Kolik KČ máte kompletní měsíční závazky včetně nájmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Naty8990
Nováček 3 příspěvky 06.02.18 13:58
Kolik KČ máte kompletní měsíční závazky včetně nájmu?

Ahoj, už dlouho válčíme s naší finanční situací, a bohužel stav je posledních x měsíců setrvalý… Jen chodíme do práce a platíme a platíme.. a žijeme z výplaty do výplaty. Naše měsíční výdaje včetně bydlení, hypotéky, splátek a konsolidací jsou 48.000 Kč už je to neúnosné a mohu říct že se stalo spoustu chyb že to došlo tak daleko. Na první pohled to vypadá jako pozlátko máme byt, máme auto, máme spoustu věcí ale za jakou cenu.. Jednak špatný rozvod spoustu věcí zavinil a jednak nerozvážnost. Je strašně jednoduché někoho odsoudit.. ale spíše jsem touto diskuzí chtěla navzájem podpořit ostatní lidi, kteří mají stejný problém.. zadluženost a stav z výplaty do výplaty a je jedno v jakých cenových relací se to pohybuje… naše výdaje jsou tedy 48.000 Kč to je to co musíme vždy zaplatit na 100% a na jídlo a všechno okolo nám zbývá 6.000 Kč.. je na tom někdo podobně kdo také má pomalu stejné příjmy jako výdaje?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18711 příspěvků 06.02.18 14:04

Když jste chtěli všechno hned :nevim: my máme vysoké výdaje, ale taky vysoké příjmy

Tableta
Závislačka 3928 příspěvků 06.02.18 14:08

Náš měsíční závazek je jen nájem a inkaso, to je nějakých 11t :nevim:

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 06.02.18 14:09

Co nepotřebujete, prodejte a umázněte nějakou tu splátku. Znovu si to můžete koupit, až na to budete mít :kytka: vždycky je lepší nemít televizi ode zdi ke zdi, nebo mít auto z bazaru… ale třeba mít peníze na jídlo a spoření.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 14:13

Tak my máme výdaje kolem 35tis - ale příjmy máme 55 tis. Ale naprosto tě chápu, takhle to máme asi poslední půlrok, kdy manžel změnil práci a já dostala přidáno. Předtím jsme měli příjmy 42 tis, takže nám zůstávalo cca 7 tisíc - a to máme dvě velké děti. Bylo to fakt každý měsíc tak tak, třeba týden před výplatou jsme měli 200kč - takže byly bramborové večeře (brambory 100× jinak a naše ze sklepa). Museli jsme to změnit, prostě manžel se rozhoupal a změnil práci a já si vydupala konečně přidáno. Nic jiného nezbývá, když nejdou snížit výdaje je nutné zvýšit příjmy :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 14:14

@Naty8990 týjo neumím si představit přežít jen s 6000. :roll:. Nás příjem se nám zkrouhl asi z 55.000 nyní na asi 40tis. Za týden nastupuju na mateřskou. A za 6 měsíců po mateřské to bude zase méně asi budeme na částce 30tis + dite, což si vůbec nedokážu představit :nevim: :nevim:

Výdaje máme asi 20tis - byt na hypotéku, auto atd. No popravdě si neumím představit, že využijeme s 10tisici :nevim: takže naprosto chápu že tě to tak užírá. :nevim:

Prosím o anonym z důvodu že uvádím naší finanční situaci. Díky!

Nyana
Kecalka 209 příspěvků 06.02.18 14:19

My máme výdaje cca 27 tisíc měsíčně a dohromady plat já i manžel 43 tisíc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 14:27

Mě musí stačit 2000 na měsíc(resp 3000,protože tisíc dostávám PnB),jsem invalidní důchodce a přivydělat si nemůžu :,( A to tu ještě spousta ženských vykřikuje, že by PnB zrušila :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 14:36

Ty jo já vás některé obdivuji, kteří si stěžují že mají 10.000 na měsíc. :D když jsem se s nynějším přítelem poznala, měl dost závazků a dluhů. Nezadlužil se semnou a já ho moc miluji tak jsem řekla že to spolu nějak zvládneme. Oba tedy pracujeme. Za všechny poplatky, půjčky, zálohy-elektřina atd.. dáme za měsíc 15.000 kč. Partnerovi zbyde z platu minimum což je nejakych 12.000. Z platu mu strhávají dalsich cca 10.000. Dohromady tedy 25.000. Na měsíc nám zbyde asi 7-8 tis. Vyjdeme s tím. Natankujeme, najíme se a ještě si třeba zajdeme do kina nebo na večeři ( 1× do měsíce). Jo, no.. jsme dva.

Prosím o zachování anonymity ohledně citlivých informací o naší finanční situaci. děkuji

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 14:37

My platíme hypotéku na dům 6900,–, zálohy na elektro, vodu, plyn, kanalizaci, tv popl. 3 570,–, když rozpočtu pojistku na dům a auto, tak tj. 454,–. Mohla bych přidat 220 za internet a 300 penzijko, což nejsou nezbytně nutné výdaje a jsem na částce 11 44,–, takže nám zbývá cca 20 tis. na jídlo, školku, dopravu a ostatní, takže tak 8 tis. měsíčně ušetříme. Plus máme rezervy, takže jsme začali platit ještě všem stavebko 4× 1700.
Anonym pochopitelný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 14:40

My máme měsíční náklady na vše co se platí měsíčné tj. hypotéka, inkaso, pojištěni, penzijka, telefony, kabelovka+internet, tv poplatek, školné a školkovné + 5tis spoření co posíláme měsíčně na spořicí účet

Dohromady to da měsíčné 32tis co odchází každý mesic pryč včetně spoření.

Příjem cca 65tis. Popravdě si neumím představit aby nám zůstalo 6tis.

a raději taky anonym.

jkra
Generální žvanilka 23961 příspěvků 06.02.18 14:42

A co jit do mensiho bdyleni?
kde Vam utika nejvic penez?

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 06.02.18 14:42

Vase vydaje jsou teda mazec 8o my mame vydaje za bydleni 15tisic se vsim vsudy (najem+inkaso+in­ternet). K tomu par stovek za pojisteni, 1500 za benzin na mesic a to je vse. Na jidlo, zabavu a nakupy nam zbyva asi 12-13tisic, dva dospeli a mimino. Vychazi nam to tak akorat, doprejeme si ale nerozhazujeme. Ale jeste pred rokem jsme na tom byli mizerne, zbyvalo nam na jidlo a vse ostatni asi 5tisic. To bylo opravdu desny a zazit uz to nechci. :? Takze vim jak vam je, tu bezmoc znam. Chodila jsem i po brigadach, ale stejne to bylo na houby. Jakykoliv mensi necekany vydaj nas polozil. Nemate moznost neco prodat/splatit a snizit tak naklady? My prodali dum a sli do najmu, klesl nam vydaj za bydleni i za dopravu do prace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 14:44

Tak u nas 12500 hypo + najem, 4000 splatka uprav bytu a splatka za auto + 3000 nafta (tady tlacim, ptze to vetsinou min ale kazdy mesic pocitame s touto castkou), 1000 skola 1000 telefony a 2500 zivotko + sporko. Tedy nejakych 24000.
Pred par mesici nam prijem klesl ze 45 -48 000 na 35 000 kuli me nemocenske a problemum v praci manzela.Ted ale nastupuji na MD takze se o neco zlepsi a manzel sel za lepsim takze se dostaneme zpatky na min 43 000. Nicmene i tak nam co zbyde prijde malo. Semtam oprava na aute. Obleceni a drogerie ci leky taky spolknou dost a o jidle ani nemluvim. Jsme 2 dospeli a jeden 7mi letak. A za chvili mimco.
Nekdy si rikam jak jsme rozmazleni, ale kdyz ale koukam kolem sebe kolik lidi s nizsimi prijmy si berou pujcky na nesmyslne draha auta jen na frajerinu treba. Tak si rikam, ze to s nama neni tak hrozne, ptz porad mam jeste kde usetrit kdyz bude potreba.. jo ale nezijeme v Praze. Tak si zivot s nasimi prijmy nedokazu predstavit :roll:

-Sára
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 06.02.18 14:50

My příjem 40 tis. z toho každý měsíc odchází 15.na hypo. Pojištění auto atd. z částky 25tis.dam bokem 10tis. zbytek projime a prohyrime.jo a jsem na mateřské. tri děti :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „svůdných“ fotek s brčkem a dětských oslav? Zákaz plastů na jedno použití!

Plastová brčka, talíře, příbory. Požehnání pro rychlé občerstvení a spása... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama