Kolik jste toho potřebovaly v porodnici?

787
3.12.20 17:15

Kolik jste toho potřebovaly v porodnici?

Kolik jste potřebovaly jednorázových kalhotek, prsních vložek, poporodních vložek, plenek v porodnici? Vzhledem k zákazu návštěv nemůžu počítat s tím, že mi někdo něco donese, takže potřebuji co nejpřesnější odhad :D. Teď jsem narvala do kufru balení poporodních vložek a dva balíky plen a mám v podstatě plno :mrgreen: A tak si říkám, že když budou třeba nějaké komplikace a nepustí nás po těch třech dnech a všechno dojde, co budu dělat? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2248
3.12.20 17:19

@Kolicek95 když ti něco dojde, tak ti manžel může do nemocnice donést. Dá to sestřičkám na oddělení a oni ti to normálně předají :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
3.12.20 17:19

Tak ti to někdo hodí před dveře sestře. Fakt se neboj že by tě tam nechali bezevseho. Navíc otec dítěte na návštěvu přijít může, to není návštěva. A žádný prsní vložky jsem nepotřebovala, klasický mlíko se mi spustilo 3.den,dk té doby salo mimčo mlezivo. Vložky jsem spotřebovala asi balík, víc určitě ne, ale dali nám asi 10 kusů ještě v porodnici. Kalhotky jsem měla obyc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20116
3.12.20 17:22

Kalhotky na kazdy den jedny, vlozky do podprdy tak troje na den a zbytek vubec, vlozky a pleny byly erarni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3298
3.12.20 17:25

Balík plen stačil, vložek jsem měla 2 balení, ale něco jsem vezla domů. Vlozky do podprsenky jsem skoro nepotřebovala. Pleny bych do kufru necpala, vezmi je zvlášť. A jak tu někdo zmínil, otec není návštěva, toho tam pustí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30461
3.12.20 17:30

Za mě víc vložek, měla jsem 3 balíky (20ks) a vezla jsem domů poslední načatý.
Plen stačil balík asi 40 ks.
Vložky do podprsenky jsem v porodnici nepotřebovala vůbec.
A jak se píše našem ou. Manžel (otec) může přijít kdykoli. Je to explicitně zmiňovaná výjimka že zákazu návštěv. Přičemž otec nezletilého ani osoba blízká matky nejsou návštěva.
Je třeba dodržet opatření (rouška, dezinfekce), ale zakázat přítomnost prostě nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
3.12.20 17:30

Sítovane kalhotky na každý den jedny + rezervní, tak 4 ks. Velkých poporodnich vložek jsem měla docela velkou spotřebu (ty z porodnice byly na houby) cca 20 ks, plíny dvě malá balení pro novorozence, velké balení vlhčenych ubrousku. Prsní vložky jsem nepotřebovala v porodnici vůbec, mléko se spustilo pořádně až doma. A ještě bych vzala vlastní jednorázové prebalovaci podložky, třeba 2. V porodnici jsme dostali, ale docela rychle byla poblinkana/počůrana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
787
3.12.20 17:36

Já mám plínky po 28ks a porodnických vložek je v balíku 56 :lol:. No, já vím, že hodně lidí argumentuje tím, že je otec zákonným zástupcem, ale otázkou je, jak to pak vypadá v realitě. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
3.12.20 17:39

Jeden balík vložek je strasne málo, pokud tam nedostaneš opravdu nic, tak to mas tak na první den, den a půl. Pak už nebudeš potřebovat tolik. Vem si tak tři ty balíky s tím, ze možná něco prijedes zpatky. Prsní vložky netřeba. Plenky na miminko - stačí jak se dělají takové ty malé balíčky novorozeneckych plen, tak jeden takový. Jednorázových kalhotek jsem měla 8 a stále je točila, ale stačilo by méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
3.12.20 17:40
@Kolicek95 píše:
Já mám plínky po 28ks a porodnických vložek je v balíku 56 :lol:. No, já vím, že hodně lidí argumentuje tím, že je otec zákonným zástupcem, ale otázkou je, jak to pak vypadá v realitě. :?

Jo aha tak jestli mas 56 kusů, tak to by stačit mohlo, já měla ty po dvaceti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5555
3.12.20 17:47
@Semtex píše:
Jeden balík vložek je strasne málo, pokud tam nedostaneš opravdu nic, tak to mas tak na první den, den a půl. Pak už nebudeš potřebovat tolik. Vem si tak tři ty balíky s tím, ze možná něco prijedes zpatky. Prsní vložky netřeba. Plenky na miminko - stačí jak se dělají takové ty malé balíčky novorozeneckych plen, tak jeden takový. Jednorázových kalhotek jsem měla 8 a stále je točila, ale stačilo by méně.

Mě to třeba stačilo… Ale já měla fakt slabé očistky celé šestinedělí, museli mi dávat prášky aby se tělo vyčistilo pořádně. Bylo by dobry si zjistit jestli v porodnici něco dávají, každopádně samozřejmě čím víc, tím líp…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
3.12.20 17:48

Já jsem byla od soboty do čtvrtka, vložky nám dávali, plenky taky, takže jsem vezla jen kalhotky, ubrousky, kosmetiku a par vlozek do podprsenky. A oblečení pro sebe, jinak bylo vše erarni, věci pro malou na domu přivezl pak manžel až s autosedackou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30461
3.12.20 17:50

@Kolicek95 otcem se neargumentuje, to je prostě fakt. Ať si to třeba vytiskne a nenechá se odbýt
https://www.mzcr.cz/…zkovou-peci/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30461
3.12.20 17:53

@Semtex taky jsem měla po 20 ks. A plen 70 :mrgreen:
@mackA159 a já zas zpočátku používala 2-3 vložka naráz. Při kojení se mi spouští silný krvácení. To dopředu neodhadneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61601
3.12.20 17:55

Plenek stačí pár, já měla malé balení 28 ks a dovezla jsem i domů.. 2 balení porodních vložek, 3× spodky.. Nic víc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat