Kolik kousků oblečení pro novorozence od které velikosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Novalena
Povídálka 16 příspěvků 29.03.18 16:51
Kolik kousků oblečení pro novorozence od které velikosti?

Maminky, prosím o Váš názor, kolik kupujete oblečení ve vel. 56 a 62 pro novorozence? Velikost 50 přeskakuju, myslím, že nemá cenu, ale mezi 56 a 62 je celkem rozdíl, tak abych toho neměla zbytečně moc nebo něco nechybělo… Díky za Vaše zkušenosti :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Run
Generální žvanilka 20455 příspěvků 29.03.18 16:52

Záleží na dítěti. Moje měla 56 asi dva týdny :mrgreen:

Novalena
Povídálka 16 příspěvků 29.03.18 16:56

@Run NO právě, netuším za jak dlouho z toho prcek vyroste - aby to vůbec stihl vše aspoň odzkoušet :-) Díky!

Jana206
Nadpozemská drbna 25996 příspěvků 29.03.18 16:57

U nás měly skoro všechny děti už v půlroce velikost 86,druhé a nejmladší dítě trochu drobnější, takže 80. 50 jsme nepotřebovali vůbec,56 asi první tři týdny, protože mě děti první tři měsíce přibíraly raketovou rychlostí, ve 3 měsících mezi 6,3 až 7 kg.

Kolik toho záleží, jestli máš sušičku a budeš ji využívat a taky, jestli máš další děti a budeš jejich oblečení prát dohromady. Pokud je jedna z těchto dvou možností, tak skutečně stačí jen pár kousků, u blinkacího dítěte víc body. Pokud čekáš první dítě, nemáš sušičku a budeš jeho věci prát zvlášť, musíš jich mít hodně, aby se Ti ta pračka naplnila a bylo to ekonomické.
Nejmenší dcerce stačí troje punčocháčky a z toho střídá dvoje, jedny jsou jako rezervní. Má půl roku a punčocháče(s vy­sokým podílem bavlny),nosí přes den, už se plazí, je hodně na zemi na puzzle a na dece. Body potřebuje hodně, protože slintá a ublinkává, ale sada na ven by jí stačila jen jedna, zatím je v kočárku, nikde se neušpiní, když vyperu, mám sušičku.

U novorozence mám nejraději zavinovací body a polodupačky se širokým úpletem, aby neškrtil, bavlněné kabátky. Celkové overaly se mi nelíbí. Jedině jako vrchní vrstva.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 29.03.18 16:59

Tak ono dost záleží na tom, jestli mimco bude blinkaci nebo ne. U neblinkaciho jsem točila cca čtyři body, čtyři overaly, dvoje dupačky a bylo to až až (různé jsem kombinovala podle počasí, takže dítě třeba mělo body a overal a zabalené v zavince a nebo mělo jen body). No a blinkaci mimino jsem prevlikala třeba třikrát denně, to jsem měla tak deset body, šest overalu, nějaké ty dupačky, tepláky, laclacky. Ale ty spodní části jsem měla jen 62, 56 jsem měla jen dvoje dupačky.

Tunrida
Hvězda diskuse 46383 příspěvků 29.03.18 17:16

Prodávají se sady třeba po pěti kusech bodyček, tak alespoň tři overaly na spaní. Pokud bys měla dítě v overalu i normálně přes den, tak bych klidně dva kusy přidala. Jestli polodupacky, tak ty taky tak troje nebo místo toho normální dupačky, to záleží na tobě. V každé velikosti jednu, max. sady něčeho pěknýho k doktorce apod. V nejhorším se dá všechno hned dokoupit.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 29.03.18 17:34

56 nam vydrzela 3 tydny. Uz bych 56 vubec nekupovala, vzala bych rovnou 62, ani v te po porodu nijak neplaval (vaha 3300 g), byla mu trochu vetsi, ale bez problemu.

Mne na maleho stacilo asi 8 overalu, blinkal prumerne, ale dost casto slo kakani mimo plinu, takze jsem prala minimalne 1 denne.

K tomu mam 1 chlupaty zimni oblecek na ven, zimni fusak a cepicku. Vic neni treba a pripadne dokoupis dle potreby.

LLenule111
Závislačka 3117 příspěvků 29.03.18 17:34

Já u obou dětí využívám hlavně overaly, nejdou přes hlavu jako body. Je to pro mě rychlejší oblíkání něž dát body a tepláčky nebo lacle. první dítě mělo velikost 56, druhé bylo drobnější, tak první 3 týdny jsem oblíkala 50. Ted ve 3 měsích má malej 68, 3-6 měsíců. overálků mám 12, mám blinkající dítě a peru skoro denně. Třeba v Tescu jsou overálky balené po 3 kusech většinou od 0-3, 3-6, 6-9 měsíců..atd.

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 29.03.18 17:49

@Novalena Holka měla 50 měsíc, nevím proč přeskakovat. 56 jí byla velká, lezly jí z toho ramena. A jak to bylo volné, bylo jí víc zima.

56 měla tak další měsíc, 62 jsme nějak přeskočili (spurt) a už jsme jeli 68.

Máme sušičku, tak jsem toho moc neměla. Z 56 odhadem šest zavinovacích body, šest overalů, troje kalhoty.

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 29.03.18 17:52

Plenky neprotekly takhle zezačátku nikdy, měli jsme pampers premium care, ty s hvězdičkami. Blinkala průměrně.

LLenule111
Závislačka 3117 příspěvků 29.03.18 18:01

U nás je teplota kolem 23° v obýváku, v ložnici je o 2 méně a oblíkám krom overálku ještě tenkou mikinku-těch máme taky více a tenkou čepičku a rukavičky.

Zuzinka555
Závislačka 2958 příspěvků 29.03.18 18:03

Záleží jak velké dítě se narodí. Mě se malá narodila s váhou 2350g a 43cm, takže nám i 50 vydržela dlouho :lol:. Jak píšou holky, záleží jestli bude mimi blinkaci. Já teda prevlikala ze začátku i 5krst denne. Bodyček jsem nakoupila moc a skoro jsme je neunosily. Nejlepší jsou overalky, to je sup, šup a v noci dítě moc nepriberes, když prevlikas. Teď se mi malá občas procura, jak se víc hýbe, tak plinka se trochu povolí a nehoda je hned. Za mě teda raději víc oblečení než min. Ze začátku ocenis, že nemusíš denně prat pracku, protože nemáš dítě do čeho obléct.

Novalena
Povídálka 16 příspěvků 29.03.18 18:43

Holky, moc díky všem. Víceméně se shodujete, já počítám, že budu mít mimčo tak kolem 3,5 kg - zatím to tak vypadá, tak začnu asi pár kousky té 56 a spíš většinu 62.A pravda - v případě nouze dokoupím. Sušku mám, tak to snad nějak zvládneme. Díky za Vaše rady :palec:

Lenka_Hal
Závislačka 3989 příspěvků 29.03.18 19:07

Moje mama mi rikala, ze v prvni velikosti mela dvoje dupacky. Kazdy vecer ty jedny oprala, zatimco se susily, mela jsem ty druhe… :mrgreen: Ja mam vzdy jen par kousku, pokud mimco blinkalo, bylo to temer vzdy na plinku pod sebou nebo na moje ci manzelovo rameno…na zacatku se nikdy neprocura.

zudina
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 29.03.18 19:20

Moje dite melo 3,300 kg a 52 cm a velikost 50 mel mesic, 56 mu byla obrovska

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama