Kolik jste dostali dohromady peněz na svatbě?

222
22.5.18 17:55

Kolik jste dostali dohromady penez - svatba?

Ahoj holky.
Plánujeme příští rok svatbu, pro cca 40 lidí, jsme velká rodina. Chtěla bych se zeptat těch, které jsou už vdané, kolik peněz se vám vrátilo zpět dary? Popř co jste dostali jako svatební dary?

Děkuju! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Huk
624
22.5.18 18:08

My měli domácnost zařízenou, požádali jsme o peníze a většinou je dostali. Záleží na tom, kolik má kdo peněz. Většinou se dává tak tisícovka z každého páru, který na svatbu přijde. Pro někoho to může být hodně peněz, tak dá míň. Někdo přinese dárek. Rodiče třeba dají naopak víc. Já bych řekla při 40 hostech, že byste mohli dostat tak kolem dvaceti tisíc. Ale jestli ti jde o prachy, tak se vdej na úřadě v oddací den jen se svědky, to vyjde asi na litr. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 18:08

@Nyana prosím anonym osobní info o penězích. Měli jsme také 40 lidi, vesměs příbuzní, kamarádů bylo asi jen 6. A z vybraných peněz se nám svatba nezaplatila(ne že bychom to chteli), ale nechtěli jsme vecne dary. Blízkým příbuzným jsme platili i ubytko a ti ve finále dali nejméně (ne, že by na tom záleželo, ale me to dost zklamalo, platili jsme jim full víkend a ani jeden den nepřišli ba snídani, která byla placena a ještě se ofrnovali nad vším a ve finále ani s ničím nepomohli). Naše svatba byla jedno velké překvapení ve vztazích. Od lidi od kterých bychom vůbec neočekávali pomoc a větší dary ta pomoc a dary prisli a u blízkých lidi přišlo jedno velké zklamání. J.

• Citovat
  • Nahlásit
1272
22.5.18 18:09

@Nyana svatbu jsem rozhodně neplánovala tak, aby se mi výdaje vrátily v darech, ale tak, aby si ji všichni užili a žádný seznam darů ani donešení darů jsem nevyžadovala… Svatba a hostina byla cca pro 40-50 lidí, hodně specifická (na zřícenině, komplet v naší režii), pozvánky jsem dělala sama, jídlo sehnala švagrová od kamaráda, co vaří v restauraci, peklo se prase. Největší dar byl od jednoho svědka - keramické ručně dělané nádobí, který si každý mohl odnést jako výslužku (korbel či kalich, talíř, panák), dary byly spíš symbolické a pro srandu, než hodnotné a vůbec mi to nevadilo. S financováním svatby pomáhali manželovo rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
22.5.18 18:09

@Nyana Na osobu se dávalo asi jeden tisíc, takže od každého tu tisícovku. Od rodiny víc. Chtěli jsme peníze, takže jako hmotný dárek jsme dostali jen drobnosti pro radost. Měli jsme 50 hostů a dostali jsme cca 100 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 18:11

My třeba dostaly z 25lidí peníze jen od babiček a tchýně. Ostatní nedonesli nic. Ani flašku. Vlastně jo, teta mi upekla krásný dort, to beru taky jako dar :srdce: Anna

• Citovat
  • Nahlásit
3397
22.5.18 18:12

@Huk vdávala jsem se skoro před patnácti lety a už tehdy se dávala tisícovka na jednoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
22.5.18 18:14
@Anonymní píše:
My třeba dostaly z 25lidí peníze jen od babiček a tchýně. Ostatní nedonesli nic. Ani flašku. Vlastně jo, teta mi upekla krásný dort, to beru taky jako dar :srdce: Anna

jj, jeden kamarád nám nechal upíct dort, jiný dohodil kytky za levněji… ale peníze jsme nedostali skoro žádné a nijak mi to nevadilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
22.5.18 18:15

Rok 2014, 8 hostů, 33t

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14000
22.5.18 18:18

Nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 18:19

70 hostů, cca 130 tisíc - někdo nedal nic, bratři třeba 15 a 20 tisíc, takže to fakt není vypovídající…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.18 18:20

Vdávala jsem se před měsícem, 27 lidí, skromná svatba. Nejvíc peněz dal tchán a moje mamka. Ti nám ale obálku dali asi měsíc před svatbou (v den svatby pak jen kyticku a malý dárek pro děti). Ve finále se nám vrátilo, co jsme do svatby dali. Ale nutno podotknout, že máme štědrou část rodiny, manžel je jedináček - takže tchán nešetřil a dost kamarádů tedy překvapilo s finančním darem. Jinak my dáváme na svatbách tisícovku na osobu.

• Citovat
  • Nahlásit
71
22.5.18 18:23

Svatba rok 2013, asi 35 hostů, stálo nás to kolem 75 tis.,na darech jsme dostali asi 90 tis. +nějaké drobnosti ( polštáře, povlečení).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Huk
624
22.5.18 18:29

@EmmaAnna
Ono asi záleží i jestli je to velké město nebo vesnice a kolik hosté vydělávají. Nechci úplně psát o nižší nebo střední třídě, ale prostě když si bere řidič VZV holku z balení a na svatbě budou jejich kamarádi z mokrý čtvrti, tak to bude jiné, než když to bude svatba dvou právníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5775
22.5.18 18:41

Před 9 lety. Hostů 25cca a dostali jsme přes 70 tisíc. Plus celou svatbu platili komplet moji rodiče. Platili opravdu vše, včetně obleku ženicha :mrgreen: vtipný byl jeho bratr, ten nám nedal ani párátka. Zato komandoval číšníky, že chce ze skladu další alkohol a další mísu tataráku. Nakonec se chtěl předvést a u stolu nahlas prohlásil, že nám koupí letenky do země, kde zrovna žil. Že přiletíme za ním na dovolenou. Nikdy jsme je neviděli :mrgreen: ani jsme tomu nevěřili, je strašnej kecalista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama