Kolik kupujete dětem věcí a jak je dáváte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 09.01.17 23:13
Kolik kupujete dětem věcí a jak je dáváte?

Ahoj holky, nevím, jak lépe dotaz pojmenovat, pokusím se vysvětlit. Kolik věcí/hraček kupujete dětem a dáváte je jen k narozeninám, svátkům nebo běžně během roku? Příklad - dnes jsem se náhodou dostala do levných knih a objevila tam knížky, je to série asi 5 knih, dcera už má dva roky 2 ty knížky doma a má je moc ráda. Pak ty knihy nebyly a až teď jsem na ně narazila, takže jsem koupila ty zbylé 3. A teď řeším, při jaké příležitosti jí je dát - teď hned, nechat k narozeninám, které ale má za 7 měsíců, svátek měla v prosinci, takže taky nic? Běžně jí kupuju fixy, pastelky, omalovánky, s tím těžko budu čekat, ráda a hodně maluje. Občas jí manžel přinese nějakého plyšáka „jen tak“ nebo babička něco koupí, když přijede. Já jí rozhodně nekoupím všechno, na co si ukáže. Někdy mám ale pocit, že toho dostává až dost a že pak vlastně ani nemá takovou radost z nějakého dárku… Třeba na Mikuláše dostala sladkosti, sáček odložila na stůl a 15 minut si na něj ani nevzpomněla, nakonec jsem jí musela upomínat, jestli se nechce podívat, co dostala. Vánoce podobně, dárky se jí líbily, ale že by radostí skákala, to ne. Mě to pak mrzelo. Dcera má 3,5 roku. Regulujete nějakým způsobem, kolik čeho vaše děti dostávají? A kdy byste jí daly ty knížky? Bylo toho teď hodně - Mikuláš, svátek, Vánoce. Ale zase čekat až do léta se mi taky nechce.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 09.01.17 23:25

Mám stejně starou dceru a občas dostane dárek i jen tak. Rozhodně nekupuju všechno, co chce, ale občas jí udělám radost ;) nedávala bych všechny knížky najednou a ještě bych udělala chvilku odstup od Vánoc, ale do léta bych rozhodně nečekala.

Karii
Povídálka 23 příspěvků 09.01.17 23:26

Tak nemusis cekat az do leta, ale zase bych ji je nedala jen tak „zadarmo“. Treba nejak za odmenu, kdyz s necim pomuze nebo tak? Taky ji je nemusis davat najednou ale postupne. :)

Nikody
Kecalka 220 příspěvků 09.01.17 23:39

@Mandarinka01
Mám skoro stejně starého syna a radost mu udělám, kdy se mi zachce… když mi něco padne do oka, když si něco vybere on a neni to úplná kravina (neni to dítě, co chce vše bez rozmyslu) a nevidim v tom problém. Všichni máme rádi maličkosti a děláme si radost… má ale taky rád zmrzlinu nebo sushi, to žebrá vždycky, ale povolím jen občas

Rezii
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 09.01.17 23:46

Dcera stejně stará a stejný problém, svátek v prosince a Vánoce bohaté, a to se ještě má každým dnem narodit sourozenec, který „přinese dáreček z porodnice“. Takže teď je na nějakou dobu stopka. Počítám s drobnými dárky za „pomoc v péči o miminko“, aby se necítila odstrčená - asi nějakou knížku, sponečky, něco co na chvíli zabaví nebo potěší, ale nebýt tohodle, tak zas až v červnu k narozkám. Jinak co my jedem „spotřebně“ a dáváme hned: časopisy, samolepkové knížky, omalovánky, barvičky různého druhu, barevné papíry a čtvrtky, sem tam pexeso, modelínu (jen základní balení, když už je doma jen splácaná šedá koule, žádné sady) atd. Plyšáky a hračky jen tak naprosto ne (eeeeee, počítá se ten zajíc, co mi v říjnu skočil v ikee do vozíku? :) Ale fakt jen výjimečně:), knihy výjimečně, když chci, aby zrovna tu kterou měla, jinak ne. Babičky měly ve zvyku nosit kinder vejce zarazila jsem, ty blbiny z toho nesnáším, pak je to všude. Naučila jsem nosit kešu oříšky, mandle v čokoládě, co malá miluje, nebo časopiske čtení a tvoření.

peta81
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 10.01.17 00:14

Mam stejne stareho syna a nekdy davam darky jen tak. ne zadne veledary a drahe veci, ale malickost, ktera se mu nebo mne libi :lol: ne zas kazdou blbost, na kterou si ukaze.
ted jsme treba spolu byli nakupovat, meli tam vyhodnou sadu formicek k modeline. a protoze si s play doh hrajeme temer kazdy den, proste jsem to koupila a hned doma jsme to vybalili a modelovali.
knizky taky kupuju kdyz narazim na nejakou super, cteme radi.
v tvem pripade bych knizku vytahla treba kdyz bude venku hnusne, budete zalezli, dlouha chvile…„Pojd, zlato, podivej co jsem ti koupila. Pujdeme si to precist?“ urcite bude dcerka moc stastna :hug:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 10.01.17 01:39

Taky dávám i jen tak. bohužel to asi přeháním, hraček máme neskutečně moc :roll:

Luca82
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 10.01.17 03:01

Do leta bych necekala.
Ja mam teda zkusenost, ze kdyz neco koupim, co si myslim, ze se bude libit, protoze to u nas aktualne frci a koupim to jako hodne dopredu, tak za par mesicu, jak ditko poporoste, uz muze byt zajem zase jiny - zvlast u tech malych deti.
Pockala bych par tydnu a knizky ji dala. Navic knizka mi neprijde jako nejaka blbustka, ale uzitecny darek.
A souhlas - deti maji hracek mraky. Az moc. Ale v prubehu roku ani nijak extra nekupujeme, ale proste ty svatky, narozeniny a vanoce to je vzdycky smrst, kdyz se to sejde ode vsech :zed:
A soulas - mam pocit, ze si toho smradata nevazi a berou to nejak automaticky. Pokud se jim neco rozbije tak zadny problem.
Mne kdyz se neco jako diteti rozbilo, tak to bylo nestesti a davala jsem si na hracky pozor.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 10.01.17 06:00

Zajimava diskuze. Mame tedy zatim male mimco, ale veci se nam kupi velkou rychlosti. Mam to v planu takto. Didakticke veci davat kdykoli v prubehu roku, veci typu panenka, kocarek pro panenku… k Vanocum, narozeninam a za prekonani neceho, napr. ockovani, zubar, nauceni se jezdit na kole…, proste aby dite dostalo k narozeninam jen par veci, ktere bude vnimat. V tvem pripade bych knizky schovala jako nejakou odmenu.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17459 příspěvků 20 inzerátů 10.01.17 06:42

Knizku obcas dam jen tak. Hracky behem roku nekupuji, i tak dostanou treba od navstevy. Jinak vyuzivam prilezitosti typu vanoce, velikonoce, den deti, svátek, narozeniny, Mikuláš. Máme to rozložené relativně rovnoměrne přes celý rok.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10110 příspěvků 10.01.17 06:48

Já se snažím dávat na „příležitosti“ (máme pauzu od Vánoc do konce srpna - kromě Dne dětí - tak využíváme i netradiční, např. malá něco dostane „se mnou k narozkám“, nebo že jako je to pro mě - Bárbína - a já jí to „půjčím“) - ale drobnosti taky tak nějak průběžně.

Pokud jde o knížky, je to podle mě jednoduché: dávej jí to postupně na čtení před spaním. Když dočtete tu, co čtete teď, tak jí řekni „a teď mám něco nového“, a vyndej tu, co jsi koupila. No a takhle postupně udáš všechny :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26511 příspěvků 10.01.17 07:00

Pokud mám pocit, že něco nutně potřebují, ve smyslu, že se mi něco líbí a bude je to rozvíjet, tak dávám i bez příležitosti. Za pár týdnů nebo měsíců už to nebude mít význam, dítko vyroste a zájmy se mění. Nemám naopak ráda zasypání dárky najednou na narozeniny, Vánoce. Dítě potom neví, s čím si hrát dřív a ani jednu hračku, věc, si pořádně neužije. Knížky nepovažuji za hračky ale vzdělávací potřeby, takže když koupím, dám :nevim:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 10.01.17 07:01

Knížky třeba neřeším, ty bych dala postupně klidně jen tak, když bude celý den hodná :mrgreen:
já kupuji taky jen na narozeniny, svátky atd. a tedy ještě při nějaké větší návštěvě doktora :oops: (ale to jsou jen drobnosti typu autíčko, plyšák) mládě má panickou hrůzu z doktorů, takže ho takhle uplácím - ječí stejně, ale nechá se alespoň ošetřit :oops:

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 10.01.17 07:20

Vždycky jsem koupila, co jsem věděla, že dceři udělá radost a hned jí to dala. Dělám si tak radost taky. :mrgreen: Podotýkam, že dcerka už chodí na 2.st.ZŠ, rozmazlená není, naopak. Nikdy nedělala scény v obchodě, že něco chce. Stejně to budu praktikovat i u druhého dítka, ten je zatím prcek. Myslim, že je třeba si děkat radost. A knížky, ty kupuju pořád. To nejsou hračky. Dcera ráda čte a jsem za to ráda. Proč čekat na knihu půl roku.

Kelsey
Hvězda diskuse 44790 příspěvků 10.01.17 07:28

Neco vetsiho to se dava k nejake prilezitosti (narozeniny, vanoce vetsi, mensi svatek, den deti) a pokud je to i dost drazsi, klidne se na tom prispeni podili i rodina, ze misto hromady ptakovin se koupi jedna velka vec.
A behem roku neco dostanou, ale jsou to spis drobnosti, jako napr.ted zboznuji hrani karet, tak kdyz vidim pekne kvarteto nebo cerneho Petra, pexeso, tak ho koupim, ovsem tez to neni denne nebo kazdy tyden. Ale zas je nechci ucit, ze ta kapsa je bezedna, oni jsou rozmazlenci, kteri si pisknou kup, chci a my skocime a koupime. To nehrozi.
Chci, aby znali hodnotu penez a vazili si jich, ze se musi vynalozit usili, aby je meli a zili si, jak ziji, ze proto musime pracovat, takze pokud neco chteji navic mimo narozeniny, jo maji kapesne par drobacku tydne (10-20,–) neco dostanou od prarodicu, ale treba nejstarsi vetsinou si ty sve bere na vylety s krouzkem, takze jim nezbyva nic jineho nez si i neco nasetrit.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Mareš překvapil: Umí se nadchnout i pro jiné věci, než je jeho „soukoncertí“

Vánoce se kvapem blíží a ještě než Leoš Mareš (42) překvapí choť Moniku a své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >