Kolik látkových plen pro novorozence a dál?

14857
13.7.12 13:28

Kolik latkovych plen pro novorozence a dal....?

Nejsem teda v latkovani zacatecnik ale uz je to nejaka doba co jsem latkovala s miminem a taky se mi dost zmenily zasoby plinek, tak si chci overit jestli to co mam k dispozici mi bude na plne latkovani stacit nebo ne a mam pripadne dokoupit (to chci udelat zavcasu, aby mi to stihli nasi dovezt).

Mam 10 ks anavy jednovelikostnich na patentky, 2 ks anavy easy, 4 ks vicevrstevne anavy bambusove velikosti S.
Plinky co jsem pouzivala predtim baby lucy, a klasicke ctvercovky uz pouzivat moc nechci. Jeste nekde mam nejake haipy daipy, ale co si pamatuju, tak na novorozence moc nesly, byly velke - ty mam asi 3- 4 ks, v nouzi si par ctvercu muzu nachystat, ale spis premyslim ze dokoupim nejake anavy, nebo uz mi to staci?

s touhle vybavou jsem pak u dcery latkovala na stridacku s papirem, kdyz nevyslo, tak nevyslo a taky uz byla vetsi.

suseni - pokud bude topna sezona, mam zebriny, tam je to hned, v lete bude problem. Dite snad uz do topne sezony prijde.

jak byste to resily vy? dumam jestli vzit dva kousky patentkove v modre, nebo ted se tam objevily na snapi sponku, ktere neznam, nebo dokoupit vicevrstevne… jen nevim velikost, z Ska dcera na snapku rychle vyrostla, na rovno pouziju i ted a delsi si neumim predstavit, radsi ale snapku nez na rovno, dokud neni dite fakt vetsi a tolik nekadi.

diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8651
13.7.12 13:45

Bude to stačit, pokud budeš prát každý den. Na jeden den počítej 8 přebalení (= po 3 hodinách i v noci zpočátku), jeden den na schnutí, to máš 16 plen při praní každý den. Pokud bys chtěla prát obden, musela bys mít 24 ks plen. Pokud by sis vypomohla jednorázovkama nebo čtverci, musela bys při praní obden takto nahradit při cca 8 přebaleních, což není málo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
13.7.12 13:50

Když máš vopruz se sušením, tak jsou fakt lepší ty čtverce, jsou suchý raz dva. mně se třeab hrozně střídaj období, kdy co používám, nejdřív disany, pak čtverce, pak AIO a často bez nějakýho extra důvodu, ale prostě se mi najednou nechce :) tak je nezatracuj, možná na ně ještě přijde řada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55670
13.7.12 13:55

Počty neporadím, já bezplenkovala se čč, převážně. ale HD mi přišly lepří, než jednovelikostní kalhotkovky. výška sedu se snáz uzpůsobí, přebytečná látka nění schmoustaná vpředu, ale využije se jejíí savost naskládáním tam, kde je potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
13.7.12 13:56

To nevim jestli zvladnu prat kazdej den, preci jen, ted je tech pracek mnohem vic, objem pradla se zvetsil a ja sem nacpu jeden susak + zebriny. Ted plinky hazim k normalnimu pradlu a arielu, ale prckovi na zacatek koupim zase nejakej eko prasek.
Na zebrinach to jde ale fakt rychle, uz si to nepamatuju, ale den to neni.

no asi ti udelam kseft :mrgreen:, ale 24 celkem asi nedam, pak dostane zase ortezu a bude utrum.

a ty novy pulky jsou i na novorozence? Tam musim ty zasoby zkontrolovat, tam to bude taky slabota…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
13.7.12 14:00

@Saroya ctverce uz fakt nechci, pro me to byl opruz se skladanim, musela jsem je zehlit (proste musela, mam to rada nakominkovany a s puky :mrgreen:, savost taky nic moc)…

prave ze ty zebriny jsou dobry, kdyz se topi, je to rychlejc jak na susaku ctvercovka, navic ctverec zabere misto obleceni a tak. nacpu tam tak 6 kousku, bez vkladacek ale.

no koukam, ze mam i prakticky duvod, neco prikoupit, nez jen touhu nemit chlapecka jen v ruzove :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
13.7.12 14:01

@Alpaka me se darilo bezplenkovat jen hovinka, coz nebylo teda marne.

zas si rikam, jestli zlenivim jako s dcerou a pak to vzdam :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
13.7.12 14:08

Já bezplenkuju taky hovínka převážně a po probuzení čůrání. každopádně teda nežehlím, to by mě asi švihlo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55670
13.7.12 14:12

Tak jestli budeš bezplenkovat hovínka, tak bych se na kalhotkovky vybodla a jela ve čtvercích na rovno. až tě to přestane bavit, tak vyhodnotíš aktuální potřebu a dokopupíš. než dorazí plíny, tak to ještě 3 dny na čč překlepeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8651
13.7.12 15:03
@suik píše:
To nevim jestli zvladnu prat kazdej den, preci jen, ted je tech pracek mnohem vic, objem pradla se zvetsil a ja sem nacpu jeden susak + zebriny. Ted plinky hazim k normalnimu pradlu a arielu, ale prckovi na zacatek koupim zase nejakej eko prasek.
Na zebrinach to jde ale fakt rychle, uz si to nepamatuju, ale den to neni.

no asi ti udelam kseft :mrgreen:, ale 24 celkem asi nedam, pak dostane zase ortezu a bude utrum.

a ty novy pulky jsou i na novorozence? Tam musim ty zasoby zkontrolovat, tam to bude taky slabota…

Ano, sedí i na novorozence, ale samozřejmě je tam voředu ten materiál trochu naskládaný, což v případě PULu ale nepřidá na objemu. Asi bych ti spíš radila ty vícevrstvé, je to přecejen levnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
13.7.12 15:15

Já bych ty čtverce zpočátku tak nezavrhovala, ony jsou šikovné, protože malé dítě tolik nečurá, zároveň jich můžeš mít víc a pak je využiješ na utírání, pod zadeček a já nevím na co ještě. Vícevrstvé klasické bavlněné, jen pokud máš sušičku, jakože asi nemáš, jinak jsou pak tvrdý jak prkýnko.

Jinak ty počty máš tak maximálně na den a půl, když bych brala, že na noc budeš dávat papír :nevim: Takže bych řekla, že potřebuješ ještě tak 10 zábalů. Nemusí jít o nějak extra savé. Čtverce bych nezavrhovala, sklad na novorozence mi též nějak extra nevyhovuje, ale na draka mi přijde mnohem praktičtější, do toho stačí dát vícevrstvou či čtverec na rovno…A pak uvidíš, někupovala bych dopředu už žádné dražší plíny, nikdy nevíš, na čem skončíš, já jsem s prvorozeným tu plínu na rovno taky zavrhovala a s druhým to šlo prakticky od narození, protože nekadil žádný dardy, svrchňáky to odnesli málokdy a já měla dobrý pocit, že nemá na sobě žádný velký balíky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená mati
13.7.12 15:56

@suik
určitě bych jeste par dokoupila :lol: já teda jela zezačátku hlavně novosklad, jak mi z něj vyrostl tak už radši kalhotovky anavy :-) takže počtama neposloužím :) a vícevrstné anavy mám taky v oblibě, mám jen vel. M a doted jen ubírám vzadu zákládanou část (syn má sice 8 měs. ale je hubený a používám je cca od jeho váhy 4kg, kdy jsem je koupila, dřív bych je taky užila aniž bych vepředu překládala kraje přes sebe).

• Nahlásit
  • Citovat
14857
13.7.12 17:02

@Alpaka no to je prave to, kdyz bude akutni potreba, tak je do tri dnu mit nebudu, nejsem v cr a myslim, ze za mnou prijedou se podivat na mimi a pak mozna na vanoce :mrgreen:. A postovny do nemecka je drahy.

no ctvercu mam hafo, ted je furt pouzivam jako bryndak, ale pri plenkovani jsem je stejnak pouzivala vyjimecne, k drakovi jsem se ani nedostala.

ja jeste vytahnu ty haipy to je plus dalsi 4, jeste mam jednu pop-inku.

@ivuska.h a kdy budes mit skladem bambusova Mka? asi zkusim ty, a jeste dotaz na ty anavy easy, ted mas nejakou inovaci? ja mam ty co maji tu vnitrni vrstvu jeste savou, takze jen na jedno pouziti.

jinak by se tam dala nacpat jeste nejaka vkladacka, treba bambusovejch baby lucy mam zase mraky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
13.7.12 17:06
@nepřihlášená mati píše:
@suik
určitě bych jeste par dokoupila :lol: já teda jela zezačátku hlavně novosklad, jak mi z něj vyrostl tak už radši kalhotovky anavy :-) takže počtama neposloužím :) a vícevrstné anavy mám taky v oblibě, mám jen vel. M a doted jen ubírám vzadu zákládanou část (syn má sice 8 měs. ale je hubený a používám je cca od jeho váhy 4kg, kdy jsem je koupila, dřív bych je taky užila aniž bych vepředu překládala kraje přes sebe).

ja si je taky oblibila a anavy kalhotky jsou proste nejlepsi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
13.7.12 17:07

Jinak diky za nazory…ja to jeste nejak vymyslim, zatim se priklanim k mensimu nakupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama