Reklama

Kolik jste utratili za výbavu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.16 22:03
Kolik jste utratili za výbavu?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Čekám druhé dítě a ráda bych věděla, tedy pokud budete chtít to napsat kolik jste dali za výbavičku pro miminko. Já sice čekám druhé, ale jiné pohlaví, takže to budu mít trochu horrší a pamatuji si, že jsem za první dala tak okolo 50ti tisíc. Ted si ale nedokážu představit :oops: kde mám na tovzít z rodičáku. Předtím jsem pracovala :lol:.Každopádně děkuji za příspěvky… :kytka:

Přečtěte si článek: Seznam věcí pro miminko - kompletní průvodce

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28554 příspěvků 16.12.16 22:06
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Čekám druhé dítě a ráda bych věděla, tedy pokud budete chtít to napsat kolik jste dali za výbavičku pro miminko. Já sice čekám druhé, ale jiné pohlaví, takže to budu mít trochu horrší a pamatuji si, že jsem za první dala tak okolo 50ti tisíc. Ted si ale nedokážu představit :oops: kde mám na tovzít z rodičáku. Předtím jsem pracovala :lol:.Každopádně děkuji za příspěvky… :kytka:

miminu je šumafuk, jakou barvu dupaček má. Takže ledacos může odnosit a použít po sestře. A pokud máš hluboko do kapsy, nakupuj z druhé ruky.

Pipet
Generální žvanilka 24072 příspěvků 16.12.16 22:07

To ti moc nepomůžu, za první to bylo tak do 20tis, spíš méně.
Za druhé jen nějaké drobásy, pár oblečků a kosmetika, lékárna atd.
První holka, druhé kluk :nevim:

LKL
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 16.12.16 22:12

Obleceni 0-6m komplet nove znackove cca 10 tisic, kocar trojkombinace jsme dostali, ale stal cca 25. fusak po manzelovi, postylka + matrace cca necely tri. lekarna atd par drobnych. dokazu si predatavit to dat za naprosty zlomek - ja byla lina to shanet takze metoda vse v jednom obchode pod 30minut. na druhe jsem nekupovala nove vubec nic, nechapu proc bych mela…

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 13 inzerátů 16.12.16 22:13

První mě stálo 30 včetně látkovací výbavy a fungl nového kočáru. Oblečení do roka jsem teda vesměs podědila. Jelikož jsem přemýšlela hlavou, tak jsem nové věci ladila do neutrálna. Takže druhé mě stálo tak akorát pár hadříků pro radost v barvě pohlaví (máme páreček), které jsem stejně vesměs pořídila v sekáčku.
Z důvodu „genderu“ mě stojí druhé dítě víc až tak od roka a půl (respektivě od velikosti 74), protože to už se neutrální hadry shánějí špatně. Nicméně tepláky a trika na doma tahá po bráchovi.

Příspěvek upraven 16.12.16 v 22:16

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 16.12.16 22:14

Po bazarcich nakoupis za pár korun a většinu věcí co máš normálně využijete. Miminku je to fakt jedno. Budeš to holt muset uzpůsobit příjmu.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 30 inzerátů 16.12.16 22:18

Tak pokud máš doma po prvním dítěti kočár, postýlku a pod., tak za oblečky snad 50 tis. neutratíš, i kdybys je kupovala nové. V bazárcích najdeš věci na prťata jako nové i značkové za pár korun.

Fjodorka
Extra třída :D 11214 příspěvků 16.12.16 22:28

Za první dceru cca 14 tisíc včetně výbavy látkových plen. Vše, až na kočár a fusak, jsem kupovala nové. A i tak několik věcí bylo zbytečných, mohla jsem ušetřit. Vůbec nechápu, za co ženské dávají desetitisíce…

LKL
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 16.12.16 22:34

@Fjodorka za pohodli. nemas rozpoctove omezeni + nebavi te to resit = vlezes do prvniho kramu se vsim a koupis si vsechno co ti pripada ze bys mohla potrebovat

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 2 inzeráty 16.12.16 22:35

Asi 25 tisic. Cekam prvni. Asi polovinu veci mame z druhe ruky. Hlavne oblecky, ale i jine veci. Z toho je novy kocar trojkombinace asi za dvanact a pul. Nic jsme nezdedili, nebylo co. Pribuzni me strasili, jak komplet vybava je tak za padesat :roll: Nechapu, bazarky jsou plny krasnych, kolikrat skoro nepouzitych veci. Kocarek jsem chtela novy, ale jinak nevidim duvod, na co by moje dite melo mit nove znackove hadriky za tisice, ze kterych za par tydnu vyroste :nevim:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28554 příspěvků 16.12.16 22:37
@Pajka89 píše:
Asi 25 tisic. Cekam prvni. Asi polovinu veci mame z druhe ruky. Hlavne oblecky, ale i jine veci. Z toho je novy kocar trojkombinace asi za dvanact a pul. Nic jsme nezdedili, nebylo co. Pribuzni me strasili, jak komplet vybava je tak za padesat :roll: Nechapu, bazarky jsou plny krasnych, kolikrat skoro nepouzitych veci. Kocarek jsem chtela novy, ale jinak nevidim duvod, na co by moje dite melo mit nove znackove hadriky za tisice, ze kterych za par tydnu vyroste :nevim:

no přece abys mohla značkovými hadříky machrovat před ostatními matkami :mrgreen:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 13 inzerátů 16.12.16 22:40
@Burj Chalifa píše:
no přece abys mohla značkovými hadříky machrovat před ostatními matkami :mrgreen:

Já znám teda spíš ty, které by přeci svoje dítě neoblíkly do oblečení po někom. Bůhví, kdo to nosil (ty cizí mimina mají asi přinejmenším svrab a blechy).
A pak ty, co mají první, nebo poslední (s odstupem dost let) nebo určitě jediný dítě, takže mu (ty soudnější přiznají, že teda hlavně sobě), chtějí „dopřát“.

Lenka512
Echt Kelišová 7557 příspěvků 16.12.16 22:42

Pardon, ale ze zakladatelky mám také pocit, že tu chce zamachrovat, kolik dala za první výbavu :roll: a ještě navíc to dá anonymně.. :? :roll: :nevim:

Fjodorka
Extra třída :D 11214 příspěvků 16.12.16 22:45
@LKL píše:
@Fjodorka za pohodli. nemas rozpoctove omezeni + nebavi te to resit = vlezes do prvniho kramu se vsim a koupis si vsechno co ti pripada ze bys mohla potrebovat

Asi jo. Já na mateřské měla dost volného času, tak jsem mohla použít alespoň heuréku a vybírat :-) viděla jsem ceny v kamenných obchodech, tak bohatá nejsem :lol:

LKL
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 16.12.16 22:47

@Burj Chalifa ale pytel. navic co se povazuje za „znackove“? ja zas nevim kam bych sla pro to „neznackove“ - co to vubec znamena?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama