Kolik je mateřská OSVČ 2016

53
24.5.16 18:05

Kolik je mateřská OSVČ 2016

Ahoj holky jsem bezradná jsem osvč (červenec ) budu třetí rok zálohy měsíčne platím na sociálním 1972,– zdravotním 1823,– a jsem v 9. Týdnu těhu, holky prosím o radu kdo ví kolik budu pobírat mateřskou popřípadě porodné? Zisky mám v daňovce minimálnî, děkuji za typ rady a zkušenosti děkuji… :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

55064
24.5.16 18:09

@All18 na PPM je nárok pouze v případě, že si OSVČ platí nemocenské. Ale jak se přesně počítá výše PPM u OSVČ nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
24.5.16 18:42
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29031
24.5.16 19:52

Jestli si k tomu neplatis nemocenské, tak nedostaneš nic :think:
Jinak jsou to cca 4000 pri tech nejnižších platbách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.16 10:54

Platím si jako OSVČ minimální zdravotní již více jak rok. Pomohu si nějak když se nechám 1-2 měsíce před porodem zaměstnat? Resp. zda se i tak bude počítat PPM ze zaměstnání i když je tak krátké? Díky za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
6293
17.6.16 11:13

Aby jste měla nárok na PPM tak si musíte platit nejen zdravotní, ale hlavně sociální a nemocenskou a to po určitou dobu. Zavolejste na sociálku, tam Vám všechno řeknou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.16 11:18

Omlouvám se, špatně jsem to napsala sociální a nemocenskou si platím tak abych na PPM dosáhla.

• Nahlásit
  • Citovat
andreaandrejka
17.6.16 13:06

Musíš si platit sociální, zdravotní + k tomu ještě nemocenské. Ty píšeš, že si platíš jen zdravotní a sociální. Jestli si neplatíš i nemocenské tak nemáš na mateřskou nárok a budeš hned pobírat rodičák.
Měsíc nebo dva před porodem tě těžko někdo zaměstná.

• Nahlásit
  • Citovat
17.6.16 13:22

Já si jako osvč platila nemocenské maximální dle mého příjmu-asi 500,– měsíčně, víc nedovolili… asi půl roku, šla jsem tam po otěhotnění..a ani tak jsem na mateřskou nedosáhla, to musíte platit několik let nepřerušovaně-já třeba teď poslala platbu se zpožděním a prý se mi ty platby jakoby vystornují, takže zase na mateřskou začínám od nuly, musí jim to chodit fakt přesně.. jinak místo mateřské jsem ale dostala nemocenskou-tu vypočítali na základě daňového přiznání a posílané výše nemocenského-to poradí paní na sociálce… nemocenskou lze před porodem podle stavu-já šla 3tt před porodem a po 6ti nedělí se ukončuje-pak jdeš na pracák a žádáš rodičovskou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
17.6.16 14:43

Mám možnost se nechat zaměstnat (v rodinné firmě). Jde mi spíše o to zda bude se bude počítat PPM ze zaměstnání. Dříve tuším muselo být 6 měsíců v zaměstnání, ale to bylo v době kdy to nebylo PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21283
17.6.16 14:58

Další podmínkou nároku na tuto dávku je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM.

Z toho vyplývá, že pokud jsi rok účastna nemocenského pojištění, tak nárok na PPM máš.

Výše PPM činí 70% redukovaného denního vyměřovacího základu za kalendářní den.

Denní vyměřovací základ se u PPM zjistí tak, že se započitatelný příjem zúčtovaný v rozhodném období (zpravidla období 12 kalendářních měsíců před kalendářním měsícem, ve kterém zaměstnankyně nastoupila na mateřskou dovolenou) dělí počtem „započitatelných“ kalendářních dnů připadajících na toto rozhodné období.

Takže zaměstnání může PPM zvýšit. Čerpáno je z www.cssz.cz :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
17.6.16 18:27

Děkuji, jestli dobře chápu průměr se bude počítat z hrubého příjmu tedy 10 měsíců z OSVČ + 2 měsíce zaměstnance (V případě že skončím OSVČ a nastoupím na 2 měsíce jako zaměstnanec)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
15.7.16 08:56

Jsem také osvč vše jsem si plánovala a počítala nikdy se mi mateřská nevyplatí nejlepší je nechávat si penízky bokem a čerpat našetřene nebo poslat manžela na mateřskou a zároveň i do práce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama