Kolik léků jste braly v těhotenství?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vesničanka1
Stálice 84 příspěvků 27.08.19 09:27
Kolik léků jste braly v těhotenství?

Ahoj. Žádné léky jsem nikdy nebrala. Ale od začátku těhotenství nejednou beru denně na lačno půl tbl na štítnou žlázu, od včerejška beru večer něco proti preeklampsii, protože od screeningu mám prý vyšší riziko eklampsie, další beru kvůli křečovým žilám…jsem z toho nervózní, beru prášků jak moje 85 letá babina 8o a to jsem jen těhotná :nevim: já vím že většina léků co mám je jen pro jistotu, co kdyby… Ale co moje játra? Teď musí moje tělo makat 2× tolik protože nečistím jen sebe ale i dítě, je mi z toho hrozně. Chápu že prevence je důležitá, ale co když… Co když je zbytečná a jen se mi zanáší tělo dalšíma a dalšíma chemickýma hnusama, jen pro představu, já si dřív nevzala ani brufen, protože léky jsou pro mě něco jako jed :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2813 příspěvků 27.08.19 09:32

Tak je neber, když jsou to chemický hnusy :lol: ale ohrozíš tím dítě i sebe. Já jsem brala taky dost léků a byla jsem ráda, že je mám.

Vesničanka1
Stálice 84 příspěvků 27.08.19 09:35

@Čičorečka já to chápu že je to pro mé dobro, ale jsem z toho nervózní, protože vždycky jsem na léky měla nějaký svůj názor a najednou je musím brát a je to a velkým sebezapřením. Je to prostě těžký pro člověka co když ho bolí hlava dá si mokrej hadr na čelo místo růžové pilulky kterou velmi často berou právě ženy co jsem si tak všimla. Je mi jasný že ta co bere ibalgin a předtím anti a do toho vitamíny v tabletách jiné prášky divné nepřijdou, ale mě ano a stále si říkám. Je to opravdu tak nutné?

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 27.08.19 09:38

Žádné, předtím jen sezonne na alergii a ty jsem také přestala. Na stitnou mi dr nepredepsala, že počkáme, jak se bude chovat po porodu, ptž výsledky byly téměř hraniční a druhá dr mě k vůli preeklampsii jen sledovala a musela jsem se doma pravidelně měřit. Tito těhotenství také nic, ťuk ťuk. I když velice občasné paralen, tohle těhotenství mám brutální migreny :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 09:39

Mám známou po transplantaci jater. Nechceš vědět, kolik brala léků v těhotenství ona. A já teda taky nejsem fanda léků, ale holt si musíš připustit, ze nejsi zdravá. Já dekuji farmaceutickému průmyslu, protoze díky triptanům nemám chuť při migréně zemřít, moje dítě bez následků prežilo spálu a nemusím se dívat, jak mam syn 40 C horečku. Je to o úhlu pohledu a ty místo abys byla vděčná, že můžes konpenzovat svůj stav, stěžuješ si. Jinak jatra to zvladnou v pohodě. Horši je si dat 2 skleničky vína…

Ennny
Závislačka 4234 příspěvků 27.08.19 09:40

Však to neber, nikdo tě nutit nemůže je to stejně inteligentní jako rodit doma :roll: :zed:

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 27.08.19 09:40

@Vesničanka1 můžeš nutnost brani techto prasku se pokusit probrat s více odborníky.

Wanheda
Kecalka 121 příspěvků 27.08.19 09:43

Ten kdo celý život nebere léky a pak z ničeho nic jich musí jíst po tunách, to musí být těžký na psychiku. Zvlášť u žen, které jsou těhotné. Doktoři ti je předepsali, protože ti něco chybí, přebývá, něco co potřebuje tvé tělo pro vývoj plodu. Šance, že se něco pokazí je asi stejná jako, když bys je nebrala. Furt to máš 50 na 50. Jsem taky těhotná 17 tt, od minulého týdne mě trápili horečky, až 39 a tak mám antibiotika. I když jeden druh léku, furt mám lepší pocit, že mimino bude zdravé než bych nic nebrala. Důležité je být v klidu a zbytečně se nestresovat. A když říkáš, že si nic předtím nebrala, tak ti léky určitě pomůžou. Aspoň si to myslím. Každopádně ti přeji hodně zdravíčka a štěstíčka a hlavně žádný stres a nepřemýšlej nad tím tak. ;) ;)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 27.08.19 09:44

@Vesničanka1 já před těhotenstvím nebrala žádné, pak taky na štítnou žlázu, později jsem dostala koktejl z antibiotik :nevim: hlavně že vše dobře dopadlo.
PS: ležela se mnou na rizikáči v nemocnici holka, co léky od sester schovávala, že do sebe nebude rvat chemii. Porodila ve 25tt a miminko nepřežilo…
Takže jestli jsi normální, tak tohle vůbec neřeš, léky ber a buď ráda, že ti to pravděpodobně pomůže donosit zdravé dítě.

Čičorečka
Závislačka 2813 příspěvků 27.08.19 09:46

@Vesničanka1 tak buď ráda, že nemusíš brát dlouhodobě léky, které tě udržují při životě. Mokrej hadr na hlavu je fajn, ale bolest hlavy není život ohrožující. Díváš se na to že špatného úhlu. Silný řeči se dají vést ve chvíli, kdy nemáš žádný zdravotní průšvih. Tak buď za to ráda. A preeklampsie je hodně velký průšvih. Buď vděčná, že ty léky můžeš brát. Taky bys mohla umřít.

ugluk
Hvězda diskuse 47625 příspěvků 27.08.19 09:50

Hodně, ale já jich mám bohužel hodně i netěhotná. Co se týče těch křečáků, tak tam jsem nedostala nic, že je snad nějaké nové doporučení dávat jen v těch nejakutnějších případech, takže tam jsem se tomu vyhnula, ale jinak jsem brala léků hodně. Možná dostala zabrat játra, ale zas jsem to těhotenství přežila v relativním zdrqví a porodila zdravé dítě v termínu, takže díky za moderní medicínu.

Ennny
Závislačka 4234 příspěvků 27.08.19 09:53

Kdyby před 35 lety byly ty léky co dnes mohl mít můj tchán tátu, dnes na tu nemoc dostaneš antibiotika a jdeš domů on na to tehdá umřel…já tuhle nevděčnost asi nikdy nepochopím :nevim:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 27.08.19 10:05

Jezisi kriste, pasta na zuby je vetsi chemickej sajrajt nez tvoje leky :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 10:10

@Vesničanka1 Ahoj, co bereš na ty křečové žíly a kdo ti to předepsal? Díky :-)

Mooomaaa
Kecalka 373 příspěvků 27.08.19 10:14

Já teď od lékařů mám jen jeden lék (beru ještě nějaké vitaminy) na stihnou žlázu, který jsem brala i predtim a před otehotnenim jsem brala ještě hormony kvůli cyklu…takže u mě je to naopak, beru toho teď podstatně méně. Díky bohu! Ale myslím si, ze by ti do doktoři nedávali když by to neviděli jako důležité. Hodne pij ať se to z těla rychleji dostane ven. A říkej si ze je to pro tvé a miminka dobro. Pokud se tím budeš takhle užírat, tělo na to bude stejným způsobem reagovat.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama