Reklama

Kolik jste ochotné uhradit za online konzultaci u psychologa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:06
Kolik jste ochotné uhradit za online konzultaci u psychologa?

Milé maminky, jsem psycholog/psycho­terapeut. Vrátila jsem se do ČR, hodlám si tu otevřít ordinaci. Ráda bych poskytovala i online služby, ale před tím bych ráda zjistila, jak to potencionální klientky cítí. Chci vás proto poprosit o názor, klidně i anonymně:

1. vyhledaly byste konzultaci online? Nebo trváte na osobní?
  2. jaká konzultace by vám vyhovovala? Skype, jednorázově mailem, MP3 hlasovou nahrávkou v rozsahu osobní konzultace…
  3. otázka důležitá: kolik jste ochotné za online konzultaci uhradit?

Vím, že v ČR řada psychologů a terapeutů dělá konzultace 40/50 min, podle mne, jak to mám já vyzkoušeno z praxe, by to měla být u mne hodina či hodina a půl u osobní konzultace, u online cca 1 hodina Skype, mailem rozsah nestanovím, záleží na typu problému, u hlasové nahrávky se vyjádřím k problému v rozsahu osobní konzultace.

1. vyhovuje vám taková časová délka?
  2. pokud byste chtěly odpověď mailem, jak dlouho jste ochotné na zaslání počkat?:-)
  3. zkusila některá někde online konzultaci? (nepište prosím jméno odborníka, jde mi o to, zda ano či nikoliv)
  4. byly jste spokojené? Pokud ne, proč? :-)

Děkuji moc, nejsou to otázky pro žádnou instituci, jen pro mou osobní potřebu :-).Chci poskytovat kvalitní služby. Úmyslně dávám anonym, osobní důvody a nechci, aby to vyznělo jako reklama na mou práci :-). Návrhy a tipy jsou vítané! Děkuji všem! :kytka: A doufám, že budu moct být lidem prospěšná a ve své práci pomáhat. :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:12

Anonym prosim

Já takové služby přímo tenkrát vyhledával. Nebyl jsem schopen pomalu aoni vyjít z domu kvůli těžkým uzkostem, tak jsem hledal nějakou formu online terapie či pomoci.

Teď už jsem dlouhodobe v kontaktu přes mail a platím 300 za email (jsou poměrně dlouhy) a odpověď mám zaručenou do 2 pracovních dnů. Jinak délka hodina na konzultaci přes skype mi přijde naprosto vhodné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:16
@Anonymní píše:
Anonym prosim

Já takové služby přímo tenkrát vyhledával. Nebyl jsem schopen pomalu aoni vyjít z domu kvůli těžkým uzkostem, tak jsem hledal nějakou formu online terapie či pomoci.

Teď už jsem dlouhodobe v kontaktu přes mail a platím 300 za email (jsou poměrně dlouhy) a odpověď mám zaručenou do 2 pracovních dnů. Jinak délka hodina na konzultaci přes skype mi přijde naprosto vhodné.

Mohu se zeptat, jak je dlouhy mail a zda jde primo o psychologa ci psychoterapeuta s akreditaci a vycvikem? 300 CZK, pokud to odbornik dani atd.,je skutecne podle cenovych map velmi malo, az je to zarazejici…De­kuji zakl.

Emimin7
Echt Kelišová 8716 příspěvků 19.01.18 14:19

Vzhledem k tomu, že spoustu psychologů hrádí pojišťovna, nebyl bych ochoten platit.

A online by mi vyhovoval pouze skype nebo jiný přenos.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:21
@Emimin7 píše:
Vzhledem k tomu, že spoustu psychologů hrádí pojišťovna, nebyl bych ochoten platit.A online by mi vyhovoval pouze skype nebo jiný přenos.

Já sháněla a na pojišťovnu nebyl volný ani jeden :-)Nebo velmi dlouhá čekací lhůta,2 měs. atd :-)

Emimin7
Echt Kelišová 8716 příspěvků 19.01.18 14:23
@Anonymní píše:
Já sháněla a na pojišťovnu nebyl volný ani jeden :-)Nebo velmi dlouhá čekací lhůta,2 měs. atd :-)

To ano, já čekal i přes tři měsíce. Já asi nejsem ten pravý, koho se ptát. Nechce se mi platit. :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:25

@Emimin7 když je člověk opravdu v tísni, službu zaplatí, je to služba jako každá jiná…u zubaře také platím,duše bolí někdy víc než tělo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:25

Preferuji na terapii osobní kontakt, poradenství klidně i online konzultace. Online konzultace po skype jsem měla domluvené se svým terapeutem jako součást krizového kontraktu, kdy jsem na základě zhoršení obtíží nebyla schopna docházet. Bylo to za sníženou sazbu. U online konzultací mi chybí vztahová část a práce s přenosem, navíc jsem byla v terapii zaměřené i na práci s tělem, tak tam se osobní kontakt nabízí z podstaty.

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 19.01.18 14:35

Marketingový průzkum vs. lege artis postupy a etika práce. Vono internetové poradenství má svoje standardy a především omezení.

něco mi říká, že se supervizí se taky moc nenamáháte.

Gratulki.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:40

Zakladatelko, vracíš se do země, kde je hodně věcí hrazeno přes pojišťovnu a kde mají lidé často hluboko do kapsy. V některých zemích venku bys pochodila lépe, ale v Česku je to problém.
Máš dobrou a chvályhodnou myšlenku, ale mám obavu, že v českých podmínkách to moc nebude fungovat. Ledaže bys měla smlouvy s pojišťovnami, které budou ochotné proplácet.
Pokud umíš jazyky, můžeš nabízet služby i v angličtině, pak bys možná získala bohatou zahraniční převážně pražskou klientelu.
Ale jinak to moc perspektivně nevidím.
Za mě jednoznačně :palec:, na tvém místě bych to zkusila, ale osobně si myslím, že ne vše lze řešit na dálku. Online poradenství je super v lehčích případech, o tom žádná, ale vážnější problémy je určitě lepší rozebírat osobně, osobní kontakt, řeč těla atd. řekne často mnohem víc než neosobní online konzultace

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:46
@Anonymní píše:
Mohu se zeptat, jak je dlouhy mail a zda jde primo o psychologa ci psychoterapeuta s akreditaci a vycvikem? 300 CZK, pokud to odbornik dani atd.,je skutecne podle cenovych map velmi malo, az je to zarazejici…Dekuji zakl.

Záleží dle problému, jak dlouhý mail napíšu (u mě je to trochu složitější). Není to striktně daný, protože taková forma pomoci není běžná a jsem tam jako první s tímhle problémem, tak sme se nakonec domluvili takhle. Přecejenom to není osobní kontakt, tak ta sleva tam byla značná, za což sem byl rád. S tím psycholog/psycho­terapeut si nejsem jistý, jak to přímo funguje. Vím, že je to vystudovaná psycholožka s atestací na terapie, koučink. Za osobní si bere daleko více, víc jak dvojnásobek :)

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 19.01.18 14:48

Bratr měl problémy, nechci uvádět jaké, ale bylo to dost vážné. Sehnal psychologa na pojišťovnu, čekací lhůta tři měsíce a když ho vzal, oznámil mu že konzultace budou jen jednou za dva týdny :nevim: Času málo. Pak chodil k někomu soukromě a platil prý 700 za hodinu. Žije už nějakou chvíli v UK, kde se to prý pohybuje v úplně jiných částkách…Pomohlo mu to, ale je pravda, že spousta lidí nemá 3 tis. měsíčně jen na psychologa :nevim:

Premek_Orac
Závislačka 4260 příspěvků 19.01.18 14:58
@Anonymní píše:
Milé maminky, jsem psycholog/psycho­terapeut. Vrátila jsem se do ČR, hodlám si tu otevřít ordinaci. Ráda bych poskytovala i online služby, ale před tím bych ráda zjistila, jak to potencionální klientky cítí. Chci vás proto poprosit o názor, klidně i anonymně:
  1. vyhledaly byste konzultaci online? Nebo trváte na osobní?
  2. jaká konzultace by vám vyhovovala? Skype, jednorázově mailem, MP3 hlasovou nahrávkou v rozsahu osobní konzultace…
  3. otázka důležitá: kolik jste ochotné za online konzultaci uhradit?

Vím, že v ČR řada psychologů a terapeutů dělá konzultace 40/50 min, podle mne, jak to mám já vyzkoušeno z praxe, by to měla být u mne hodina či hodina a půl u osobní konzultace, u online cca 1 hodina Skype, mailem rozsah nestanovím, záleží na typu problému, u hlasové nahrávky se vyjádřím k problému v rozsahu osobní konzultace.

1. vyhovuje vám taková časová délka?
  2. pokud byste chtěly odpověď mailem, jak dlouho jste ochotné na zaslání počkat?:-)
  3. zkusila některá někde online konzultaci? (nepište prosím jméno odborníka, jde mi o to, zda ano či nikoliv)
  4. byly jste spokojené? Pokud ne, proč? :-)

Děkuji moc, nejsou to otázky pro žádnou instituci, jen pro mou osobní potřebu :-).Chci poskytovat kvalitní služby. Úmyslně dávám anonym, osobní důvody a nechci, aby to vyznělo jako reklama na mou práci :-). Návrhy a tipy jsou vítané! Děkuji všem! :kytka: A doufám, že budu moct být lidem prospěšná a ve své práci pomáhat. :srdce:

Nejsem sice maminka, ale třeba ti pomůže i moje odpověď.

1. Mysím, že osobní je lepší. Nutí člověka normálně fungovat. V případě nějaké krize si ale dovedu představit, že i ta online může být velkým přínosem. Zároveň ale mám obavu - vytvoření určité závislosti pacienta na tvé dostupnosti, jak by pak reagoval, když bys dostupná z nějakého důvodu nebyla?
  2. Obecně skype, whatsapp apod. Neomezoval bych to na jedno médium.
  3. Cena může být individuální záležitostí. Těžko říct. Za lékaře jsem ochotný platit nula až milion. Záleží, jak moc chceš být také dostupná, zda budeš chtít registrační nebo udržovací poplatek, nebo zda pojedeš na paušál… Moje zkušenost je taková, že dobře funguje nastavaní cenové politiky tak, že za první konzultaci (třeba většího rozsahu) dáš cenu minimálně v 1,5 násobku ceny dalších konzultací. Vyfiltruje ti to ty lidi, kteří mají vážný zájem.
  4. Hodina jako základní jednotka je asi tak optimum, zároveň bych ale pacoše nestresoval, že se musí do nějakého limitu časomíry vejít. Překročení do 10 min. bych nezpoplaťnoval.
  5. Mailovou formu bych volil jen jako doplněk. Ale jinak by to měl být max. do druhého dne, pokud by se nejednalo o nějaký specifický problém.
  6. Ne.
  7. -

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 15:05
@Anonymní píše:
Zakladatelko, vracíš se do země, kde je hodně věcí hrazeno přes pojišťovnu a kde mají lidé často hluboko do kapsy. V některých zemích venku bys pochodila lépe, ale v Česku je to problém.
Máš dobrou a chvályhodnou myšlenku, ale mám obavu, že v českých podmínkách to moc nebude fungovat. Ledaže bys měla smlouvy s pojišťovnami, které budou ochotné proplácet.
Pokud umíš jazyky, můžeš nabízet služby i v angličtině, pak bys možná získala bohatou zahraniční převážně pražskou klientelu.
Ale jinak to moc perspektivně nevidím.
Za mě jednoznačně :palec:, na tvém místě bych to zkusila, ale osobně si myslím, že ne vše lze řešit na dálku. Online poradenství je super v lehčích případech, o tom žádná, ale vážnější problémy je určitě lepší rozebírat osobně, osobní kontakt, řeč těla atd. řekne často mnohem víc než neosobní online konzultace

Děkuji. Psala jsem, že online konzultace jako doplněk k ordinaci. Dívala jsem se, že řada odborníků v ČR je poskytuje, rsp. inzeruje, ale zajímá mě konkrétně názor žen, které zkusily nebo by byly ochotné zkusit. Děkuji (připomínám, že online konzultace žádná pojišťovna neproplatí, online forma nemůže být dle vyhlášky hrazena, není to tedy, že bych na pojišťovnu nechtěla)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 15:07
@EmmaAnna píše:
Bratr měl problémy, nechci uvádět jaké, ale bylo to dost vážné. Sehnal psychologa na pojišťovnu, čekací lhůta tři měsíce a když ho vzal, oznámil mu že konzultace budou jen jednou za dva týdny :nevim: Času málo. Pak chodil k někomu soukromě a platil prý 700 za hodinu. Žije už nějakou chvíli v UK, kde se to prý pohybuje v úplně jiných částkách…Pomohlo mu to, ale je pravda, že spousta lidí nemá 3 tis. měsíčně jen na psychologa :nevim:

Chápu. Teď bojuji s pojišťovnou, aby mi dali smlouvu. Online konzultaci ovšem dle vyhlášky nehradí, přitom má něco do sebe. Doufám, že bratrovi je lépe! Zakl.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >