Reklama

Kolik kousků oblečení vel. 56 a 62 pro novorozence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Novalena
Povídálka 17 příspěvků 29.03.18 16:54
Kolik kousků oblečení vel. 56 a 62 pro novorozence?

Milé maminky, prosím o Vaše zkušenosti s pořízením výbavičky pro novorozence - hlavně oblečení? Kolik si pořizujete kousků ve vel. 56 a kolik 62? Nechci toho nakoupit zbytečně moc, ale zase nechci prát dokola 2 bodýčka, prostě vše na pohodu :-) Jaké jsou Vaše zkušenosti? Díky :-)

Reklama

Reakce:

Iveetka
Kelišová 5391 příspěvků 29.03.18 17:04

@Novalena pěkný den stačí 4 KS víc není třeba :mavam:

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 29.03.18 17:06

To je těžko, někdo nakoupí hodně a polovinu nevyužije a já měla takový (bych řekla) zlaty střed a jeste bylo málo, protoze mala byla blinkací a prevlekala jsem i 6× denně…takze bych nakoupila pár kusů dopředu a zbytek uvidíš podle potřeby…

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 29.03.18 17:13

Tak za mě klidně po 10 ks. Měla jsem blicí dítě, a i když jsem to chytala, jak se dalo, tak jsem převlékala i 3× denně a každý třetí den prala. Já to nepočítala, dostala jsem hromadu oblečení od sousedky, ale bodýček jsem měla od dané velikosti určitě tak 10 a dupačky tak patery, si myslím.

Uživatel je onlineKukacka123
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 29.03.18 17:19

Taky ted nakupuju a mam tak cca 10 bodycek, - neco dlouhy, neco kratky rukav, 4 kabatky/kosilky, 5 dupacek, 5 polodupacek a asi 4 overalky na spani (vetsina dlouhe rukavy a nohavicky se slapkami, jeden mam s kratkymi rukavy a nohavickami), 2× rukavicky a 2× cepicku (termin mam v cervnu)…to jsem si koupila v 56…pak dostanu nejake veci od bratranka a svagrove…ale tohle sem postupne nakoupila, co se mi libilo, tak pro radost :srdce: a pak uvidime, jak prcek porostey tak podle toho budeme nakupovat dal ;) tak nevim, zda je to malo nebo hodne, tak uvidime :mrgreen: snad se nam do toho prcek vejde…a kdyztak se da vzdycky prodat ;) a nechat na druhe ;)

Hadumi
Extra třída :D 13250 příspěvků 29.03.18 17:40

Stačí pár kousků, mimina rychle rostou. Pak se ti narodí velké/malé mimino, a pak budeš stejně shánět jinou velikost :lol:.

Soňa Zacharová
Závislačka 3362 příspěvků 29.03.18 17:46

@Novalena Já měla po 10ks a bylo to málo jelikož jsem měla blinkací děti ono se to těžko určuje.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 29.03.18 17:47

My měli asi 20 kusů co jsme takhle dostali a stačilo by tak 5 :D

verrys
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 29.03.18 18:16

Maly je dost blinkaci, takze my ikdyz mame doma susicku, tak treba bodycek a overalku musime mit hodne…Vsichni mi rikali, ze nemam kupovat moc veci 56, ze z toho za chvili vyroste, ale maly to nosil 2 mesice… :nevim:

Katerina_bella
Kecalka 247 příspěvků 29.03.18 18:26

Ahoj, já už mám sice 4 letého syna, ale co si tak pamatuji, velikosti 56 jsem měla celkem dost…cca 15bodýček, nějaké overálky, tepláčky, ponožky a punčošky, syn se narodil v listopadu a taky ze začátku hodně blinkal. Ono nevíš jestli budeš mít mimčo blinkací nebo třeba „zapneš“ málo plenku a mimčo ti vše pročůrá.
Radši bych měla toho víc, abys pak nemusela plašit že nemáš co prckovi obléknout.
;) ;)

welovefashion
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 95 inzerátů 29.03.18 18:52

56 tak 4 ks. 62 cca 10, rovnou byc koupila cca 5 kusu 68 nebo 62/68, dcera se do 56 nevešla po tydnu, syn je měl o malinko dele :-) ono dost záležína velikosti miminka :-) 4 kilove se do te 56 vejde max v porodnici, pak uz ne…

japato
Kecalka 155 příspěvků 29.03.18 18:58

My 56 vůbec nenosili, protože měl syn 54 cm a 4520g, takže to nám bylo celkem k ničemu… Teď čekáme druhé a mám cca 15 kousků 56 (bodyčka krátký a dlouhý rukáv, overálky, tepláčky), ve vel. 62 toho mám víc, asi 20 kousků, a myslím že to bohatě stačí. Na syna jsme toho měli strašně moc a vůbec jsme to nestihli unosit, tak teď na holčičku nakupuji s mírou:-)

Bella13
Kecalka 216 příspěvků 29.03.18 20:46

Nikdo neporadí jak to bude u Vás - malé byly předčasně narozené a vel 56 a 62 měli tak 5 měsíců - takže mi unosili bez problémů. Švagrová měla obříka a myslím, že 56 vůbec neměli. V současné době, kdy je všechno zboží k mání v krámu i v neděli, bych nakupovala až později - nachystat si 2 páry a zbytek až po porodu.

mamina2017
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 29.03.18 20:53

No ono taky záleží jakou značku oblečení budeš kupovat. některé odpovídají velikosti, některé jsou i větší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama