Kolik je HRNECEK?? Recepty...

Anonymni
29.6.09 22:05

Kolik je HRNECEK?? Recepty...

Ahoj.Prosim o radu. Na recepty.cz jsem nasla recept na babovku, ovsem vse je uvedeno v hrneccich. Kolik je 1 hrnecek? Jsem v cizine a nemam tuseni jak velky hrnecek maji na mysli. Poradite?
Diky,Janina.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2724
29.6.09 22:13

Hrnek je 200-250 ml. Pokud je v receptu vše uvedeno v hrncích tak je to fuk, jde prostě o poměr, sečti si akurát celkový počet hrnků a zvaž jestli se ti to vejde na pekáč nebo do formy.
Pokud jsou v receptu zakomponovány i míry jiného druhu, např. něco v g, vejce na kusy, tak může být problém, je potřeba vyzkoušet.
I pro existenci tak málo exaktních měr se raději vyhýbám pečení, naštěstí můj muž z toho těžkou hlavu nemá a peče i podle receptů výborně, teď zrovna dozrály třešně, vyštrachal někde na netu hrnkovou buchtu a la bublanina a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
29.6.09 22:13

Běžný je 250 až 300 ml. Důležité je používat na všechny suroviny stejný :wink: , a v závislosti na velikosti hrníčku použít vhodnou velikost formy. Já většinou dělám hrnkové buchty z 250ky 8) . J*

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
29.6.09 22:16

Holky -diky moc! Ja to tipovala na tech 250g. Tak to vyzkousim a uvidim. DIKY MOC!!!

• Citovat
  • Nahlásit
50730
29.6.09 23:00

Tak já mám odměrku, kde jsou na jedné straně hrnky a na druhé ml a vychází to tak na 235 - 240 ml :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
30.6.09 01:17

ahoj, tak hrnek je 250 ml. To už mě kdysi učila máma :wink: Tak tomu je i ve starých receptech - mám jich hodně po babičce a i prababičce. Jen v jednom receptu je hrnek 200 ml (hmmm … skvělá šlehačková bábovka od mé pratety :D ) Mám i odměrky, kde člověk neznalý nebo nejistý zjistí, kolik je čajová lžička (ČL), PL (tedy polévková lžíce) a samozřejmě i hrnek - největší odměrka má 125 ml a u ní je napsáno 1/2 hrnku :wink:
Mám i pár hrníčkových kuchařek a tam je všude také hrnek 250 ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36183
30.6.09 07:38

Já taky beru hrnek jako 250 ml, tak mě to učili. Ale naštěstí na malých rozdílech při vaření moc nezáleží, není to chemická laboratoř.

Obecně preferuji udávání váhy v gramech, protože mám šikovnou váhu a u lžiček nikdy nevím jak velkou, s kopečkem, bez kopečku atd… to můždě dělat až dvojnásobek.

Nicméně manžel si koupil kakao a tam je uvedeno, že do hrníčku si máte dát 15g kakaa :-))) tak tady by zrovinka ty lžičky mohly být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
30.6.09 07:45

jojo, taky si myslím, že jde hlavně o zachování poměru, když se na celý recept použije hlavně jeden a ten samý rozměr hrnku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18640
30.6.09 09:17

Také si myslím, že hrnek je 250ml, používám tuhle metodu docela často a nikdy jsem neměla problém… A jeden bonusový recept na tu třešňovou bublaninu:
1hr pol. mouky
1hr hr. mouky
1hr cukru
1,5 hr mlíka 0,5hr oleje
1 vajíčko
1prdopeč (prášek do pečiva)

třešně vypeckujem a pak naházíme na těsto(pro dospěláky můžou být i s peckama)Pečeme cca 30-40min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama