plenu nebo bambusový ubrousek - bambus skvěle saje a odvádí vlhkost, nebudete tak zpocení. Nezapomeň na klobouček (kvůli sluníčku).

A taková ta klasika k oblékání do nosítka - neoblékej do nosítka polodupačky, dupačky nebo overalky s ťapkami. V poloze v nosítku se vytáhnou nahoru a tahají prstíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
11.5.20 08:29

Co vím o nošení plus z konverzací s naší fyzio můžeš a neublížíš. Pokud budeš nosit správně, samozřejmě. Monilu Uni je bezva nosítko, ale musí sedět, je třeba vyzkoušet. Každopádne ti ale nikdo nezaručí, že to dítěti bude vyhovovat, bude ho to bavit atd atd. Já jsem si malovala, jak budu mít syna v nosítku velmi často, a narodilo se mi dost nekontaktní dítě :) takže jsem nosila, ale asi tak pětinu toho, co jsem plánovala. Nejraději měl kočárek a volnost na zemi, odkud mohl koukat a nikdo ho neomezoval a nesvíral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
11.5.20 08:33

A pro doplnění - ani laická, ani odborná veřejnost se ohledně nošení neshodne. Spousta fyzioterapeutů nošení nedoporučuje, spousta ano, totéž u pediatrů a ortopedů. Je tedy dobré si toho hodně nastudovat sama a udělat si prostě názor, který tábor je ti bližší :hug: abys pak nebyla rozhozená z toho, že někam přijdeš s nosítkem (třeba na kyčle) a ortoped ti v podstatě oznámí, že nošení je nejhorší, co svému dítěti můžeš udělat a bude mít dosmrti problémy a vlastně kvůli tomu “všichni umřeme” :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22529
11.5.20 09:29

Pokud v tom nebude dítě denně šest hodin, tak mu asi neublížíš. Ale dost fyzioterapeutů se shoduje na tom, že dítě potřebuje hlavně volnost pohybu, jinak mu ochabuje svalový korzet a dítě se nevyvíjí tak, jak má. Další problém jsou pohyby, a to především při nošení dítěte na zádech, kdy se rodič otáčí na bok, protože hlavička dítěte dělá pohyb do strany a mohou se poškodit krční svaly a obratle. Nosit ano, ale s rozumem a co nejvíce dítěti dopřávat volný pohyb a protahování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20198
11.5.20 11:36

Jak píší holky, ale když mimčo řve, tak je mnohem horší nosit ho na jedné ruce, moje děti trávily v šátku hodně času…
naopak na kyčle je to prospěšné a když bude trávit čas i na bříšku a zádech, tak není problém ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 12:07

@SlečnaDahlia
Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 12:13

@racooon
Já mám právě až moc kontaktní miminko. A potřebuju i v domácnosti volné ruce, prostě nechce být sám a když už se zadaří tak max 10-15 minut v hrazdičce, pak začne plakat. V kočárku to samý max 10-15 minut a pak obrovský až hysterický řev. Nosítko se mi zdá právě super a všichni si ho chválí (na šátek si netroufám).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat