Kolik jídel za den má váše školní dítě?

126
17.6.15 16:00

kolik jídel za den má váše školní dítě?

Všude se píše kolik jídel sní naši drobečci a co naši školáci?
Jak vám jí?
Kolik jídel mají denně?
Jí pravidelně?
Jasně, někdy kolem roku se zavádí nějakých 5jídel denně a mělo by to být stejné jako u dospěláku.
Dcera jí někdy i 7× za den. Příjde mi jako malá kyselina, ikdyž to na ní vidět není.
Jí takhle:
Kolem 6:45 má snídani-lupínky s mlékem,
ve škole má většinou malou svačinku kolem 8:45,
pak školní oběd v 11:15.
Když příjde ze školy, tak jí ve 14:00 zase menší sváča,
kolem 17.hodiny má večeři-podobnou obědu.
ve 20:00hodin skuhrá, že má hlad, tak si sní třeba jen jogurt s rohlíkem-vlastně 2.malá večeře :)
Vychází to 6jídel za den, ale někdy jí třeba opravdu i 7× za den.
Nemlsá, že by jen chodila a jedla třeba sušenky a tak, to bych se nedivila, že má potom stále hlad. Jí normálně.
Vyhovuje jí to, ale zaráží mě, že někdy jí po 2hodinách, málokdy vydrží 3hodiny bez jídla :D
Vypadá jako žížalka, má v 8letech 128cm a 22kg.
Ráda se hejbe, takže snad je to normální, protože to vyběhá:)
Jak to mají vaše školáci? Kolikrát jedí?
Kamarádky dcera stejně stará jí jen 4denně a vyhovuje jí to :)
Netrápí mě to, ale zajímá jak to je jinde, díky všem :potlesk: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.6.15 16:07

Jíst by se mělo minimálně pětkrát denně, ať dospělí nebo děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13699
17.6.15 16:09

Ve skole maji obed v 11:15? To maji nejake kratke vyucovani ne. Ja mam 9 letou dceru a ve skole konci ve 12:35 a pak maji teprve obed.

Jinak vetsinou snidane, svacina, obed, svacina, vecere - druha vecere kdyz ta prvni je brzy, ale az na vyjimky po 19 hodine uz nejedi. Jdou se vykoupat a ve 20 hodin jsou v posteli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20081
17.6.15 16:12

5 - 6 jídel denně - odpolední svačina se někdy „namnoží“. Ale popravdě - když se já sama navečeřím už v 17:00, tak ve 20:00 bych nejradši vyžrala ledničku (nejlépe i u sousedů). Podle mě je to na večeři moc brzo. Děti mi večeří v 18:30, spát chodí ve 20:00 a v pohodě. A to mají spotřebu jak malý cirkus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
17.6.15 16:13
@Františka85 píše:
Jíst by se mělo minimálně pětkrát denně, ať dospělí nebo děti.

jsem ráda, pro takový názor ;) :palec: :palec: :palec:
Taky jím většinou 5× denně, ale spíše se s tím setkávám, že lidi se diví, že stále něco jíme a nevydržíme třeba aspon 4hodiny bez jídla. Sama ze sebe vím, že po 3,5 hdinách po hlavním jídle mi začíná být špatně a když si nezakousnu aspon bebe sušenky, které často nosím vždy u sebe, tak mám opravdu mžitky před očima :nevim: V práci třeba kolegyně vždy kroutily hlavou, že stále něco jím, že jim stačí snídat káva, k obědu nějaký jogurt a k večeři si vždycky něco ukmochtily :nevim: Tohle nechápu, já když neposnídám, tak i když potom mám ještě nějakou malou svačinku před obědem, tak stejně po obědě dostávám vlčí hlad 8o, takže bez snídaně ani krok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9166
17.6.15 16:15
@neumisa píše:
5 - 6 jídel denně - odpolední svačina se někdy „namnoží“. Ale popravdě - když se já sama navečeřím už v 17:00, tak ve 20:00 bych nejradši vyžrala ledničku (nejlépe i u sousedů). Podle mě je to na večeři moc brzo. Děti mi večeří v 18:30, spát chodí ve 20:00 a v pohodě. A to mají spotřebu jak malý cirkus.

Vidím to úplně stejně. Hlavně s tou několika násobnou odpolední svačinou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
17.6.15 16:16
@Jolynka píše:
Ve skole maji obed v 11:15? To maji nejake kratke vyucovani ne. Ja mam 9 letou dceru a ve skole konci ve 12:35 a pak maji teprve obed.Jinak vetsinou snidane, svacina, obed, svacina, vecere - druha vecere kdyz ta prvni je brzy, ale az na vyjimky po 19 hodine uz nejedi. Jdou se vykoupat a ve 20 hodin jsou v posteli.

Vstáváme po šesté, protože vyučování jim začíná v 7:40,
je ve druhé, takže normálně mívají 4hodiny a 2× v týdnu ještě odpolední vyučování.
Jezdí ráno s tatkou v 7:20hodin, mají to jen 5km, naštěstí :)
Dcera chodívá spinkat kolem té deváté, v zimě trochu dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
17.6.15 16:18
@ivašot. píše:
Vidím to úplně stejně. Hlavně s tou několika násobnou odpolední svačinou :D

u nás je to skoro stejné, odpolední svačinka je někdy od 14-16hodin v kuse :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
17.6.15 16:21

To jí ještě málo. Já mám děti neustále za prdelí - mámo, co mi dáš k jídlu, já mám hlad! A to tak dvacetkrát denně :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
17.6.15 16:24

Holky co máte třeba už děti ve škole.. Jak to mají s obědem?? Chodí domů a ještě jí doma..
NO, když jsem si chodila por kluka ve školce po obědě, tak sotva jsme přišli domů, tak mám hlad..
Zajímalo by mě, jeslti je to i u školáků, že sotva se nají- no otázkou je kolik sní ve škole, jestli mají ve zvyku přijít a jíst ještě doma..
Spíš mě zajímá, jestli neni zbytečné dávat prvňáčka na oběd.. budou končit. 11:40.. bez družiny pak půjde domů

Příspěvek upraven 17.06.15 v 16:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
17.6.15 16:24
@neumisa píše:

ono je to u nás tak, že tomu říkáme večeře, je to někdy jídlo jako oběd(teplé, ohřívaný oběd),někdy jen studená večeře, ale je větší, i když je to třeba větší svačinka :))
No jinak dřív večeřela kolem té 19.hodiny a v půl deváté skuhrala, že na ní jde hlad, ikdyž to měla opravdu pravidelně, jenže pak si snědla opravdu jen třeba skleničku přesnídávky, nebo jen hrnek mlíka, takže asi né hlad, ale pocit, že jí vytrávilo 8o :mrgreen: a bála se, že to do rána nevydrží. No a pak se třeba stalo, že se poblinkala v noci, no fakt po 1,5hodině nemohla mít vytráveno :think:
Tohle měla ještě v předškolním věku. No a ted jak je ve škole, tak jsem zavedla těch 6jídel a raději v 17hodin „velké“ hlavní jídlo a pak ještě před spaním, něco zakousnout lehčího, někdy sní půlku jogurtu, nebo si dá jablko a tak, ale prostě musí mít pocit že právě dojedla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
17.6.15 16:25
@Klementyna píše:
To jí ještě málo. Já mám děti neustále za prdelí - mámo, co mi dáš k jídlu, já mám hlad! A to tak dvacetkrát denně :cert:
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
17.6.15 16:35
@kvaček píše:
Holky co máte třeba už děti ve škole.. Jak to mají s obědem?? Chodí domů a ještě jí doma..
NO, když jsem si chodila por kluka ve školce po obědě, tak sotva jsme přišli domů, tak mám hlad..
Zajímalo by mě, jeslti je to i u školáků, že sotva se nají- no otázkou je kolik sní ve škole, jestli mají ve zvyku přijít a jíst ještě doma..
Spíš mě zajímá, jestli neni zbytečné dávat prvňáčka na oběd.. budou končit. 11:40.. bez družiny pak půjde domůPříspěvek upraven 17.06.15 v 16:25

no ve školce jedla kolem té 11:30-11:45hodin a když jsem si pro ní někdy přišla po obědě, tak bych řekla, že kolikrát se stalo, že i hodinu po tom obědě skuhrala.
Ptala jsem se učitelky, jestli dcera obědvá, že si stěžuje na hlad a říkala že jí dobře a hlavně se v tom nedrápe, jako jiné děti, tak kam to dává, to fakt taky nechápu.
No ještě můj názor, ve škole to máme stejné, je to ta samá škola, jen trošku porce se pochopitelně změní, ale myslím si, že děti toho sní třeba málo, než doma, nebo jsou to opravdu malinké porce a pak jim rychleji vyhládne, nevím. Třeba u nás ve škole vím, že dcera je louda, vždycky byla a místo toho, aby jedla a přichvátatla, že je honí čas(odpolední vyučování, nebo jen kamarádi ve družině)tak třeba nedojí vše.
Ale je fakt, že kuchařky mi dceru chválí, že jí dobře, tak nevím kde je zakopaný pes :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
17.6.15 17:29

Syn je celkem nezravka, ale s nastupem do skoly se zlepsil. Je druhak, vstava v 7:00, snidani vetsinou sni, jen jak byla ta vedra tak chtel jenom kakao nebo caj. Svacinu dostava dvojitou, co nesni o velke prestavce dorazi odpoledne v druzine nebo na krouzku. Maji 5 hodin takze obed nejdriv ve 12:45. Jidelnicky spolu vzdycky predem prohlizime aby si mohl vybrat, ale kolik toho opravdu sni nevim. Domu chodi mezi 16-16:30. To si vetsinou da sváču a vecer uz pak nic nechce, treba jenom zakys nebo kakao. A kdyz ma odpoledni program treba az do sesti tak si tu večeři v pohode da.

• Citovat
  • Upravit
20081
17.6.15 18:43

S tím dojídáním se po školkovém/školním obědě - to je docela časté a není to dáno tím, že by byli moc malé porce. Z dětí prostě spadne školní povinnost a uvolní se místo na hlad. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama