Kolik jídel denně v 7měsících?

161
29.7.13 21:03

Kolik jídel denně v 7 měsících

Ahoj,

ráda bych se zeptala, zda naše dítko, kterému je necelých 7 měsíců nemá příliš málo jídel denně. Na nic si tedy neztěžuje a prospívá dobře, ale ted jsme zjistili, že nepotřebuje už v noci papat a stačí mu jen dát napít čaje, kterého za den vypije opravdu hodně. Když jsou horka tak cca 600 - 700ml jinak tak těch 400-500ml za 24 hod. Jinak náš jídelníček je zatím takto:

5:OO - kojení (vypije cca 200ml)
9:30 - ovocná přesnídávka 150g (je to docela dlouhá prodleva, ale je tak zvyklý, dřív spal až do těch desíti, ted spí tak do půl deváté a tu hodku si ještě chce hrát a pak papat)
12:30 - masozeleninový, nebo jen zeleninový příkrm 150g
16:00 - kojení cca 200ml
19:30 - kojení cca 200ml

Pak už jde spát a řekne si v těch 5h a pak ještě spí do těch 8 - 8,30 ráno. Za den tedy vypije hodně čaje, často si o něj říká, má čajík moc rád. Nevím, jestli toho není málo a taky jak pokračovat dál. Někdy, když musíme někam vyrazit, tak prohodím přesnídávku za dopo kojení a dopoledne kojím a přesnídávku dám odpoledne, protože ho můžu krmit kdekoliv i ve společnosti. Nevím co dál, z jogurtu mu je na blinkání, tak nevím čím to obměnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11341
29.7.13 21:10

Moje dítě je na příkrmech od 4 měsíců a má to tak, že během dopoledně má UM pak kolem 11 masozeleninu, odpo má ovoce nebo přesnídávku nebo jogurt, navečer má kaši nebo jogurt s banánem a piškotama, teď zkouším pečivo s máslem a zeleninu. Přes den někdy nějakou tu 80ml na docvaknutí a čaj. Jinak ještě má křupky nebo rohlík. Je mu teda o měsíc víc, ale ty 3 jídla denně má od půl roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755
29.7.13 21:14

@iva-svist Stejný věk, skoro stejný jídelníček, jen časy jsou trochu jinak. 5× denně jí už někdy od 3 měsíců a hodlám to tak nechat už napořád, postupně nahradím snídani kaší nebo corn flakes a odpolední sváču pečivem s nějakou bílkovinou anebo jogurtem, pudinkem, Lipánkem atd.

• Nahlásit
  • Citovat
2962
29.7.13 21:15

@iva-svist co třeba přidat kaši místo kojení, pokud chceš, já bych ale asi ještě kojila, pokud je spokojený a neřve, že mu už mlíko nestačí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755
29.7.13 21:17

Jinak si myslím, že můžeš vesele obměňovat to ovoce a zeleninu, hlavně teď v sezoně. A když mu dělám ovoce (rozvar), nasypu mu do toho i půl hrsti ovesných vloček.

Náš junior už má 2 zuby, tak jsem mu nedávno dala žužlat kus housky a byl z toho nadšenej. Ale samozřejmě se z toho ještě nenají, jen chci, aby se začal sám učit manipulovat s jídlem.

• Nahlásit
  • Citovat
161
29.7.13 21:26

Já mu do těch přesnídávek, které si dělám sama dávám pár drcených piškotů. Mudra mi to normálně doporučila, abychom už tím trochu přivykali na lepek. Nechci mu dávat kupovanou kaši. Vše si dělám sama, jsem asi divná, ale mám pak lepší pocit. Jen nevím jak udělat kašičku, respektive v čem, třeba ovesnou. Mléko nemůže a v sunaru to nepůjde. Nesnáší UM, pokoušeli jsme se ho k tomu přesvědčit, ale jak cítí UM tak hysterie, to raději nebude jíst :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
29.7.13 21:35

@iva-svist
tak nevim, jestli piskoty jsou lepsi nez kupovana kase :roll:
ono jde krome slozeni i to, ze piskoty jsou sladke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.13 21:35

Ahoj, tohle jsem nedávno taky řešila, jestli dcera nemá málo :), nijak ale nestrádá, takže jsem to řešit přestala. Teď mi dokonce přijde, že je trošku vypapaná :D. Je jí 8 měsíců. Ráno má 200ml mléka, kolem desátý 150g ovocné přesnídávky (někdy přidám rozemletý piškot nebo dětskou sušenku), v jednu 150g masozeleninového příkrmu, kolem čtvrté jogurt, v půl šestý jí dávám 60-90ml mléka protože jogurt jí do večeře nezasytí a večer po sedmé 270ml kaše. Čaje vypije za celý den tak 300ml, když není vedro. Čím nahradit jogurt neporadím, taky bych nevěděla, kdyby mi ho nejedla. Jedině zase přesnídávku. Od 8. měsíce jsem někde viděla dětské pudinky (myslím Nestle).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755
29.7.13 21:43
@Ali-Ali píše:
@iva-svist
tak nevim, jestli piskoty jsou lepsi nez kupovana kase :roll:
ono jde krome slozeni i to, ze piskoty jsou sladke.

A ovoce není sladké? Ta troška cukru ve dvou piškotech za den mu nějak ublíží?

• Nahlásit
  • Citovat
11133
29.7.13 21:46
@adam755 píše:
A ovoce není sladké? Ta troška cukru ve dvou piškotech za den mu nějak ublíží?

mezi cukrem v ovoci a pridanym cukrem ve vyrobcich je celkem rozdil ;)
jinak ne, 2 piskoty neublizi, pbzvlast pokud jinak je vse zdrava strava. me spis zarazilo to - nechci davat kupovanou kasi, tak davam kupovane piskoty.
ja teda radeji tu kasi (neslazenou). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755
29.7.13 22:10

@Ali-Ali třeba je to z finančních důvodů? Mně na tom nic zvláštního nepřijde, taky nehodlám kupovat tu klasickou kaši a už vůbec ne na noc, připadá mi to jako pěkná hovadina nacpat děti na noc moukou (neslazená kaše vlastně není nic jiného), kaši budu dělat občas ovesnou na snídani, stejně jako si ji dělám i pro sebe.

Piškoty mi naopak připadají pro dítě prima na žužlání nebo zahuštění dopolední přesnídávky, k čemuž je vlastně používá i ta přispěvatelka nad námi :)

• Nahlásit
  • Citovat
29.7.13 22:55

Ahoj, já mám 8 měsíční cácorku a máme to takto:
Kolem 4-6 hod. kojení a spánek
kolem 8-9 hod. kojení - to už vstáváme
mezi 10-11 hod. přesnídávka
13-14 hod. zeleninka nebo masozeleninka cca 190g
16-17 hod. kojení a někdy jogurt od Nestlé / bílé jogurty moc nechce /
19 - 20 hod. kaše z cca 80 ml vody / víc by nesnědla /
21 hod. kojení a usíná u toho. Čaj moc nechce - dá tak 150 ml za den, víc ne a to jí ho nutím po lžičkách. Kojení je někdy delší, někdy si jen cucne - asi na žízeň.
Prospívá dobře, akorát stolička je tuhá - nadře se chuděrka :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
30.7.13 17:50

@Ali-Ali …není to nic proti té kaši, jen se mi prostě to složení tolika nelíbilo. Neříkám, že piškoty jsou světové.

Jinak asi jsem divná, ale já cukr až tak moc neřeším. Já přislazuji i příkrmy, když jsou uplně bezchutné. Ano, jsem matka zabiják či co. Já pila s každou dávkou sunaru dvě kostky cukru a jsem zcela normální a štíhlá holka. Jen mám raději když tu dávku kontroluji, vím přesně co jsem do vlastního příkrmu přidala a kolik nic víc. Jsem hold asi divná. Navíc na začátku jsem kupované příkrmy zkusila a malý je vůbec nechtěl. Přemýšlela jsem, že bych uvařila domácí ovesnou (respektive dávat jen ten blemcavý šlem od vloček, tak to dělala máma mě), ale nevím jestli ji můžu jen ve vodě. Když ji uvařím v UM tak to nesní, protože náš prcek UM prostě nesnáší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama