Kolik hodin na mobilní hře - 9 let

Anonymní
18.6.21 21:09

Kolik hodin na mobilní hře - 9 let

Ahoj. Mam syna 9 let.
Hry na mobilu má dovolené hodinu denně. Přístup k internetu že vzdělávacích důvodu do toho nepočítám. Občas mrkneme na video třeba o lidském těle nebo se přiučíme angličtinu.

Jak to máte vy? Jeho kamarád má povoleny 3 hodiny a to mi přijde hrozně moc. Přijde že školy v 15 a pak 3 hodiny to je 18 a pak si prohraje a zuby a spát…

Díky za vaše reakce. Jsem samoživitelka, takže mi do toho manžel nekecá :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1897
18.6.21 21:21

Neteře mají povoleno hodinu po škole + hodinu večer :). Ale ony už bohužel žijí facebokem atd. Já bych jim to teda zakázala, ale nejsem jejich mamka. Jinak nejstarší 13let už má mobil neomezeně. Jo a když byly u mě pršelo a měly hotové úkoly, povolila jsem hry déle a i večer pod peřinou když šly spát.. naštěstí je více než Bomberman v mobilu baví Dostihy a sázky :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
18.6.21 21:25

Pohraje si? Asi si uz nehraje, kdyby si chtel hrat s hrackama, nebude 3h na mobilu. A vis to jiste, ze si nevymysli (kdyz ne tvuj syn tak ten kamarad)?
Dcera (7) je na tabletu tak 1-2h denne, o vikendu dyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 21:29
@hani28 píše:
Pohraje si? Asi si uz nehraje, kdyby si chtel hrat s hrackama, nebude 3h na mobilu. A vis to jiste, ze si nevymysli (kdyz ne tvuj syn tak ten kamarad)?
Dcera (7) je na tabletu tak 1-2h denne, o vikendu dyl.

Můj syn si s hračkami hraje. Ten jeho kamarád (vím od maminky ty 3 hodiny) si taky hraje. Jenže malinko, nemá na to čas, když hraje na mobilu. Ten je asi lakavejsi než hračky, protože tamto má furt a mobil jen s povolením :D

• Citovat
  • Nahlásit
1753
18.6.21 21:39

Dcera 9 ma povolenou max TV. Zadne hrani na mobilu/tabletu bych netolerovala, je to vysoce navykove. Nadtesti to nevidim ani v okoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.6.21 21:40

Dovolila bych max. 1 hodinu denne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
18.6.21 21:40
@Anonymní píše:
Můj syn si s hračkami hraje. Ten jeho kamarád (vím od maminky ty 3 hodiny) si taky hraje. Jenže malinko, nemá na to čas, když hraje na mobilu. Ten je asi lakavejsi než hračky, protože tamto má furt a mobil jen s povolením :D

Je nějaký důvod, proč máš potřebu řešit, jaká pravidla mají nastavená v jiné rodině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70095
18.6.21 21:42

Celkem mobil 1,5 hodiny. Jednotlivá hra 20 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 21:44
@hanka.br. píše:
Je nějaký důvod, proč máš potřebu řešit, jaká pravidla mají nastavená v jiné rodině?

Ano. Vynalezli internet a diskuzní fórum je tady taky už několik let. Když se zeptám kamarádek, nedostanu odpověď protože jsou bezdetné, nebo mají miminka. A tady na fóru dostanu desítky odpovědí.

Dneska se tu paní ptala, jestli umře když snědla kousek laku na nehty. Myslím že diskuze ohledně internetu, který je po distanční výuce hodně diskutovaný, má smysl. Jestli máš pocit že ne, vypni upozornění a zapomeň na mě ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3499
18.6.21 21:46

Dcera 9 nemá omezeno časově, ale musí mít udělané úkoly, naučeno a po osmé hodině večer max. o víkendu :-) když je škola, tak ne. Ve finále jsou dny, kdy na telefonu/ntb není vůbec a někdy o víkendu to občas může být i víc jak 3 hodiny, v průmeru teda asi 1-2 hodiny, ona si tam dost stříhá animovaná videa, nebo hraje roblox, ale i si hledá věci co ji zajímají na googlu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6391
18.6.21 21:46

A to ty děti nechodí odpoledne ven, nenavštěvují se s kamarády, nemají žádné kroužky? Kde berou čas hrát 3hodiny na mobilu hry? U nás to zatím není tak aktuální, dceri je teprve 6let. Mobil nemá, jen tablet, taky na něm hraje hry, sleduje videa, ale v podstatě to nemusím omezovat, protože dá přednost jiné zábavě. Určitě bych se nechtela v budoucnu dočkat toho, že bude hodiny dene cucet do mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
18.6.21 21:47

Starší dcera (13) se na počítači jen učí, na mobilu hry nehraje, pouze si píše s kamarádkama přes messenger. Občas nějaké video a písničky. Nemám důvod omezovat.
Mladší (7) chodí na počítač tak třikrát do týdne. Pouští si písničky na youtube, občas si zahraje na déčko webu nějakou hru a sleduje několik online kamer z hnízd různých ptáků. Má k dispozici i starší mobil bez simky, tam občas hraje hry. Ne moc často, ale zato u toho pak chce sedět dlouho, tak se vždy dohodneme, na jak dlouho má mobil k dispozici.
Na počítači či mobilu jsou v době, kdy mají volno. Tedy hotovou přípravu do školy a splněné povinnosti doma. Wifi vypínáme v osm večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
18.6.21 21:49
@Anonymní píše:
Ano. Vynalezli internet a diskuzní fórum je tady taky už několik let. Když se zeptám kamarádek, nedostanu odpověď protože jsou bezdetné, nebo mají miminka. A tady na fóru dostanu desítky odpovědí.Dneska se tu paní ptala, jestli umře když snědla kousek laku na nehty. Myslím že diskuze ohledně internetu, který je po distanční výuce hodně diskutovaný, má smysl. Jestli máš pocit že ne, vypni upozornění a zapomeň na mě ;)

Je zajímavé, jak si lidi umí okecat svou potřebu šťourat se v soukromí druhých a hodnotit ho a ještě ji považovat za užitečnou jako diskuzi o internetu po distanční výuce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54212
18.6.21 22:02

Hry nehraje ani jedno naše dítě. Takže žádný čas. V zimě si třeba něco pouští na YouTube, čtou si a hlavně diskutují se spolužáky. Obě mají od DV noťas v pokoji a používají ho na učení, procvičení. Odpoledne jsou teď furt venku nebo mají stále kroužky. Končí jim příští týden. Přes Messenger mobilizují, kde se potkají a v kolik. Na mobil nemají čas nebo si nevzpomenou večer. Jsme teprve teď šli všichni domů. A rovnou sprcha, zuby a postel. Zítra má být krásně. Takže to bude obdobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70095
18.6.21 22:15
@Kelsey píše:
Hry nehraje ani jedno naše dítě. Takže žádný čas. V zimě si třeba něco pouští na YouTube, čtou si a hlavně diskutují se spolužáky. Obě mají od DV noťas v pokoji a používají ho na učení, procvičení. Odpoledne jsou teď furt venku nebo mají stále kroužky. Končí jim příští týden. Přes Messenger mobilizují, kde se potkají a v kolik. Na mobil nemají čas nebo si nevzpomenou večer. Jsme teprve teď šli všichni domů. A rovnou sprcha, zuby a postel. Zítra má být krásně. Takže to bude obdobné.

Ale tak jasně, že je mraky dní, kdy na mobilu nejsou ani minutu. Pak spousta dní, kdy, na tom jen jsou na whatsappu/spotify… Psala jsem o limitech, co mají nastavené. Někdy je využijou, často ne. Zejména ted po uvolnění paří minimálně. Dny, kdy byli celé dny doma, nedalo se nikam, to využili častěji, ani se jim nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat