Kolik látkových plen-ne na přebalování ?

22
9.1.20 21:33

Kolik látkových plen-ne na přebalování

Ahoj všem,
na přebalování budu používat klasické jednorázovky, ale prý budu potřebovat i látkovky - na ublinknutí, vkládání do sedačky atd.atd. Jen absolutně nevím, kolik jich budu potřebovat - 5,10,20?
Má někdo zkušenost?
Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

23
9.1.20 21:36

@Andak1 ja jich mám okolo 20 a myslím, že to je akorát :) někomu stačí i menší množství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 21:36

Ja si třeba myslela ze vystacim s 15 plenkami a syn mel reflux takže blil furt a to jsem měla 15 plen na den.. takze jsem ještě dokupovala :wink: nemít blinkaci dítě vystacim a tema 15ks v pohodě :wink: kup par a zbytek kdyztak dokoupis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1158
9.1.20 21:41

Já si koupila 20..myslím že to bylo akorát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13782
9.1.20 21:41

Tak 15-20. Záleží jak často pereš, jestli bude mimčo blinkat atak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
652
9.1.20 21:42

Taky bych to viděla na těch 15-20.. :) na ublinknuti, pod hlavičku do zavinovačky, lehátka, postylky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
526
9.1.20 21:48

Hlavně si vyber nějaké kvalitní pleny a né ty prapodivné záclonky co se často prodávají v obchodech.
Jsou sice strašně roztomilé s hezkými potisky ale vůbec nesajou a nebo jsou skoro průhledné. Pár takových mi koupily mé kamarádky z práce (bezdětné) a jako doteď smrdí v šuplíku :D
Mi se doma osvědčily třeba xkko/kikko, mají „obyč“ kde mají balení po 10 kusech a pak jsem si koupila pár těch plen „staré časy“ a ty jsou echt hrubé a výborně sají. Ale prostě stačí, když si jakékoliv pleny pořádně prohlédneš a osaháš a sama usoudíš jestli je to něco co pobere blitky a jiné tekutiny z dítěte :)
Jinak jak už tady bylo řečeno, pokud dítě nějak moc neblije, tak 15-20 bohatě stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6849
9.1.20 21:49

Mám jich taky kolem 15-20. Ale tím, že suším v sušičce, stačila by mi jich půlka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6849
9.1.20 21:51

@LilyJane vidíš a já koupila kamarádce úplně obyč flanelovou z Pepca a byla z ní naprosto nadšená :D ale s tím ostatním souhlasím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3490
9.1.20 21:51

Stačilo by mi jich cca 6. Koupila jsem 15. Záleží jaké dítě bude. Nekupovala bych zbytečně moc, přece dokoupit další se dají hned

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48855
9.1.20 21:56

Já přebaluju do látkovek, ale ne do čtverců. Čtverců tu mám asi 10 bílých (na všecko možné) a 10 barevných (na pusinku, pod hlavičku). Byla období, kdy jsem prala obden a pomalu nestačily, jindy v poklidu točím pět kousků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
9.1.20 22:02

Mám jich 15 a je to tak akorát :) kdybych byla schopna se častěji dokopat k zehleni, stačilo by mi jich možná ještě min :mrgreen: a souhlas, jak tj někdo zmiňoval značku xkko. Jsou bezvadny, koupila jsem jedno balení po těch “obyc” deset kusů a pak pět “staré časy” a ty jsou teda úplně super. Sestřička s pediatrem se nad nimi pozastavovaly, ze jsou opravdu pekne, jako kdysi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59239
9.1.20 22:05

Ja mela u prvniho 10 a temer je nepouzila, dcera neblinkala a plinky nebyly potreba. A druheho jsem mela odzacatku takovou spotrebu, ze jsem dokupovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
526
9.1.20 22:23

@Aduš8 No vůbec neříkám že nemůžou být i obyč hezké pleny z pepca super. To vůbec :D Jenom, že jak jsem rozbalila ty pleny od kamarádek a zcela jasně viděla skrz ně… tak jsem si říkala, k čemu taková věc má být :D Ale jako složené v tom igelitu vypadaly suprově :D
Jak říkám, kámošky to jsou bezdětné, nevěděly, nemají zkušenosti. Neřekla jsem jim na to ani popel. Jednou určitě najdou využití :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 22:29

Ty jo… Takže na klasických čtvercech přebaluju a utírám do sucha, někdy je špinavá někdy vydrží víckrát, tak pět denně. Dal mám dvě větší vyhrazené (podle obrázku) na osuseni po koupání, tři měkkoučke pod hlavu, tři muciky, 2 na stínění do kočárku, 2 jako lehké přikrývky do kočárku, pak takové za 7 korun kus z pepca na utírání po jídle… Je toho asi přes třicet plen a peru jednou za tři dny. Ne všechno, něco je do foroty třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama