Kolik je přiměřené kapesné manželce?

Anonymní
20.1.20 19:24

Kolik je přiměřené kapesné manželce?

Ahoj, máme s manželkou takový menší spor. Jde samozřejmě o peníze. Můj příjem je 40 000 Kč v čistým. Manželka vydělá 30 000 Kč taktéž v čistým. Bydlíme v jejím bytě, takže nájem nic a platíme jen za energie. Jídlo kupuji já tak z 2/3. A sport spočívá ve výši dalšího příspěvku na domácnost z mé strany. Kolik je dle Vás přiměřené, aby ještě dostávala? Nebo jinak - kolík by ji mělo zbyt pro vlastní potřebu. Jinak doplním, že když jdeme na večeři, tak to platím 3/4 já. Osobně se mi vůbec nelíbí model, že muž má platit úplně všechno. Chapu ho ve společnosti, kde si ženy nevymohly stejný práva a kde panuje diskriminace. Tam, kde se žena stará zcela o domácnost, ale nechápu ho v ČR.
Děti zatím nemáme!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

655
20.1.20 19:28

Podle mě je přiměřený společný účet, kam chodí obě výplaty a oba manželé mají dispoziční právo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2930

Polovina vseho. (Ale jinak jestli vydela 30 cisteho, tak prece nepotrebuje kapesne jeste)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20270

Mám pocit, že jste asi nepochopili, jak je to v manželství s penězi - ty jsou totiž společné, takže nic neplatíš ze svého, jsou to vaše společné peníze. Ano, dokonce i tvá výplata spadá pod společné jmění manželů - a stejně tak její.
A už vůbec nechápu, proč jste se brali :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6729
20.1.20 19:29

Neporadím, s mužem jsme si nikdy nic nepočítali a kapesné jeden druhému nedáváme, žijeme přece společně a máme společné. V modelu, co popisujes, bych nežila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14390

Pro mě manželství znamená společné finance a ne já mám tolik a druhý tolik, já platím tohle ona zas tamto :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23392

A proč to dělíte na moje a tvoje a nedáte to na jednu hromadu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
20.1.20 19:30

My jsme manželé, rodina, nedělime penize na moje a tvoje, vse je nase, nikdo nema kapesne… boze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
20.1.20 19:31

Pro vlasní potřebu by měla mít minimálně tolik, co ty.
„Kolik je přiměřené kapesné“ mi připadá maximálně urážlivé, zvlášť když bydlíte v jejím bytě, „takže nájem nic“… Titulek by mohl být, kolik je přiměřené kapesné pro vás oba, jste manželé, měli byste mít stejnou životní úroveň bez ohledu na to, kolik kdo vyděláváte. Jestli to chceš mít „spravedlivé“, sečti co platíš ty, co platí ona, k tomu co platí ona přičti tržní nájem a zjistíš, kolik bys jí měl přispívat ze svého platu za to, že bydlíš zadarmo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691

Kapesné manželce :mrgreen: TVL to je vtipný. Bydlíš u ní zadarmo, nemusíš platit díky jejímu bytu nájem, ale nelíbí se ti model, že muž všechno platí. TVL tebe bych chtěla mít doma. A až bude manželka 3-6 let doma s jedním či dvěma dětma odkázaná jen na tvůj příjem, tak uděláš co? Strašný tohle. Takže model, peníze na jednu hromadu, zaplatit povinné platby, na jídlo, kolik měsíčně ušetříte, na zábavu, říct si, kolik si každý necháte pro svou potřebu, zbytek šetřit. Ale tobě se nelíbí, že za ní máš platit jídlo, ale náramně se ti líbí bydlet u ní bez nájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Bud rad, ze jsi nevyfasoval tohle https://www.emimino.cz/…stvi-378694/ :P

BTW, byt je zeny, kolik by tak bylo trzni najemne? Plati zena hypo?

Příspěvek upraven 20.01.20 v 19:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4099
20.1.20 19:32

Kolik máš představu TY aby ti zbylo ze svých 40tis pro svoji potřebu??? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12736

Hodte to vsechno na jednu hromadu, ze ktere to pak berete a mate po sporu a hadkach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1993

Zalozte si účet, kam budete posílat každý určitou částku peněz a z toho platte všechny poplatky a jídlo. Z toho popisu moc nechápu co všechno kdo platí, ale jste manželé tak máte společně jmeni.

Příspěvek upraven 20.01.20 v 19:35

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 19:35

Počkej, když mluvíš o manželce? Tak to je jasný. Máte dohromady 70.000,–. Jestliže je to její byt z doby před sňatkem, tak to máš trochu pech, na ten nemáš nárok. Ale jinak si vše dělíte rovným dílem. No a jestli nakupuješ nebo platíš večeře ty, nebo žena, je fakt jedno. Právně je to že společných peněz. Přepni si to trochu v hlavě, bude se ti líp dýchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama