Reklama

Kolik kamarádů potřebuje tříleťák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
mystiq
Kecalka 114 příspěvků 12.02.18 10:19
Kolik kamarádů potřebuje tříleťák?

Dobré dopoledne, mám chlapečka (v dubnu 3 roky) a roční holčičku. Syn navštěvuje 2× v týdnu miniškolku, chodíme na hřiště a na procházky. Nemám ale žádnou kamarádku se stejně starými dětmi, se kterou bych chodila na to hřiště a procházky. Když jsou děti nemocné, tak se nestýkáme vůbec s nikým. Přemýšlím, jestli synovi nemůže chybět víc kontaktu s dětmi…


Reklama

Reakce:
 
pikola
Neúnavná pisatelka 19058 příspěvků 12.02.18 10:23

Tak mezi nějaké děti by občas chodit měl, ale není žádný „povinný“ počet. Mám jedináčka a ta když je nemocná, nemá nikoho ani doma :mrgreen: Ve školce má dva oblíbené kluky, v zimě je to horší, v létě jsme venku po školce až do večera.

 
Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 12.02.18 10:30

Syna budu dávat do školky nejdříve ve 4 letech. Teď je mu 3,5 a doma ma 1,5 ročního bratra. S dětmi se vida na hřišti, jenže teď v zime jsme tam vecne sami. Občas se vidí se stejne starým bratrancem (ale tak jednou za dva měsíce). Jinak tu nikoho nema a navíc se budeme stěhovat. Taky mne to občas trápí, ale syn je v pohodě, vypadá spokojený a při kontaktu na hřišti nebo u dr s dětmi problém nemá.

 
Kajak18
Kecalka 220 příspěvků 12.02.18 10:30

U nás je to podobné. Taky chodí dvakrát týdně do miniškolky, kam teda chodí moc ráda. Někdy se sejdeme s kamarádkou, která má o rok mladší dceru a na tu se ta moje moc těší, ikdyž se nedá říct, že by si spolu hrály. Vídáme se s něma tak jednou za týden za dva. Někdy zajdeme do nějakýho koutku. Nemám pocit, že by dceři chyběla nějaká „pravidelná“ kamarádka. Nyní si dokáže hrát s každým nebo s nikým. Myslím, že tyhle vztahy se tvoří až později.

 
Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 12.02.18 10:36

Taky v tomhle věku moc kamarádů neměla, moc nebylo kde a já nejsem moc společenská (dcera je - až moc).
Přežila to, akorát ve školce pak všechny děti řvaly, když je rodiče odevzdávali, naše řvalo, když jsme si ji šli vyzvednout :mrgreen:

Souhlasím s @Kajak18, že takové ty hlubší vztahy se tvoří až později, po tom 3. roce.

 
paja27
Stálice 51 příspěvků 12.02.18 10:45

Dcera 4 roky ( ted v Prosinci) nemá taky oc kamarádu a hraje si jen se synem ve školce tak doma. Podle učitelky je to zatím v pořádku. Podle nich dítě má čas do těch 4,5 let

 
Fima
Nadpozemská drbna 29225 příspěvků 16 inzerátů 12.02.18 10:54

Tohle je značně individuální, ale myslím si, že tohle stačí. Obecně dítě v tomto věku haldu kamarádů a stejně starých vrstevníků nepotřebuje. Když to vezmu od nás, tak starší syn vyhledával kamarády už snad v 1,5 roce. Nikdy nezapomenu, jak po narození bráchy stepoval v sedm ráno s teplákama u dveří a volal „děti, děti“. Je extrovertní a extrémně společenský, jak kolem sebe nikoho nemá, je na zabití. Naopak mladší syn nepotřebuje nikoho ani skoro v 5 letech. Jednoho jediného kamaráda má ve školce, jinak je mu nejlépe samotnému a družit se nepotřebuje.

 
Bebuše
Echt Kelišová 7858 příspěvků 12.02.18 10:57

Je to hodně o dítku. Starší dcera (4) chodí do školky, děti má ráda, ale s dětmi si zatím moc hrát neumí. Mladší 2,5 si bez problémů hraje s šestiletými nebo pětiletými dětmi…
Když žádné cizí dítě není, vyhrají si spolu.

 
Kajak18
Kecalka 220 příspěvků 12.02.18 11:27

@Knihomyš
Tak to máme stejně, my do školky utíkáme a zpátky ju táhnu uřvanou. Jen mě ve školce vidí, tak začne křičet, ať jdu pryč, že ona nikam nepůjde :D. No trvalo mi, než jsem si na to zvykla.

 
Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41227 příspěvků 12.02.18 11:31

@Kajak18 mala byla ted 2 tydny doma a kazdy den me prosila, jestli muze do skolky za kamarady. Tak jsem ji po 3 dnech rekla, ze jsou vsichni nemocni a skolka je zavrena a byl klid, jinak by to neprezila. Ale ona nema sourozence, dle me proto. 2× tydne miniskolka a sourozenec mi prijde v pohode.

 
Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 12:44

Synovi budou tři roky v květnu a teď žádné kamarády nemá. Chodíme denně na hřiště a vždy si hraje sám. Děti má rád ale nějak je nevyhledává. Když už, tak má rád společnost starších dětí, okolo těch 6-10 let, ale ti už zase nemají zájem o něj. Já sama nemám žádné kamarádky, takže kluk přichází do kontaktu pořád s jinými dětmi na hřištích. Do školky zatím nechodí. Mladší syn, 21 měsíční, je strašně kontaktní, společenský a miluje lidi. Ale ten zase radši pokukuje po dospělých, ženských :mrgreen: děti ho zatím moc neberou a tedy ani se starším si spolu moc hrát neumí.

 
Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 13.02.18 20:28

Dcera 2 roky a sedm měsíců děti miluje, takze jsem se vždy snazila, aby se s nějakými stýkala, takže např. návštěvy mateřského centra, ač já tam trpěla, hernicky. Teď chodí dvakrát týdně na dopoledne do skolky, takže toho kontaktu s dětmi je dost. Navíc se pravidelně dvakrát týdně scházíme s kamarádkami s dětmi.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >