Kolik hodin působí ibalgin a podobné léky?

682
9.2.20 08:30

Kolik hodin působí ibalgin apod?

Ahoj všem,
Taková trochu netradiční otázka - pokud si vezmu ibalgin 400, jak dlouho tlumí bolest v těle? Lékaři je doporučeno mít mezi prášky 4-6 hodin pauzu, je to tedy doba, kdy jeho účinnost vyprší?
Díky moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3137
9.2.20 08:48

Říká se, že 4 hodiny. Ale… Podle mě záleží na mnoha okolnostech. Při těžkém zánětu zvukovodů (chtěla jsem umřít), mi ibalgin tlumil bolest maximálně hodinu a pak další tři jsem trpěla jak zvíře, než jsem si mohla vzít druhý lék. Ale to byl, řekla bych, extrém. Třeba při chřipce mi zabírají léky delší dobu i těch šest hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69968
9.2.20 08:48
@Janina B1 píše:
Ahoj všem,
Taková trochu netradiční otázka - pokud si vezmu ibalgin 400, jak dlouho tlumí bolest v těle? Lékaři je doporučeno mít mezi prášky 4-6 hodin pauzu, je to tedy doba, kdy jeho účinnost vyprší?
Díky moc :kytka:

Jak kdy, jak silná bolest, horečka, citlivost jedince, lokální dostupnost léku.
Třeba paralen nějak na naší rodinu celkově funguje blbě, málo. Ïbalgin mě někdy vydrží na bolest i 8-10 hodin. Ale při nějaké těřší nemoci na horečku třeba jen 3,5 hodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
9.2.20 08:52

Mně právě na bolesti od začátku tohoto týdne zabíral tak sotva na hodinu, první den jsem se naládovala (blbka) až ni bylo zle od žaludku, pak to bylo pomalinku a pomalinku lepší - a dnes si vezmu jeden v noci a jeden odpoledne (když začnu pociťovat příznaky) a právě mě překvapilo, že o bolesti nevím mezitím… Dá se tedy předpokládat, že již ustupuje, že?
Nějaká hloupá viróza - na obrovské bolesti hlav normálně netrpím, ale teď to bylo peklo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
9.2.20 08:55

Jinak je pravda, že lék má tkzv. stropové množství? Tzn. jedna pilulka 400? A když si vezmu dvě je efekt stejný, nebo?
Jedna známá mi říkala, že ji zaručeně zaberou jen 2×400 najednou, což ji tedy musí odpálit orgány na měsíc… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3137
9.2.20 08:55

@Janina B1 Zřejmě už nemoc ustupuje a léky lépe zabírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
9.2.20 08:56
@Murka píše:
@Janina B1 Zřejmě už nemoc ustupuje a léky lépe zabírají.

To by bylo super! Bylo to trápení… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17376
9.2.20 09:06

To záleží na tom kolik tuku máš v těle a jaký máš metabolismus, jak jsi na tom psychicky a jak zaměstnáš hlavu (když si něčím zaujatá, tak si bolesti všímáš víc, než když ležíš v posteli a nudíš se). Plus pokud si vezmeš lék na lačno a zapiješ ho kávou a nebo silným černým čajem, tak pochopitelně působí rychleji, než když si ho dáš po obědě. (a ibuprofen nechceš jíst na prázdný žaludek - příliš dráždí)

Ale něco mezi 3-6 hodinami.

Pokud si vezmeš dvě pilulky, tak pochopitelně působí silněji,.

Co ovšem můžeš dělat je krátkodobě (tedy ne déle než čtyři, pět dní) střídat nesteroidní léky - tedy nejsnáze ibuprofen s paracetamolem (ibalgin/paralane) - jedna se tím zvyšuje šance, že nepřekročíš maximální denní dávku (1200 mg ibuprofenu 3000 mg paracetamolu) ale ony zároveň působí synergicky - tedy že společně fungují lépe.

Pokud bys je měla jíst déle, než 4 dny, tak chceš raději zajít k lékaři. Dlouhodobé užívání poškozuje trávicí trakt - jak stěny a hrozí vředy a podobné radosti, tak narušuje složení střevní mikroflory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51887
9.2.20 09:09

@Ou
U paralenu je max. denni davka 4g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
9.2.20 09:11
@Ou píše:
To záleží na tom kolik tuku máš v těle a jaký máš metabolismus, jak jsi na tom psychicky a jak zaměstnáš hlavu (když si něčím zaujatá, tak si bolesti všímáš víc, než když ležíš v posteli a nudíš se). Plus pokud si vezmeš lék na lačno a zapiješ ho kávou a nebo silným černým čajem, tak pochopitelně působí rychleji, než když si ho dáš po obědě. (a ibuprofen nechceš jíst na prázdný žaludek - příliš dráždí)

Ale něco mezi 3-6 hodinami.

Pokud si vezmeš dvě pilulky, tak pochopitelně působí silněji,.

Co ovšem můžeš dělat je krátkodobě (tedy ne déle než čtyři, pět dní) střídat nesteroidní léky - tedy nejsnáze ibuprofen s paracetamolem (ibalgin/paralane) - jedna se tím zvyšuje šance, že nepřekročíš maximální denní dávku (1200 mg ibuprofenu 3000 mg paracetamolu) ale ony zároveň působí synergicky - tedy že společně fungují lépe.

Pokud bys je měla jíst déle, než 4 dny, tak chceš raději zajít k lékaři. Dlouhodobé užívání poškozuje trávicí trakt - jak stěny a hrozí vředy a podobné radosti, tak narušuje složení střevní mikroflory.

Super, děkuji za parádní objasnění. :-)
A jestli se ještě mohu zeptat - proč mi lék na začátku zabral sotva na hodinu a naopak teď necítím bolest i třeba 12 hodin? A jak je to se stropovým množstvím - konkrétně u ibalginu? Funguje to tak, že 400mg je hranice a víc už tělo “neucítí”?
Moc díky ještě jednou :srdce: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69968
9.2.20 09:17
@Baba píše:
@Ou
U paralenu je max. denni davka 4g.

A nefungují synergicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51887
9.2.20 09:20
@Lama Lama píše:
A nefungují synergicky.

Ja do toho uz nechtela rejpat :D

@Ou
Co vlastne delas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4187
9.2.20 12:28

A ibuprofen muze byt denni maximalka az 2,4g ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17376
9.2.20 12:33
@Lama Lama píše:
A nefungují synergicky.

No vzhledem k tomu, že se o synergii paracetamolu a NSID popřípadě dalších léků publikuje, tak jako spíš jo.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16480830
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28673701
https://www.hindawi.com/…2012/612519/

ad libitum, ad sanitatem

Jinak dávku mám zafixovanou 3g, je li to 4g, tak to ničemu neuškodí - obráceně by to bylo horší :-D

Jinak nejsem zdravotník a i kdyby se lidi na anonymním foru za zdravotníky vydávaly, tak furt to je jen internetové forum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1016
9.2.20 12:56

@Janina B1 : proboha nestraš, já když mám migrénu, tak musím vzít 3 ibáče 400, jinak nezaberou… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat